اخبار عمومی

 

 

 

 

 

3830
تاریخ انتشار: 1393/12/03 23:42
تمسخر باهنر توسط پورنجاتی-خرید هتل ۸ میلیاردی توسط آقای فرماندار!-توزیع موادمخدر از طریق ۴۰سایت در فضای مجازی-شش اتهام ۳۷ اصلاح طلب علیه استاندار فارس..................

عصرجهان:اخبار ویژه دوشنبه در رسانه های مجازی،چاپی،دیداری و شنیداری (منابع بسته خبری:سایت های خبری- مطبوعات)

موج جدید پیام روحانی مچکریم
بعد از اینکه آقای روحانی به ریاست جمهوری یازدهم انتخاب شد، در شبکه‌های اجتماعی مجازی واژه روحانی مچکریم باب شده بود که به تدریج این واژه کم شد. اما بعد از پیام تسلیت آقای روحانی به مناسبت درگذشت بانوی ارجمند خانم «فاطمه سادات خاتمی»، بار دیگر در شبکه‌های اجتماعی به خاطر این اقدام رئیس جمهور واژه روحانی مچکریم گسترش پیدا کرده است. لازم به ذکر است که رهبر انقلاب نیز در پیامی، درگذشت صبیهٔ مرحوم آیت‌الله سیدروح‌الله خاتمی را به مادر آن مرحومه تسلیت گفتند.
اگر کسی بتواند از من تخلف پیدا کند، همه اموالم را به او می‌دهم
یک نماینده اصلاح طلب مجلس نهم در پاسخ به اعلام غیرواقعی اسم خود در لیست نمایندگان دریافت‌کننده پول از محمدرضا رحیمی گفت: بعضی به دنبال یکی کردن مفاسد اقتصادی اصلاح طلبان و اصولگرایان هستند و می‌خواهند اصلاح طلبان را در این مفاسد شریک کنند.

مسعود پزشکیان در گفت‌و‌گو با ایلنا٬با تأکید بر پیگیری برخورد با اعلام کنندگان دروغین اسامی نمایندگان دریافت کننده پول٬گفت: طبق پیگیری‌هایی که انجام داده‌ایم٬ منشأ این خبر‌ها برخی رسانه‌های بیگانه بوده‌اند و ما برخورد با منشأ انتشار این خبر را تا رسیدن به نتیجه قطعی پیگیری خواهیم کرد. نماینده مردم تبریز آذر شهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، در مورد اهداف اعلام غیر واقعی اسامی نمایندگان در رسانه‌های یادشده افزود: بعضی به دنبال القای این هستند که در مفاسد اقتصادی و پول گرفتن نمایندگان از محمد رضا رحیمی٬ مستقل و غیر مستقل و اصلاح‌طلب و اصولگرا وجود ندارد. اگر من به دنبال پول بودم، هیچ گاه راه نمایندگی را انتخاب نمی‌کردم و به دنبال رشته تخصصی خود یعنی جراحی قلب می‌رفتم. اگر کسی بتواند از من اموال خاص و مسأله اقتصادی پیدا کند، کل آنچه را یافته، به او می‌دهم.
جدید‌ترین تهدیدهای متقابل ایران و آمریکا
جان کری، وزیر خارجه آمریکا این بار پیش از حضور در مذاکرات هسته‌ای در ژنو، یک جنگ تبلیغاتی جدید را آغاز کرد. کری گفته که اگر تهران با شرایط لازم برای جلوگیری از دستیابی این کشور به سلاح اتمی موافقت نکند آمریکا حاضر است مذاکرات را ترک کند. این اظهارات با پاسخ ظریف همراه شده است. وی گفته که ایران توافق «مبهم و ناقص» را نخواهد پذیرفت و در صورت ادامه تحریم‌ها، به دست آمدن توافق هسته‌ای میان ایران و قدرت‌های جهانی «بسیار مشکل» است.

کیهان
به نام جماران و امام به کام فتنه‌گران و نهضت آزادی
سایت وابسته به موسسه تنظیم و نشر آثار امام که طبق صورت وظایف مشخص و بابت بودجه میلیاردی که از بیت‌المال دریافت می‌کند، موظف به تبیین اندیشه‌های حضرت امام(ره) است، برای چندمین بار به تکرار مواضع تحریف شده امام از زبان فتنه‌گران پرداخت.
به گزارش رجانیوز، رضا خاتمی در مصاحبه با سایت جماران کوشیده با تحریف دیدگاه‌ها‌ و سیره امام راحل عملکرد جریان سیاسی متبوع خود را موجه و تداوم راه امام جلوه دهد. وی در بخشی از این مصاحبه با تحریف رویکرد امام خمینی در برخورد با نهضت آزادی دراین‌باره چنین می‌گوید: «همان زمانی که امام در نقد نهضت آزادی سخنانی می‌گوید، خودش را متعهد می‌داند که انتخابات آزاد برگزار کند. هنگامی که دولت موقت سرنگون شد، تمام افراد نهضت آزادی در انتخابات مجلس شرکت می‌کنند و به مجلس می‌آیند. این نکته جالبی است با این که امام با تفکر سیاسی نهضت آزادی یا مهندس بازرگان هم‌خوانی نداشت.»
این سخنان خاتمی در حالی است که امام راحل طی نامه‌ای به وزیر کشور وقت در زمستان 1366 درباره نهضت آزادی چنین می‌نویسند: «نهضت به اصطلاح آزادی صلاحیت برای هیچ امری از امور دولتی یا قانونگذاری یا قضایی را ندارند و ضرر آنها، به اعتبار آنکه متظاهر به اسلام هستند و با این حربه جوانان عزیز ما را منحرف خواهند کرد و نیز با دخالت بی‌مورد در تفسیر قرآن کریم و احادیث شریفه و تأویل‌های جاهلانه موجب فساد عظیم ممکن است بشوند، از ضرر گروهک‌های دیگر، حتی منافقین (این فرزندان عزیز مهندس بازرگان) بیشتر و بالاتر است.»
خاتمی در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود با ارگان رسانه‌ای موسسه‌ تنظیم و نشر آثار امام با نادیده گرفتن و سانسور مواضع امام راحل در برخورد با فتنه‌های ابتدای انقلاب و همچنین بدون اشاره به اقدامات فتنه‌گران در سال 88 چنین می‌گوید: «اولین فردی که از فتنه حرف زد، مسعود رجوی بود که درباره فتنه بزرگ خاتمی، بعد از سال 76 صحبت کرد. چرا؟ به دلیل آن که خاتمی گفته بود به این نظام علاقه‌مندم و می‌خواهم این نظام حفظ شود و می‌آیم و در درون نظام اعتراضم را به مجموعه‌ای از روند‌ها اعلام می‌کنم. بنابراین یکی از دشمنان اصلی اصلاح‌طلبان، دسته‌ای از افراد خارج از کشور هستند که با اصل نظام جمهوری اسلامی مبارزه می‌کنند؛ چرا؟ به دلیل اینکه معتقدند اگر اصلاح‌طلبان موفق شوند، عمر نظام جمهوری اسلامی طولانی‌تر می‌شود و جایی برایشان نمی‌ماند.» این سخنان در حالی است که سه سال ابتدایی انقلاب عرصه بروز فتنه‌های متعدد در کشور و موضع‌گیری  و برخورد قاطع امام با آنهاست. به عنوان مثال امام در تاریخ 1358/6/2 می‌گویند: «ما تاکنون برای اینکه به مردم عالم بفهمانیم و بهفمند مردم که ما با چه اشخاصی مقابله داریم، ما آزادی دادیم به آنها، آزادی‌مطلق که در ظرف این چند ماه قریب دویست حزب و گروه و مطبوعات زیاد و مجلات و روزنامه‌ها منتشر شد! و هیچ‌کس جلوگیری نکرد. در عین حالی که به همه مقدسات ما توهین کردید، در عین حالی که با حکومت آن‌طور رفتار کردید و با اسلام آن‌طور رفتار کردید در مطبوعاتتان، مع‌ذلک به شما تعرض نشد. تا آن که فتنه را دیدیم و فهمیدیم شما فتنه‌گر هستید، شما منافقینی هستید که می‌خواهید فتنه بکنید، منافقینی هستید که توطئه کردید بر ضد اسلام، توطئه کردید بر ضد کشور، توطئه کردید بر ضد ملت؛»
با این اوصاف سکوت موسسه تنظیم و نشر آثار امام  درباره مصاحبه تحریف‌آمیز سایت جماران با یکی از عناصر فتنه‌گر قابل تأمل است. رضا خاتمی جزو نمایندگان رد صلاحیت شده مجلس ششم در انتخابات مجلس هفتم بود که با حمایت رسمی اتحادیه اروپا روبرو شد.

