اخبار عمومی

 

 

 

 

 

306259
تاریخ انتشار: 1401/05/21 22:59
دو کارشناس داوری فوتبال ایران معتقدند که داور باید یک پنالتی برای استقلال در دیدار مقابل سپاهان اعلام می‌کرد.

به گزارش  پایگاه خبری عصرجهان به نقل ازتابناک؛ حیدر سلیمانی و نوید مظفری اتفاق نظر دادند که یک پنالتی برای استقلال گرفته نشد.
سلیمانی درباره قضاوت بیژن حیدری در دیدار تیم‌های استقلال و سپاهان اظهار داشت: حیدری قضاوت سختی نداشت چون اکثر اوقات بازی در میانه زمین دنبال می‌شد و بازیکنان شرایط سختی را برای داوری به وجود نیاوردند. کارت‌های زردی که داده شد کاملاً صحیح بود.
وی ادامه داد: این بازی یک صحنه بیشتر نداشت آن هم دقیقه 84 روی آرمان رمضانی خطای پنالتی شد که حیدری نتوانست آن را درست تشخیص دهد. مدافع تیم سپاهان از پشت کاملاً مهاجم استقلال را هل داد اما داور این صحنه را پنالتی اعلام نکرد.
کارشناس داوری درباره اعتراض ساپینتو به چند صحنه از داوری و همچنین صحنه مشکوک به برخورد توپ به دست مدافع سپاهان در دقیقه 28 عنوان کرد: در این صحنه اصلاً توپ به بدن بازیکن سپاهان برخوردی نداشت و احمدزاده کاملاً دستش را کشید و برخوردی به وجود نیامد. ساپینتو بی‌جهت در این صحنه اعتراض داشت. سرمربی استقلال  در سه، چهار مورد اعتراض کرد و در دقیقه 24 باید بیژن حیدری یک تذکر جدی به او می‌داد. ساپینتو حتی در وقت‌های استراحت هم به داور چهارم اعتراض کرد و در دقیقه 84 هم که تا میانه زمین وارد چمن شد. داور باید در تمام این صحنه‌ها حداقل یک تذکر بسیار جدی به او می‌داد.
نوید مظفری، کارشناس داوری گفت: در دقیقه ۲۵، برخوردی بین توپ با دست بازیکن سپاهان در محوطه جریمه رخ نداد و اعتراض ساپینتپو برای اعلام پنالتی بیهوده بود. اخطار به رامین رضاییان در نیمه نخست درست بود.
وی درباره نیمه دوم اظهار کرد: اخطاری که در دقیقه ۴۹ به بازیکن سپاهان داده شد، اشتباه بود و همچنین آفسایدی که از سپاهانی‌ها در دقیقه ۹۱ گرفت، صحیح بود.
مظفری در خصوص سرنگون شدن رمضانی در دقیقه ۸۳ در محوطه جریمه سپاهان توضیح داد: مدافع سپاهان، مهاجم استقلال را هل داد و داور باید پنالتی اعلام می‌کرد که در این صحنه هم حیدری دچار اشتباه شد.کانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*