اخبار عمومی

 

 

 

 

 

 

306916
تاریخ انتشار: 1401/07/26 20:54
در این حادثه فردی با چاقو خود را به بند مهدی هاشمی رفسنجانی می‌رساند و درصدد کشتن او برمی‌آید اما مهدی هاشمی از دو روز قبل به درخواست خود از آن بند جابه‌جا شده بود!

کریمی قدوسی، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: دستگاه‌های امنیتی از قبل به مراکز مهمی که احتمال ایجاد التهاب و آشوب در آنها وجود داشت، دستورالعمل دادند و در زندان اوین هم یگان امنیتی کاملاً در آمادگی بود.

به گزارش همشهری آنلاین، کریمی قدوسی گفت: در این حادثه فردی با چاقو خود را به بند مهدی هاشمی رفسنجانی می‌رساند و درصدد کشتن او برمی‌آید اما مهدی هاشمی از دو روز قبل به درخواست خود از آن بند جابه‌جا شده بود! 

همشهری انلاین در گزارش دیگری در این خصوص نوشت: علی خضریان  سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس افزود: در این جلسه همچنین گزارشی از سوی دادستان کل کشور در خصوص اتفاق زندان اوین به سمع و نظر اعضای کمیسیون رسید و با توجه به بررسی مستندات، اقدام صورت گرفته از داخل خود زندان و به صورت برنامه‌ریزی شده و از قبل طراحی شده رخ داده است.

رئیس کمیته سیاسی، نظامی و امنیتی کمیسیون اصل نود تأکید کرد: با عنایت به گزارش دادستان که حکایت از این دارد که موضوع از پیش طراحی شده بوده، لذا لازم است برای روشن شدن ابعاد کامل این خرابکاری، مقرر شد دستگاه‌های امنیتی روی این پرونده اقدامات لازم جهت شناسایی ریشه‌های این اقدام صورت پذیرد. ضمن اینکه در حال حاضر بخشی از عوامل اصلی شناسایی شده‌اند و شرایط تحت کنترل است.

نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس در خصوص موضوعات مطرح شده در رسانه‌ها مبنی بر برنامه‌ریزی برای سوء قصد علیه برخی افراد حاضر در زندان اوین گفت: برنامه‌ریزی برای کشته‌سازی و فراری دادن تعدادی از افراد از زندان اوین صورت گرفته بود اما هیچ کدام از این اهداف با اشراف دستگاه قضایی محقق نشده و با توجه به آمادگی اطلاعاتی و امنیتی و با اقدام به موقع دستگاه قضایی، افراد شاخص به مدت کوتاهی به مرخصی رفته و یا تمدید مرخصی شده بودند تا با عدم حضورشان در زندان، زمینه برخی کشته سازی‌ها و سوء استفاده‌های جریانات معاند پیش نیاید. لذا اساسا افراد مورد اشاره در رسانه‌ها در زندان حضور نداشتند تا فضا برای سوء قصد به جان آنها در خلال اتفاق زندان اوین ایجاد شود.

خضریان تأکید کرد: ضمن اینکه شواهد و بررسی‌های دقیق نشان می‌دهد هیچ‌کسی در شب واقعه زندان اوین بر اثر انفجار مین آسیبی ندیده و اساسا کسی موفق به فرار از زندان نشده است تا روی مین برود و صداهای انفجار شنیده شده مربوط به اقدامات امنیتی و حفاظتی پلیس بوده است و در نتیجه گزارشاتی در خصوص انفجار مین و یا فرار افراد از زندان به هیچ وجه صحیح نیست.کانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*