کیهان
امتیاز نقد و قول نسیه همچنان دستور کار آمریکا در مذاکرات ژنو
پیشنهاد کاهش ظرفیت غنی‌سازی در ایران به جای کاهش تعداد سانتریفیوژها و انتقال مواد غنی‌سازی شده به خارج کشور در کنار بلاتکلیف گذاشتن موضوع لغو تحریم‌ها برای 10-15 سال دیگر می‌تواند بار دیگر مذاکرات هسته‌ای را به بن‌بست بکشاند.
بنابر آخرین گزارش، طرف غربی با انجام یک شعبده‌بازی تاکتیکی پذیرفته‌ ایران به جای 4500 سانتریفیوژ پیشنهادی قبلی، 6500 سانتریفیوژ داشته باشد اما ظرفیت‌ غنی‌سازی خود را پایین آورد!
در حالی که ایران بالغ بر 19 هزار سانتریفیوژ دارد و دستیابی به میزان 190 هزار سو را برای استفاده صنعتی از غنی‌سازی هسته‌ای در افق پیشرفت خود ترسیم کرده، روزنامه ‌هاآرتص گزارش داد در آخرین پیشنهاد آمریکا و غرب، ایران می‌تواند 6000 تا 6500 سانتریفیوژ نسل قدیم را برای غنی‌سازی 3/5 درصد حفظ کند اما نمی‌تواند سانتریفیوژهای نسل جدیدی را که دارد عملیاتی کند. طبق این پیشنهاد ایران باید سرعت سانتریفیوژهای فعال فعلی را نیز کاهش دهد تا سقف تولید ایران از 6-7 هزار سو فراتر نرود.
برخی از سانتریفیوژهای پیشرفته ایران که نصب شده‌اند قادرند تا 8 برابر سرعت، غنی‌سازی کنند.
در پیشنهاد غرب همچنین عنوان شده که ایران باید اکثر اورانیوم غنی‌ شده خود را به روسیه منتقل کند که در آنجا به سوخت غیرقابل استفاده برای تسلیحات هسته‌ای تبدیل می‌شود. ایران قادر خواهد بود که 300 کیلوگرم از اورانیوم غنی شده خود را نگه دارد. همچنین راکتور آب سنگین اراک باز طراحی می‌‌شود تا میزان تولید پلوتونیومی که می‌تواند تولید کند را کاهش دهد.
در مقابل و درباره مطالبه لغو فوری و همه‌جانبه تحریم‌ها گفته شده که غرب از مدت 15 سال برای توافق نهایی حمایت می‌کند و عملا لغو تحریم‌ها به آینده موهوم موکول می‌شود.
همزمان روزنامه نیویورک تایمز در تحلیلی خاطر نشان کرد: محدود کردن برنامه هسته‌ای ایران یک پیروزی است و مقامات دولت اوباما به این موضوع متعهد هستند.
نیویورک تایمز می‌نویسد: ایران در چرخه سوخت به مهارت رسیده است. این موضوع شاید تاسف‌بار باشد اما چیزی از حقیقت کم نمی‌کند. ایران به فناوری غنی‌سازی دست یافته است. هزاران سانتریفیوژ در حال چرخش است البته بسیار کمتر از زمان اجرای توافق موقت امضا شده در اواخر نوامبر 2013.
بنابراین برچیدن دانش غنی‌سازی اورانیوم دیگر بی‌معنا است. شما نمی‌توانید دانشی را که مردم به آن دست یافته‌اند نابود کنید.
این روزنامه افزود: ایران به عنوان امضاءکننده پیمان ان‌پی‌تی برنامه هسته‌ای خود را که غرور ملی‌اش تلقی می‌کند و آن را حق خود می‌داند، داوطلبانه برنمی‌چیند. آنچه طرفداران برچیدن برنامه هسته‌ای درباره کاربرد تحریم‌ها برای به زانو در آوردن ایران می‌گویند، مزخرف است. آنها اشتباه می‌کنند تحریم‌ها به اقتصاد ایران ضربه زده، اما این کشور تا حد زیادی به تحریم‌ها عادت کرده است.

کیهان
دست چپ و راست هاشمی در دولت روحانی فعال هستند
یک عضو حزب اعتماد ملی می‌گوید؛ دست راست و چپ هاشمی در دولت روحانی فعال است.
به گزارش آریا، محمدجواد حق‌شناس گفت: حزب اعتدال و توسعه از زمان شکل‌گیری جزو حلقه احزاب متمایل به آقای هاشمی رفسنجانی بود که موسسین این حزب هم از نزدیکان ایشان محسوب می‌شدند. چهره‌هایی چون نوبخت به عنوان چهره شاخص حزب اعتدال و توسعه در کنار چهره‌هایی چون فاطمه هاشمی از اعضای این حزب به شمار می‌روند.
وی افزود: حزب اعتدال و توسعه در واقع نیروهای جریان راست هستند که اگر ما بخواهیم درباره آن تحلیلی داشته باشیم می‌توان گفت همان نسبتی که کارگزاران سازندگی با آقای هاشمی دارند این حزب هم همان نسبت را با آقای هاشمی دارد.
حق‌شناس گفت:‌ کارگزاران که قبل از سال 1376 می‌خواستند یک جریان میانی را شکل دهند از آنجایی که با پیروزی اصلاح‌طلبان دیدند نمی‌توانند به حیات خود ادامه دهند لذا وارد طیف اصلاحات شدند و عملا به جناح و دست چپ آقای هاشمی تبدیل شدند تا از این طریق بتوانند در جریان اصلاح‌طلب منویات ایشان را پیگیری کنند اما با توجه به شناختی که آقای هاشمی از فضای سیاسی کشور داشتند می‌خواستند یک دست راست هم در جریان اصولگرا داشته باشند. به همین دلیل حزب اعتدال و توسعه با محوریت چهره‌هایی که عمدتا در مجمع تشخیص مصلحت نظام فعال بودند و با حضور خانم فاطمه هاشمی و چهره‌هایی فعال در جریان متمایل به اصولگرا مانند آقایان جلالی و قاسمی فعالیت خود را ادامه دادند که البته از زمان احمدی‌نژاد این دو نفر از این حزب خارج شدند و یکی از آنها به آقای لاریجانی پیوست و دیگری هم در کنار آقای ولایتی به عضویت مجمع تشخیص درآمد تا در حزب اعتدال و توسعه حضور نداشته باشند.
وی تاکید کرد: اگر بخواهیم تعریف دقیقی از حزب اعتدال و توسعه داشته باشیم این حزب در دولت در کنار حزب کارگزاران تعریف می‌شود که نشان می‌دهد در دولت روحانی دست راست و چپ آقای هاشمی رفسنجانی فعال شده است.

کیهان
هاآرتص: اسرائیل امن نیست چون سرزمین اشغال شده است
نویسنده صهیونیست، خطاب به یهودیان اروپا نوشت به درخواست بنیامین نتانیاهو برای سفر به اسرائیل پاسخ مثبت ندهید؛ شرایط اسرائیل رو به بدتر شدن است.
«تسوی برئیل» تحلیلگر سیاسی در اسرائیل در مقاله‌ای که در روزنامه هاآرتص منتشر شد به یهودیان اروپا هشدار داد به اسرائيل مهاجرت نکنید زیرا تل‌آویو در عملی کردن وعده‌هایی که بنیامین نتانیاهو به آنها می‌دهد عاجز است.
برئیل ادامه داد: نگرانی‌ها در اسرائیل به مراتب بیشتر و سطح جرم و جنایت و فعالیت‌های تروریستی در اینجا به مراتب بالاتر است.
به گزارش قدسنا در این مقاله آمده است: مشکل تنها این نیست که آیا می‌توان برای یهودیان اروپا در اسرائیل مکان امن پیدا کرد یا نه؟ مشکل این است که حتی یهودیان اسرائیل هم باور ندارند اسرائیل امن است، آنها معتقدند اسرائیل در برابر تهدیداتی که هر روز در سخنان نتانیاهو شنیده می‌شود امن نیست.
هاآرتص در ادامه نوشت: اگر فرض بر این باشد که هزاران یهودی اروپا تصمیم بگیرند منافع، زندگی، خانه  وکاشانه و شغل خود را به اسرائيل منتقل کنند، سوار بر هواپیما شوند و در فرودگاه تل‌آویو پیاده شوند، سخن این است که در اینجا چه چیزی عاید آنان می‌شود؟ مهاجران در اسرائیل شاهد نژادپرستی خواهند بود و کم‌کم به این نتیجه خواهند رسید که ساکن سرزمینی اشغالی شده‌اند.
وی در ادامه خطاب به یهودیان اروپا نوشت: اسرائیل را با یهود قاطی نکنید زیرا اسرائیلی‌ها عاشق جمال غربی‌ها نیستند حتی اگر آن غربی‌ها پیرو آئین یهود باشند، بهتر است در این باره از یهودیان روسی که به اسرائیل مهاجرت کردند پرس و جو کنید یا از گرجستانی‌ها، اتیوپیایی‌ها، کردها و... بپرسید، اتباع این کشورها پس از دهها سال‌ اقامت در اسرائیل همچنان براساس کشوری که از آن مهاجرت کرده‌اند، طبقه‌بندی می‌شوند.

کیهان
صدای اپوزیسیون هم درآمد آمریکا فقط روی کاغذ امتیاز می‌دهد
دو تن از فعالان اپوزیسیون خارج‌نشین معتقدند ایران امتیازهای خیلی جدی به آمریکا داده و اکنون نوبت آمریکاست که باید امتیاز بدهد.
محسن میلانی در مصاحبه با رادیو فردا گفت: من فکر می‌کنم تا امروز ایران امتیازهای خیلی جدی به کشورهای 5+1 داده. یعنی خیلی بیشتر امتیاز داده تا امتیاز گرفته. اگر کنگره آمریکا و نیروهایی که در منطقه سعی می‌کنند که مذاکرات را به شکست بکشانند اگر بتوانند موفق شوند برای همه دردسر خواهد داشت.
وی افزود: به نظر من اشکال در تهران نیست، به نظر من تهران به اندازه زیادی امتیاز داده. اشکال امروز در واشنگتن است، که کسانی هستند که در داخل کنگره آمریکا فشار می‌آورند به آقای اوباما که امتیازهای بیشتری بگیرد و همچنین یک عده هستند که دارند سعی می‌کنند که حتی اگر این قرارداد بسته شود بتوانند کنگره را وارد عمل کنند که دردسری بعدا به وجود بیاورد.
همچنین علیرضا نامور حقیقی از اصلاح‌طلبان خارج‌نشین در این زمینه گفت: از اول قرار بود معامله نقد به نقد باشد. یعنی در ازای هر کاری که ایران می‌کند مشخص باشد که آمریکایی‌ها چه کار انجام می‌دهند. توافق جامع یعنی همین. یعنی معلوم شود که جدول حل مسئله چگونه است. مراحلش خیلی هم تفسیربردار نباشد. به هر حال این اشکالی بود که به وجود آمد.
وی می‌گوید: ایرانی‌ها همه موارد را رعایت کردند ولی آمریکایی‌ها عملا امتیازاتی که دادند روی کاغذ بود. در عمل چیزی نصیب ایران نشده. بنابراین مسئله این جوری خواهد بود که مشخص می شود گام به گام هر کاری که ایران می‌کند در ازایش آمریکایی‌ها و قدرت‌های غربی چه اقداماتی انجام خواهند داد.

وقتی شیخ کویتی توصیه کفاشیان را به وزیر ورزش می‌کند
علی کفاشیان این روزها خودش را برای کسب عنوان نائب رئیسی کنفدراسیون فوتبال آسیا آماده می‌کند و ممکن است رسیدن او به این پست منجر به برکناری مسالمت‌آمیز او از فدراسیون فوتبال شود. هیوا یوسفی در گزارشی که برای هفته‌نامه تماشاگران امروز از تحولات این روزهای فدراسیون فوتبال نوشته به نکته جالبی هم اشاره می‌کند. در بخشی از گزارش «از شیخ دستور می‌گیرد. به شیخ رای می‌دهد. از شیخ پست می‌خواهد» می‌نویسد: «شیخ احمد در اولین ملاقات با محمود گودرزی او را غافلگیر می‌کند. گفته می‌شود در این ملاقات شیخ کویتی به وزیر ورزش اطمینان می‌دهد که با روی کار آمدن دولت حسن روحانی ، نگاه او و شورای المپیک آسیا به مدیریت ورزش در ایران تغییر کرده و آن‌ها دیگر لازم نیست نگران تهدیدهایی مانند تعلیق در مجمع بین‌المللی باشند. شیخ احمد البته فراموش نکرده که از گودرزی بخواهد هوای دوستش در ایران را داشته باشد. تنها دوستی که اسمش به میان می‌آید علی کفاشیان است. »
از رئیس جمهور و وزیر خارجه ایران دعوت کنید تا در کنگره سخنرانی کنند
سید حسین موسویان در اجتماع ۱۰۰۰ نفری مردم ایالت کارولینای جنوبی که به دعوت شورای امور جهانی این ایالت برگزار شده بود، سخنرانی نمود. موسویان در سخنرانی خود موضع جالبی گرفت که از زمان انتشار سخنرانی بازتاب‌های گوناگونی در رسانه‌ها داشته است. وی در بخشی از سخنرانی خود گفت «شما از نتانیاهو نخست وزیر اسراییل دعوت کرده‌اید که در مورد برنامه هسته‌ای ایران در کنگره سخنرانی کند. کنگره آمریکا در دهه‌های گذشته بار‌ها و بار‌ها از نخست وزیر اسراییل دعوت کرده است. با این وجود این دعوت‌ها و سخنرانی‌ها هیچ کمکی به صلح و امنیت در منطقه نکرده بلکه دشمنی و کینه و بی‌ثباتی را رونق داده است. یکبار هم که شده از رییس جمهور یا وزیر خارجه ایران دعوت کنید تا برای کنگره واقعیت‌ها را تشریح کند، حقایقی را به شما بگوید که تا کنون نشینده‌اید» نکته جالب حضور نماینده کنگره آمریکا در سخنرانی عضو سابق تیم مذاکره کننده هسته‌ای بود.
شش اتهام ۳۷ اصلاح طلب علیه استاندار فارس
جمعی از فعالان سیاسی استان فارس در نامه ای به یکی از نشریات اصلاح طلب، شش اتهام را علیه استاندار فارس و عدم همراهی وی با دولت و مجموعه اصلاح طلبان، فهرست کرده اند. این شش اتهام عبارتند از : لغو سخنرانی ابتکار در شیراز، اخلال در سخنرانی مشاور رئیس جمهور، اخلال در مراسم سخنرانی دکتر عارف، اخلال در سخنرانی هادی غفاری، لغو حضور حجت الاسلام سروش محلاتی،

*خراسان

درخواست عجیب برخی مدیران درباره خرید گوشی و سیم کارت

بر اساس گزارش یک نهاد نظارتی، علی رغم آنکه در ضوابط اجرایی قانون بودجه سال 93، تنها مقرر شده است کمک هزینه ای بابت استفاده از تلفن همراه به تعدادی از مدیران و کارمندان بنا به تشخیص مقامات مجاز اختصاص یابد، بر اساس نامه برخی مدیران اجرایی به مسئولان دولتی، درخواست شده است اعتباری جهت خرید سیم کارت و گوشی تلفن همراه برای استفاده مدیران و کارکنان دستگاههای اجرایی اختصاص یابد که این درخواست مغایرت صریح با این بخشنامه دولت دارد.

دولت درتدارک احیای«شورای عالی سالمندان»

بر اساس درخواست تعدادی از مسئولان اجرایی از مدیران ارشد دولتی، مقرر شده است شرایط احیای «شورای عالی سالمندان» که بر اساس قانون برنامه سوم توسعه ایجاد و در برنامه چهارم نیز تداوم پیدا کرد، فراهم شود اما با تاکید کارشناسان نهاد ریاست جمهوری، مقرر شده است با توجه به اینکه فعالیت شورای مذکور با توجه به قانون برنامه پنجم توسعه فاقد مجوز قانونی است، این پیشنهاد از طریق وزیر مربوطه، به استناد اصل ۱۳۸ قانون اساسی به هیئت وزیران پیشنهاد و تصویب شود

*ایران

ناگفته‌های هاشمی در هیأت رئیسه خبرگان

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در حاشیه دیدار با تشکل‌های دانشجویی 5 استان دانشگاه آزاد اسلامی به بیان ناگفته‌هایی از انتقادات خود در جلسه هیأت رئیسه خبرگان رهبری در زمان دولت گذشته پرداخت.به گزارش «پایگاه اطلاع‌رسانی آیت‌الله هاشمی»، «هاشمی در ادامه سخنانش به اقیانوسی از خرابی و فساد و دزدی در دولت قبل و به جلسه جالبی با هیأت رئیسه خبرگان در همین  مورد اشاره می کند. اتاقی را هم در انتهای سالن به میهمانان نشان می‌دهد و می گوید: همین جا، به آقایان گفتم که چرا تمام کارهای این دولت (احمدی نژاد) را تأیید می‌کنید؟ فردا جواب مردم و خدا را چه می‌دهید؟ بعد هم به آقایی که نایبم در خبرگان بود، گفتم: حالا که رسوا شده، می‌گویی فلان کس باعث انحرافش شده. اصل انحراف خود اوست. اگر اشتباه کردی، صادقانه به مردم بگو اشتباه کردم.

 نه اینکه پشت فلان کس قایم شوید و بگویید انحراف کار او بوده. مردم این حرف ها را باور نمی‌کنند»... «آقای هاشمی در ادامه می‌گوید: دولت روحانی در مقابل اقیانوسی از خرابی هاست. با خزانه خالی و توپخانه‌ای پر در روبه‌رویش از تندروها. از اقلیتی افراطی که همه جور امکانات در انتخابات 92 داشتند و شکست خوردند. از صدا و سیما تا ده‌ها تریبون ریز و درشت دیگر. همه می‌خواستند که خط اعتدال پیروز نشود که شد. حالا همه جمع شده‌اند که انتقام رأی مردم را از دولت منتخب آنها بگیرند. هاشمی می‌گوید: روحانی پای شعارهایش ایستاده ولی باید مشکلاتش را درک کرد. امروز روز گلایه از روحانی نیست. روز همراهی با روحانی است. درست مثل خود مردم که هم نجیبانه به او رأی دادند و هم غریبانه پای او ایستاده‌اند. با امید به فردایی بهتر».


وقتی مرتضوی برای زنجانی چک بی محل کشی

نماینده آبادان و عضو گروه رسیدگی به تخلفات سازمان تأمین اجتماعی با کنایه خطاب به مرتضوی می‌گوید که او دچار فراموشی و آلزایمر سیاسی شده اگرنه چطور او مهر و امضای خودش پای برخی چک‌ها و نامه‌ها را فراموش کرده و ماجرای پرونده ٨٠هزارصفحه‌ای تأمین‌اجتماعی را به یک چوب‌کبریت تقلیل داده است. حسین دهدشتی البته برای یادآوری به مرتضوی به برخی مکاتبات و مراسلات او اشاره دارد و به «شرق» گفته است: «مرتضوی در جریان معامله با زنجانی چند‌چک با سربرگ سازمان‌تأمین ‌اجتماعی صادر کرد و وقتی زنجانی برای وصول یکی از این چک‌ها به بانک مراجعه کرد، پولی در حساب نبود.»

 استاندار همدان: «لایحه» چرا در مجلس معطل است؟
استاندار همدان در همایش سراسری مسئولان تشکل‌های کارآفرینی کشور که در همدان برگزار شد، در پاسخ به اظهارات یکی از نمایندگان همدان در مجلس که اظهار داشت: «این‌گونه همایش‌ها دردی از اشتغال دوا نمی‌کند و آمار و ارقام مشکلی از مردم رفع نمی‌کند.» گفت: «من از شما نمایندگان سؤال می‌کنم علت ماه‌ها معطل ماندن لایحه خروج از رکود و رفع موانع تولید در مجلس چیست؟» (تشویق حاضرین). به گزارش روزنامه «جمهوری اسلامی»، نیکبخت گفت: «واقعاً دیوار دولت کوتاه است و دولت باید به همه جواب بدهد». استاندار همدان اقدامات دولت را شفاف و صادقانه دانست و گفت: «همه بویژه مجلس باید در اجرای برنامه‌ها کمک کنند تا بتوانیم مشکلات مردم را کم کنیم.»

*قدس

حفظ حیثیت مفسدان اقتصادی!

مهر: مصطفی افضلی‌فرد، عضو کمیسیون اصل 90 مجلس گفت: برخی رسانه‌ای شدن محکومیت مفسدان اقتصادی را به دلیل وصل بودن آنها به کانونهای قدرت و ثروت نمی‌پذیرند و خواستار حفظ حیثیت آنها هستند، در حالی که این افراد حیثیت نظام را برده‌اند.

اعتراض مسافران پرواز مشهد - تهران

فارس: خبرها حاکی است که پروازشنبه شب مشهد به تهران شرکت هواپیمایی آتا به دلیل نقص فنی و شرایط نامناسب جوی لغو و این پرواز با 12 ساعت تأخیر به سمت تهران انجام شد و مسافران هم به نشانه اعتراض به رفتار مسؤولان شرکت هواپیمایی آتا، از هواپیما خارج نشدند.

جولان پورشه های 5/1میلیاردی در تهران

فرارو: خبرها حاکی است که«پورشه 911 کاررا»، گرانترین محصول پورشه با قیمت یک میلیارد و 480 میلیون تومان در بازار تهران وبرخی شهرهای بزرگ موجود است و بعد از آن پورشه پانامرا توربو و پورشه کاین توربو در صدر جدول قرار دارند.

جلسات نفتی برای راضی‌کردن امارات!

جهان: یک مقام مسؤول درشرکت ملی گاز ایران با تأیید مذاکره ایران و امارات به منظور صادرات گاز به این کشور حاشیه خلیج فارس گفت: این مذاکرات براساس همان مذاکره صادرات گاز ایران در سال ۲۰۰۵ صورت می‌گیرد.این منبع آگاه با اشاره به اینکه براین اساس مذاکرات ایران و امارات در قالب قرارداد کرسنت در حال انجام است و قرار نیست منتج به قرارداد جدید شود، تصریح کرد: مسؤولان صنعت نفت به دنبال تغییراتی در نحوه اجرای قرارداد کرسنت هستند. این در حالی است که دیوان داوری در لاهه درباره مناقشه ایران با امارات بر سر صادرات گاز، به نفع شرکت اماراتی رأی داده، به طوری که ایران موظف است براساس مفاد این قرارداد، گاز را براساس قیمت تعیین شده در سال ۲۰۰۵ و به مدت ۲۵ سال به امارات صادر کند.

توقیف اموال بانک خصوصی

تسنیم: محمدرضا بوذری، وکیل مدافع شرکت توسعه تجارت بین‌الملل گفت: شعبه ۱۹ مجتمع قضایی شهید بهشتی، بانک ایران زمین را با شکایت شرکت توسعه تجارت بین الملل وابسته به بانک سپه به توقیف اموال محکوم کرد.

۲۴ مرکز پزشکی قانونی تعطیل شد!

فارس: مهدی فروزش، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان پزشکی قانونی کشور از تعطیلی ۲۴ مرکز پزشکی قانونی در کشور طی ۱۸ ماه گذشته به دلیل کمبود نیروی فنی و تخصصی خبر داد.

سیستم آموزشی داعش برای دانش آموزان!

ابنا: گروه تروریستی تکفیری داعش با کفرآمیز دانستن سیستم آموزشی نظام سوریه، در مناطق تحت سیطره خود تغییراتی ایجاد کرده است.

اگر اظهارات این دو نفرتأیید نشود...

فارس: کاظم انبارلویی، مسؤول سیاسی حزب مؤتلفه با اشاره به ادعای جهانگیری و نوبخت درباره مفاسد مالی، با اشاره به نقش سومین نهاد نظارتی یعنی سازمان بازرسی کل کشور که زیر نظر قوه قضاییه قرار دارد، گفت: آیا آنها اظهارات اخیرنوبخت و جهانگیری را تأیید می‌کنند یا خیر؟ اگر تأیید کنند که باید قبل از اعلام آنها پیگیری می‌شد و اگر هم تأیید نکنند، این افراد مرتکب نشر اکاذیب، ایراد افترا و تشویش اذهان عمومی شده‌اند و مدعی‌العموم باید به این جرایم رسیدگی کند. اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور چندی پیش در سفر به قزوین اعلام کرد که ۲۲ میلیارد دلار از منابع ارزی از کشور خارج شده و برنگشته است.

ورود سراج به ماجرای وام ۶۵۰۰ میلیاردی

باشگاه خبرنگاران: ناصر سراج، رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به پرونده وام ۶۵۰۰ میلیارد تومانی گفت: سازمان بازرسی برای بررسی تمامی معوقه های بانکی ورود پیدا می‌کند و این وام نیز از این امر مستثنا نیست.

آمادگی ایران برای سدسازی در لبنان

تسنیم: حمید چیت چیان وزیر نیرو گفت: در صورت تمایل لبنان، حاضر هستیم شرکتهای ایرانی در ساخت سد در این کشور مشارکت داشته باشند.

دکمه‌های سرآستین ظریف

تریبون مستضعفین: یک شرکت جواهرفروش در صفحه اینستاگرام خود با انتشار عکسی از محمدجواد ظریف مدعی شد که دکمه‌های سرآستین آقای وزیر متعلق به این شرکت می‌باشد. قیمت دلاری این دکمه ها ۳۸۵ دلار اعلام شده است.

شب امتحان «ریتالین» نخورید

ایسنا: قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: مصرف قرص ریتالین در شب‌های امتحان، مصرف قرص لاغری در آرایشگاه‌های زنانه و همچنین مصرف قرص ترامادول از جمله مواد اعتیادآور هستند. جزینی با بیان اینکه سن اعتیاد در ایران 15 سالگی است، اظهارداشت: 6/1درصد دانش‌آموزان و 6/2 درصد دانشجویان اعتیاد دارند.

کاهش مجازات متهم  پرونده فعالان فیسبوکی

تابناک: وکیل‌مدافع متهم ردیف اول پرونده‌ای که دادگاه انقلاب تهران متهمانش را به اتهامات امنیتی ناشی از فعالیت در فیسبوک مجموعا به 127 سال حبس محکوم کرده است، گفت: با اعمال ماده 134 قانون مجازات اسلامی، مجازات موکلم از 21 سال به 7 سال حبس کاهش یافته است.

*آرمان
تجمع پرستاران و کامیون‌داران مقابل مجلس
شنیده شد که جمعی از پرستاران و کامیون‌داران صبح دیروز برای رسیدگی به خواسته‌هایشان مقابل مجلس تجمع کردند. انتخاب نوشت؛ صبح دیروز جمعی از پرستاران و کامیون‌داران از سراسر کشور مقابل مجلس تجمع کردند. نماینده تجمع‌کنندگان پرستار درباره مشکلات خود گفت: یکی از خواسته‌های ما تجمع‌کنندگان اجرای بدون قید و شرط قانون بر زمین‌مانده تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری و اجرای کامل قانون ارتقای بهره‌وری است. او اظهار کرد: خواسته دیگر ما اجرای عدالت در پرداخت تا سه برابر اختلاف و همچنین تغییرات بنیادی در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است که بر این اساس برخی مناصب و پست‌ها در گروه پیراپزشکان قرار گیرد. همچنین تجمع دیگری از سوی جمعی از کامیون‌داران کامیون دانگ‌فنگ T300 مقابل مجلس صورت گرفته که نماینده این تجمع‌کنندگان گفت: این تجمع بعد از 7 سال برای چندمین‌بار صورت گرفته است.
پورشه یک و نیم میلیاردی در خیابان‌های تهران
شنیده شد که پورشه 911 کاررا، گران‌ترین محصول پورشه با قیمت یک میلیارد و 480 میلیون تومان در بازار ایران موجود است و بعد از آن پورشه پانامرا توربو و پورشه کاین توربو در صدر جدول قرار دارند. اقتصادنیوز نوشت؛ قیمت محصولات پورشه بدون تغییر بوده است و در بین این محصولات، پورشه 911 کاررا، خودرو‌ایی لوکس و اسپرت با قیمت 14 میلیارد و 800 میلیون ریال، بیشترین قیمت را به خود اختصاص داده است. کلاس بدنه این خودرو از نوع کوپه است و از پرطرفدارترین خودروهای این برند محسوب می‌شود. قابل ذکر است که این خودروساز آلمانی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان خودروهای اسپرت است. بعد از پورشه 911 کاررا، پورشه پانامرا توربو و پورشه کاین توربو، لیفت‌بک و شاسی‌بلند محبوب با قیمت 13 میلیارد و 600 میلیون ریال و 13 میلیارد و 500 میلیون ریال با بیشترین قیمت گزارش شد‌ه‌اند.
میمونی که یک‌شبه پولدار شد
شنیده شد که یک زوج هندی در اقدامی عجیب تصمیم گرفتند تمام دارایی‌های خود را به میمون خانگی‌شان بدهند. این زوج هیچ فرزندی ندارند و سال‌هاست که با این میمون زندگی می‌کنند و به همین دلیل او را بخشی از زندگی خود می‌دانند. باشگاه خبرنگاران نوشت؛ براجیش و شابیستا در طول زندگی خود درآمد خوبی داشتند و املاک و حساب بانکی خوبی دارند اما به خاطر نبود فرزند، وصیت کردند که بعد از مرگشان همه باید از این میمون محافظت کنند، چراکه دارایی‌هایشان برای اوست. این میمون که «چون مون» نامگذاری شده است، درحال حاضر 10 سال سن دارد اما می‌تواند تا سن 40 سالگی هم زندگی کند؛ به همین دلیل احتمال آن هست که بعد از مرگ صاحبانش همچنان زنده بماند. «چون مون» این روزها در شرایط خوبی زندگی می‌کند و رابطه خوبی هم با خانواده‌اش برقرار کرده است.
هشدار درباره قطع حقوق برخی کارمندان
شنیده شد که یک مسئول مهم اجرایی با تاکید بر ضرورت دریافت کد استخدامی یا کد شناسه توسط همه کارمندان دولت، هشدار داد که از سال آتی تنها کارمندانی حقوق و مزایا دریافت می‌کنند که این کدها را اخذ کرده باشند. خراسان نوشت؛ بر اساس ابلاغیه روزهای اخیر یک مسئول مهم اجرایی به تعدادی از وزارتخانه‌ها و سازمان‌های دولتی، تاکید شده است که با وجود اطلاعیه‌های صادره در ماه‌های گذشته مبنی بر ضرورت دریافت کد استخدامی توسط همه کارمندان پیمانی و رسمی و کد شناسه برای کارمندان قرارداد معین و مشخص، هنوز برخی کارمندان اقدام به ارسال اطلاعات لازم و دریافت این کدها نکرده‌اند که درصورت عدم رعایت موارد فوق، از سال 1394 تنها کارمندانی حقوق و مزایای خود را دریافت می‌کنند که این کدها را اخذ کرده باشند.
شکایت راکعی از شریعتمداری

شنیده شد که وکیل‌مدافع فاطمه راکعی از اعلام شکایت موکلش علیه حسین شریعتمداری، مدیرمسئول روزنامه کیهان در دادسرای فرهنگ و رسانه خبر داد. سیدمحمود علیزاده‌طباطبایی اظهار کرد: روز شنبه 2 اسفندماه  به وکالت از خانم راکعی از شریعتمداری به‌دلیل مطالبی که علیه موکلم منتشر کرده بود، در دادسرای فرهنگ و رسانه شکایت کردم. وی افزود: شکایت موکلم از شریعتمداری برای رسیدگی به شعبه دوم بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه ارجاع شده تا وی به دادسرا برای پاسخگویی احضار شود. علیزاده‌طباطبایی یادآور شد که اتهامات در این پرونده نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عموم و توهین عنوان شده است.
بازداشت عاملان قتل ملامحمدظاهر خمر
شنیده شد که رئیس پلیس آگاهی سیستان و بلوچستان از دستگیری عاملان قتل مولوی، ملامحمدظاهر خمر در زاهدان خبر داد. پارسینه نوشت؛ سرهنگ ابراهیم ملاشاهی، از دستگیری 2 نفر که اقدام به قتل ملامحمد ظاهر خمر در زاهدان کرده بودند، خبر داد. وی در تشریح جزئیات این خبر گفت: در پی وقوع قتل این فرد در تاریخ 15 بهمن سال جاری در خیابان فرهاد زاهدان که بر اثر شلیک گلوله به وقوع پیوسته بود چند تیم ویژه از کارآگاهان پلیس ‌آگاهی بررسی موضوع را به‌طور گسترده در دستور کار خود قرار دادند. وی ادامه داد: با توجه به حساسیت موضوع و به‌جا ماندن یک دستگاه خودروی پراید از قاتلان و سرقت خودروی پژو پارس مقتول توسط مهاجمان کارآگاهان اقدامات تخصصی خود را آغاز کرده و موفق به بازداشت او شدند.
نظر آيت ا... مكارم درباره حريم خودرو
شنیده شد که آيت ا... ناصر مكارم شيرازي از مراجع تقليد، در پاسخ به سوالي نظر خود را درباره حريم خودرو شخصي بيان كرد. ايرنا نوشت؛ در متن اين سوال آمده است: آيا داخل خودرو شخصي، تابع احكام حريم خصوصي است؟در پاسخ آيت ا... مكارم شيرازي آمده است: داخل خودرو جزو حريم خصوصي است و ديگري حق ندارد به آن تجاوز كند، مگر اينكه ضرورتي براي تفتيش وجود داشته باشد، ولي در هر حال سرنشينان بايد جهات شرعي مانند حجاب و امثال آن را در داخل خودرو رعايت كنند.
فرزند علي فلاحيان درگذشت
شنیده شد که صبح ديروز اميرحسين فلاحيان فرزند كوچك علي فلاحيان وزير اطلاعات دولت آيت‌ا... هاشمي‌دار فاني را وداع گفت.
پذيرش استعفاي شهردار كرمانشاه
شنیده شد که شوراي اسلامي شهر كرمانشاه عصر ديروز با پذيرفتن استعفاي شهردار كرمانشاه، علي حيدر كرمي را به عنوان سرپرست شهرداري اين شهر انتخاب كرد. پارسينه نوشت؛ عصر يكشنبه جلسه شوراي اسلامي شهر كرمانشاه با دستور كار رسيدگي به استعفاي شهردار كرمانشاه برگزار شد. در اين نشست كه سومين جلسه رسيدگي به استعفاي شهردار كرمانشاه پس از بي‌نتيجه ماندن دو جلسه قبل بود، موضوع استعفاي پيمان قرباني در دستور كار گذاشته شد و طي آن اين استعفا با ۸ راي موافق پذيرفته شد. علي حيدر كرمي نيز با ۱۰ راي موافق به عنوان سرپرست شهرداري كرمانشاه انتخاب شد. گفتني است استعفاي شهردار كرمانشاه بيش از سه هفته است كه به موضوع نخست رسانه‌ها تبديل شده و كشمكش‌ها و گمانه زني‌هاي زيادي را در پي داشت كه با پذيرفته شدن استعفا و انتخاب سرپرست فاز نخست اين موضوع بسته شد. در گام بعدي بايد منتظر ماند كه چه كسي به عنوان شهردار كرمانشاه انتخاب خواهد شد.
قدرت اقتصاد از دست متدینین خارج شده است
آیت الله محسن اراکی، دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب در دیدار با دبیرکل، اعضای شورای مرکزی و هیأت اجرایی حزب مؤتلفه اسلامی گفته: متأسفانه یکی از مشکلات در اقتصاد کشور این است که وزنه‌های اقتصادی ما در خدمت عناصر فاسد قرار می‌گیرد و همیشه خاطره خوب از بازار داشتیم که عناصر متدین و پایبند به اعتقادات بازار را اداره می‌کردند و بازار تکیه‌گاه دین و علما و مراجع بوده و متأسفانه الان شکل دیگری شده است. قدرت اقتصاد از دست متدینین خارج شده و نوکیسه‌ها به وجود آمده‌اند که هیچ چیز برای آن‌ها مهم نیست و این خطر بزرگی است. فساد اقتصادی بنیان برانداز است.
کناره‌گیری مقام عراقی با پیام رهبری
دستیار و مشاور عالی فرماندهی کل قوا گفته: نوری المالکی، نخست وزیر پیشین عراق به خواست رهبری از مقام خود کناره‌گیری کرده است. وی افزوده، نوری مالکی ۹۵ کرسی مجلس عراق را به دست آورده بود اما در حین جریانات نخست وزیری، حضرت آقا به وی پیام داد، اگر حق هم با تو است، به خاطر مسائل شیعه و عراق کنار بیا که مالکی از نخست وزیری کنار آمد و این نشان از ولایت مداری عراقی‌هاست.
تجمع هزار پرستار در مقابل مجلس
در آستانه روز پرستار، نزدیک به ۱۰۰۰ پرستار از نقاط مختلف کشور در مقابل ساختمان مجلس تجمع کردند. ایلنا گزارش داده که پرستاران حاضر در تجمع نسبت به عدم اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری و افزایش اختلاف پرداختی بین پزشکان و پرستاران پس از اجرای طرح تحول نظام سلامت معترض‌ بودند.
خاطره‌گویی نیک‌آهنگ از همکاری با روزنامه فائزه هاشمی
نیک‌اهنگ کوثر بعد از مدت‌ها جدال رسانه‌ای با مهدی هاشمی، این بار به مرور خاطرات دوره همکاری خود با نشریه زن روز به مدیرمسئولی فائزه هاشمی پرداخته است. وی از جمله مدعی شده که خانواده هاشمی از تعطیلی این روزنامه خوشحال شده‌اند.
فراری‌های از سربازی پیاز هم نمی‌توانند پوست بکنند؟
نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه، کوچک‌زاده و رسایی نمایندگان تهران و عباس قائید رحمت، نماینده درود و ازنا نمایندگانی بودند که یکشنبه در صحن مجلس، جریمه نقدی سربازان غایب را خلاق قانون اساسی دانستند. قاضی‌پور اعتقاد داشت همه باید به خدمت سربازی بر وند و جریمه آن کار صحیحی نیست. رسایی و کوچک‌زاده به اصل سوم قانون اساسی استناد کردند و فروش خدمت سربازی را خلاف عدالت دانستند. عباس قائید رحمت نیز به اصول ۱۹، ۲۰ و ۲۳ قانون اساسی اشاره کرد و گفت: برخی دوستان عنوان می‌کنند فراری‌های بالای ۸ سال از خدمت وظیفه عمومی توانایی لازم را ندارند، آیا آن‌ها نمی‌توانند پیاز پوست بکنند؟ رانندگی کنند؟ یا نگهبانی بدهند؟
تجمع سهامداران پدیده در کرج
بنا به ادعای رسانه‌های محلی کرج، طی دو روز گذشته پدیده شاندیز در عظیمیه کرج بدون اطلاع قبلی دفتر خود را تعطیل کرده و همین امر باعث تجمع سهامداران این شرکت در این منطقه شده است.
تمسخر باهنر توسط پورنجاتی
احمد پورنجاتی نماینده مجلس ششم در بخشی از گفت‌وگو با روزنامه آرمان امروز در پاسخ به اینکه «چندی پیش آقای باهنر در جلسه جامعه اسلامی مهندسین عنوان کردند ما با اصلاح‌طلبان ائتلاف نمی‌کنیم. نظر شما در این‌ باره چیست؟» پاسخ گفته: «مثل این می‌ماند یک نفر که مطمئن است از طرف دیگری به مهمانی دعوت نخواهد شد، پیشاپیش بگوید من هیچ تمایلی برای حضور در فلان مهمانی ندارم. کسی از شما دعوت نکرده و قرار نیست چنین اتفاقی نیز بیفتد. تا جایی که من در جریان امور اصلاح‌طلب‌ها هستم، حتی در مورد انتخابات سال ۹۲ (و) انتخاب آقای روحانی رویکرد ائتلافی نداشتند و همچنان از یک موضع شفاف در چهارچوب اهداف اصلاح‌طلبانه بود و درمجموع با توجه به واقعیت‌های پیش روی انتخاب کردند».
ایران هشتمین اقتصاد غیر آزاد جهان
بر اساس گزارش بنیاد هریتیج ـ که معتبر‌ترین نهاد بین المللی برای ارزش گذاری در خصوص آزادی اقتصادی کشورهاست ـ اقتصاد ایران با ۴۱.۸ امتیاز توانسته رتبه ۱۷۱ آزاد‌ترین کشور‌ها را در جدول سال ۲۰۱۵ کسب کند.

فعالیت‌های یک سال و نیم اخیر دولت یازدهم تنها باعث افزایش ۱.۵ امتیازی و صعود دو پله‌ای ایران شده است، به دیگر بیان اگر تا پارسال ایران ششمین اقتصاد غیر آزاد دنیا را داشت، امروز رتبه هشتم را به خود اختصاص داده است. بنیاد هریتیج با همکاری روزنامه وال استریت ژورنال، نمره کشور‌ها را بین ۰ تا ۱۰۰ در نظر گرفته و بر اساس ۴ سرفصل حاکمیت قانون، دولت محدود، کارایی نظارت و بازار آزاد، داوری کرده است.
خرید هتل ۸ میلیاردی توسط آقای فرماندار!
شنیده شده یکی از فرمانداران، درصدد خرید هتلی به مبلغ ۸ میلیارد تومان در شهر مشهد برآمده است. گفته می‌شود این هتل توسط فرماندار و از محل اعتبارات دهیاری‌ها خریداری می‌شود که فرماندار و بخشداران شهرستان، علت اصلی خرید این هتل را درآمدزایی برای دهیاری‌ها عنوان کرده‌اند. اگر چه برای اجرای این طرح به شورای شهر این شهرستان هم پیشنهاد شراکت داده شده بود، اعضای شورای شهر این شهرستان با این طرح مخالفت کرده‌اند. اعضای شورای شهر دلیل مخالفت خود را با این طرح سرمایه گذاری خارج از استان دانسته‌اند و گفته‌اند بهتر است این سرمایه گذاری‌ها برای عمران شهرستان انجام شود.
توزیع موادمخدر از طریق ۴۰سایت در فضای مجازی
در همایش سراسری مبارزه با موادمخدر که با حضور رؤسای پلیس مبارزه با مواد مخدر در روز گذشته برگزار شد، دادستان کل کشور با اشاره به اینکه تولید موادمخدر با نظارت نظام سلطه و ناتو انجام می‌شود، گفت: مسأله توزیع مواد مخدر در کشور از طریق سایت‌های مجازی امری جدی است تا جایی که بیش از چهل سایت در این زمینه فعالیت می‌کنند.
صدور حکم توقیف اموال یک بانک
محمدرضا بوذری وکیل مدافع شرکت توسعه تجارت بین‌الملل اظهار داشت: شعبه ۱۹ مجتمع قضایی شهید بهشتی، بانک ایران زمین را با شکایت شرکت توسعه تجارت بین الملل وابسته به بانک سپه به توقیف اموال محکوم کرد. اما مدیرعامل این بانک رسانه‌ای شدن این موضوع را غیر حرفه‌ای عنوان کرد. سید کمال سید علی گفت: دو سال پیش با توجه به مسأله‌ای که پیش آمد، حکم توقیف اموال از سوی دادگاه صادر شد، که اکنون عمده طلب این شرکت پرداخت شده و نیازی به جوسازی رسانه‌ای نبود. وی با اعلام پرداخت ۸۰ درصد از پول مربوط به شرکت مذکور گفت: تاکنون اصلاحیه مابه‌التفاوت خسارت تأدیه نیز که قرار بود در اختیار بانک ایران زمین قرار گیرد به دست ما نرسیده تا ۲۰ درصد مانده را پرداخت کنیم.
احمدی مقدم: زنگ زدند و گفتند دور «شاطری» خط بکش
سردار احمدی مقدم در گفت‌و‌گویی درباره شهید شاطری گفت: من وقتی تیرماه سال ۸۴ فرمانده نیروی انتظامی شدم، فکر می‌کنم ایشان در مهندسی نیروی زمینی بود. ایشان را آوردم به عنوان معاون مهندسی نیروی انتظامی. یعنی از سردار صفوی هم اجازه‌اش را گرفتیم و لباس نیروی انتظامی هم تنش کرد و تا درب ورودی اتاق ما هم آمد. قرار شد فردا صبح برای جلسه معارفه‌اش بیاید. رفت و نیامد. حاج قاسم سلیمانی به من زنگ زد و گفت: آقا! دور ایشان را خط بکش. من اینجا ایشان را گذاشته‌ام مهندسی و او هم رویش نمی‌شود بیاید پیش شما و به این ترتیب ایشان شد مهندسی نیروی قدس؛ حدود شهریور و مهر۸۴.
نقش فریدون، شبیه نقش من در مذاکره با برادر صدام است
سیدعلی خرم درباره نقش حسین فریدون در مذاکرات به اعتماد گفت: نقش آقای فریدون مرتبط با شخص رئیس‌جمهور است که در این مذاکرات حضور دارند تا اگر پیام مهمی در این مذاکرات وجود داشت را به شخص رئیس‌جمهور یا شورای عالی امنیت ملی با بازگشتشان انتقال دهند. باید یادآوری کنم من این نقش را در سال ۶٩ زمانی که با برادر صدام در ژنو در خصوص قطعنامه ۵٩٨ و قرارداد الجزایر مذاکره می‌کردیم، ایفا می‌کردم که پیام‌ها را با بازگشت به تهران مستقیم به شورای عالی امنیت ملی می‌بردم و سپس پیام‌ها را به ژنو بازمی‌گرداندم. هم‌اینک نیز آقای فریدون نقش پیام‌آور و پیام‌بر را در مذاکرات ایفا می‌کنند.
آغاز کمپین تحریم مصرف گوشت
دعوت مجاز این روز‌ها پیام‌هایی در شبکه های اجتماعی فضای مجازی از جمله وایبر و واتس آپ مبنی بر افزایش بی‌سابقه قیمت گوشت مرغ گرم در بازار تهران و ضرورت جلوگیری از ادامه این روند رد و بدل شده است. در این پیام‌ها عنوان شده اکنون که قیمت گوشت مرغ در بازارهای شهر تهران هر کیلو ۸۰ هزار ریال است و با بی‌تدبیری‌ها تا نوروز به هر کیلو ۱۰۰ هزار ریال می‌رسد، بهترین راه برای مقابله با آن نخریدن مرغ است.

در این پیام‌ها از دریافت کنندگان پیام خواسته شده با خودداری موقت از خرید گوشت مرغ و خودداری از خرید، سهمی در ایجاد ثبات در بازار داشته باشند. در این پیام‌ها خواسته شده برای آگاهی شهروندان و جلوگیری از افزایش بی‌رویه قیمت‌ها به ویژه قیمت مواد خوراکی و مواد مصرفی روز جامعه، متن پیام را در سایر شبکه‌ها و گروه‌های مختلف انتشار دهند.

بر اساس این گزارش گوشت مرغ گرم روز گذشته در بازارهای روز شهر تهران هر کیلو ۸۳ هزار ریال عرضه شد که واکنش‌های منفی بسیاری از مصرف کنندگان را در پی داشت.
درآمد ۵ برابری بربری جراحان ایران نسبت به همتایان آلمانی
علی گرجی رئیس مرکز علوم اعصاب دانشگاه مونستر آلمان به مقایسه عملکرد و درآمد پزشکان در ایران و آلمان پرداخت. وی گفت: در ایران یک پزشک متخصص نسبت به پزشک آلمانی پول خیلی زیادتری می‌گیرد؛ اما سرویسی که در مقایسه با آن‌ها ارائه می‌کند بسیار پایین‌تر است. درآمد یک متخصص مغز و اعصاب در ایران با احتساب درآمد در بخش خصوصی، دولتی و زیرمیزی‌ها از همتای آلمانی به مراتب بیشتر است.

وی با بیان اینکه اگر تنها حقوق پزشکان از بخش دولتی را در نظر بگیریم، درآمد پزشکان ایرانی به مراتب کمتر از آلمانی‌هاست گفت: متخصص جراح مغز و اعصاب در ایران نسبت به همتای آلمانی خود پول کمتری از دانشگاه می‌گیرد؛ اما نکته مهم این است که پزشک آلمانی تنها می‌تواند در یکی از دو بخش دولتی یا خصوصی فعالیت کند. اما در ایران این طور نیست.

گرجی با طرح اینکه آیا تا به حال در جامعه ما از پزشکی به عنوان پزشک نمونه در اخلاق تقدیر شده است، گفت: ساعت کاری یک جراح مغز و اعصاب در آلمان از ساعت ۷ صبح تا ۱۶ است و معمولاً این افراد یکی دو ساعت نیز بیشتر کار می‌کنند بدون آنکه اضافه حقوقی دریافت کنند.

وی با بیان اینکه در کشور آلمان تعداد ویزیت و تعداد عمل‌ها در درآمد ماهیانه پزشکان نقشی ندارد گفت: آن‌ها رابطه میان ویزیت، پول و بیمار را از بین برده‌اند و در آنجا بر خلاف ایران از کارانه خبری نیست. به گفته وی در کشور آلمان برای یک پزشک فرقی نمی‌کند که روزی ۵۰ بیمار ویزیت کند و یا روزی دو بیمار، چرا که رابطه پولی این موضوع از بین رفته است. گرجی خاطرنشان کرد: آلمان‌ها اخلاق را در جامعه خود نهادینه کرده‌اند؛ اما مشابه رفتار پزشکان آن‌ها با بیمار را از سوی هیچ پزشک ایرانی نمی‌بینیم.

رئیس مرکز علوم اعصاب دانشگاه مونستر آلمان تأکید کرد: در آلمان پزشکان زیر ۲۰ دقیقه برای هر بیمار وقت نمی‌گذارند و اگر کمتر از این مدت با بیمار خود صحبت کنند از نظر اخلاقی صحیح به شمار نمی‌رود. اما در ایران نمونه‌ای سراغ ندارید که این مقدار زمان را برای یک بیمار خود بگذارد. به طور مثال درآمد ماهیانه یک جراح درجه یک مغز و اعصاب با تمام درآمدهای بخش خصوصی، دولتی، زیرمیزی‌ها و... چهار یا پنج برابر یک پزشک آلمانی است.
با تنها خریداران معرفی شده پرسپولیس آشنا شوید
بازار شایعات همچنان داغ است و هنوز هم نام شرکت‌های نیمه دولتی و خصوصی برای خرید سرخابی‌ها شنیده می‌شود. اپراتورهای تلفن همراه و چند بانک خصوصی همچنان در فهرست شایعات هستند؛ اما تنها شرکتی که برای خرید سهام یکی از سرخابی‌ها ابراز تمایل کرده، شرکت پیشکسوتان پرسپولیس است.

به گزارش عصرایران، شرکتی که در دوره مدیریت محمد رویانیان با همین هدف خرید سهام پرسپولیس تأسیس شد. شرکتی که اعضایش مدعی هستند پرسپولیس متعلق به آنهاست. دور و بر شرکت ییشکسوتان پرسپولیس البته همیشه حاشیه زیاد بوده. از شایعات روزهای اولی که تأسیس شد بگیر، تا پلمپ دفتر شرکت در شهرک غرب در فرودین ماه. همین اواخر هم در مورد مدل تقسیم سهام باشگاه شایعاتی منتشر شد در مورد اینکه بازیکنانی که در باشگاه رقیب بازی کرده باشند نمی‌توانند درآن سهامی بخرند و... .

قیمت گذاری‌ هم که این شرکت روی سهام پرسپولیس انجام می‌دهد برای خودش عجیب و غریب است. شرکت پیشکسوتان پرسپولیس تشکیل شده از ۱۰۰میلیون تومان سهم که همه را هدایتی پرداخت کرده و قرار است بازیکنان و پیشکسوتان در سهم‌های ۵۰ هزارتومانی آن را بازگردانند؛ اما با این ارزش سهام قرار است سراغ خرید سهامی با ارزشی نزدیک به ۹۰ میلیارد تومان بروند. قرار بر این شده که پیشکسوتان پرسپولیس ۳۰ درصد از سهام را داشته باشند و ۳۰ درصد از ۲۹۰ میلیارد تومان عددی نزدیک به ۹۰ میلیارد تومان می‌شود.

فهرست نفراتی که کارهای شرکت پیشکسوتان پرسپولیس را پیگیری می‌کنند شامل محمدرویانیان، حسین هدایتی، امیرعابدینی و علی پروین است. گفته می‌شود به این جمع یک نفر دیگر هم اضافه خواهد شد. ۵ نفری که می‌خواهند اداره پرسپولیس را با شرکت پیشکسوتان به عهده بگیرند. بیش از دو هفته دیگر به برگزاری مزایده دوم باقی مانده و به نظر می‌رسد اگر شرکتی پیشقدم نشود آن‌ها خریداران اصلی باشند.
محل دفن صادق طباطبایی مشخص شد
تشییع پیکر مرحوم سیدصادق طباطبایی برادر همسر مرحوم حجت‌الاسلام سیداحمد خمینی یادگار امام (ره) پس از انتقال پیکر از آلمان به ایران، صبح روز پنجشنبه ۷ اسفندماه از حسینیه جماران صورت می‌گیرد. پیکر آن مرحوم پس از انجام مراسم در کنار مادرشان در حرم امام‌خمینى (ره) به خاک سپرده خواهد شد.
شکایت فاطمه راکعی از حسین شریعتمداری
وکیل‌ مدافع فاطمه راکعی از اعلام شکایت موکلش علیه حسین شریعتمداری مدیرمسئول روزنامه کیهان در دادسرای فرهنگ و رسانه خبر داد. سیدمحمود علیزاده‌طباطبایی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان این مطلب، اظهار کرد: روز شنبه، دوم اسفندماه به وکالت از خانم راکعی از شریعتمداری به دلیل مطالبی که علیه موکلم منتشر کرده بود، در دادسرای فرهنگ و رسانه شکایت کردم. وی افزود: شکایت موکلم از شریعتمداری برای رسیدگی به شعبه دوم بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه ارجاع شده تا وی به دادسرا برای پاسخگویی احضار شود. علیزاده‌ طباطبایی یادآور شد که اتهامات در این پرونده نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عموم و توهین عنوان شده است.
دلیل جالب برای تعطیلی پانزده حزب افغانستان
مقام‌های وزارت عدلیه افغانستان می‌گویند که فعالیت نزدیک به پانزده حزب سیاسی بدلیل ناتوانی این احزاب در ایجاد نمایندگی‌هایشان در بیست ولایت کشور، به حالت تعلیق درآمده است. طبق قانون تأسیس و فعالیت احزاب سیاسی افغانستان، هر حزب سیاسی یک سال بعد از اخذ جواز رسمی، باید در بیست ولایت افغانستان نمایندگی خود را باز کند و در غیر این صورت فعالیتش به حالت تعلیق درمی‌آید.
انگیزه‌های جدید برای خودکشی در ایلام
مدیریت کلان استان باید به مسأله خودکشی توجه کند و مانند مسأله اعتیاد، کارگروهی برای آن تشکیل دهد. به گفته علی موسی‌نژاد جامعه‌شناس ایلامی، خودکشی معمولاً به یک یا چند دلیل از جمله خلاص شدن از یک درد روانی غیرقابل‌تحمل، ناتوانی در تحمل مرگ عزیزان و تلاش برای پیوستن به آن‌ها، برانگیختن احساس عذاب وجدان یا گناه در دیگران یا رسوا کردن دیگران و تبرئه خود، استمداد از دیگران یا تلاش برای کسب اطمینان از دیگران در یک زمینه خاص و بالاخره، اعتراض علیه شرایط ناعادلانه و تبعیض آمیز رخ می‌دهد.

وی ادامه داد: نگاهی به خودکشی‌هایی که اخیراً در ایلام رخ‌ داده‌اند، نشان می‌دهد که خودکشی در حال تبدیل‌ شدن به ابزاری برای ابراز نارضایتی از شرایط موجود است. همچنین، استفاده از روش‌ها و ابزارهای جدید در خودکشی و افزایش میزان اقدام به خودکشی در میان متأهلان و شاغلان نشان می‌دهد که خودکشی در استان ایلام در حال ورود به شرایط جدیدی است که باید به بررسی، شناخت و ریشه‌یابی دقیق‌تر و تدابیری خاص برای کنترل آن پرداخته شود.
افشای جاسوسی از رهبران ایران
ادوارد اسنودن در تازه‌ترین افشاگری خود از همکاری سازمان‌های اطلاعاتی اسرائیل با آمریکا و اسرائیل برای جاسوسی از رهبران ایران خبر داد.
هشدار رسانه زاکاني به لاريجاني و پايداري
هفته نامه پنجره که به مدیر مسئولی علیرضا زاکانی منتشر می‌شود، در یکی از مطالب خود نوشته است: هر چه هست و هرچه خواهد شد، بدنه اصولگرایی از دو طرف آن پایداری و سنتی‌ها به نمایندگی از لاریجانی که به دنبال تاسیس حزب و جدا کردن خط خود است، باید خطرات و آسیب‌های انتخابات پیش رو را بدانند و از سویی درک می‌کنند بدنه حزب الله نظاره گر صحنه انتخابات پیش روی هستند و برای همیشه گروه و افرادی که به هر دلیلی بنا را بر وحدت شکنی و ایجاد انشقاش میان طیف گسترده اصولگرایی هستند، کنار می‌گذارند، مثال گروه‌ها و افرادی که ادعای وحدت دارند؛ اما در عمل به گونه‌ای دیگر برخورد می‌کنند، مثال فرد پرتقال فروشی است که از کوچه‌ای فرار می‌کرد و داد می‌زد، پرتقال فروش رابگیرید! اما بدنه مؤمن به انقلاب و جریان اصیل اصولگرایی فریب هیچ دسته‌ای را نخواهد خورد. حالا بیابید پرتقال فروش را.
احمدی‌نژاد تمام شد
محمود فرشیدی اولین وزیر آموزش‌وپرورش در دولت نهم و مؤسس و دبیر کانون تربیت اسلامی در گفت وگویی پیرامون آینده سیاسی احمدی‌نژاد و بازگشت مجدد وی به صحنه سیاسی، محاکمه رحیمی و کارکرد شورای هماهنگی اصولگرایان سخن گفته است. وزیر دولت نهم با بیان اینکه مردم به یک نفر چند بار رأی نمی‌دهند، گفت: احمدی‌نژاد دوره‌ای مسئولیت اجرایی را بر عهده داشت و تمام شد و حال باید فضا برای ورود دیگران به صحنه فراهم شود.
فرودگاه بین المللی امام بدون سایت انگلیسی
در ستون با ببینندگان سایت تابناک مردم از نبود وب سایت انگلیسی برای فرودگاه بین المللی امام خمینی گلایه دارند. معلوم نیست چطور این فرودگاه بین المللی است و مسافر خارجی چطور باید از سایت آن استفاده کنند!کانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*