اخبار عمومی

 

 

 

 

 

64133
تاریخ انتشار: 1395/07/30 23:29
محسن کریمی و جابر انصاری با دو گل تماشایی پیروزی قاطع استقلال مقابل سایپا را رقم زدند تا آخر هفته آبی‌ها پر از طعم موفقیت باشد.

عصرجهان-کریمی در دقیقه 76 اولین گل بازی را زد و جابر انصاری نیز برای زدن پشتک معروفش تا دقیقه 82 صبر کرد. استقلال با این پیروزی حالا در رده پنجم جدول است و به موفقیت بیشتر فکر می‌کند.

هفته نهم لیگ برتر، ساعت 16:45
ورزشگاه آزادی، تعداد تماشاگر: 30 هزار نفر
داوران: موعود بنیادی فر، کمک ها: حسن ظهیری و مهدی عالیقدر
ترکیب استقلال:
مهدی رحمتی، وریا غفوری، رابسون، پادوانی، یعقوب کریمی، بختیار رحمانی (69- علی قربانی)، امید ابراهیمی، فرشید اسماعیلی، خسرو حیدری(46- محسن کریمی)، جابر انصاری(90- فرشید باقری) و کاوه رضایی
سرمربی: علیرضا منصوریان

ترکیب سایپا:

حامد فلاح زاده، سیامک کوروشی، سجاد مشکل پور، امید خالدی، سعید لطفی (84- جونیور)، مهدی بدرلو(69- علی قلی زاده)، روزبه شاهعلیدوست، حامد شیری، مهدی ترابی، غلامرضا رضایی و مسعود حسن زاده

سرمربی: حسین فرکی

کارت زرد:
امید خالدی(32) از سایپا

لئوناردو پادوانی(88) از استقلال

شرح گل ها

1-0(استقلال) : حملات دامنه دار استقلال بالاخره در دقیقه 75 جواب داد. در این دقیقه سانتر وریا غفوری از روی کرنر را مدافعان سایپا برگشت دادند اما در برگشت توپ به محسن کریمی رسید و ضربه سنگین او از پشت محوطه جریمه حامد فلاح زاده را تسلیم کرد.

2-0 (استقلال) : در دقیقه 81 ضربه بازیکنان استقلال از مرکز میدان به کاوه رضایی رسید و  او با ضربه سر توپ را به جابرانصاری رساند تا او با یک ضربه ضربه دقیق دروازه سایپا را برای بار دوم باز کند.

شرح بازی:
استقلال با ارائه یک بازی حسابگرانه با شایستگی تیم درهم ریخته سایپا را با برتری 2 بر صفر شکست داد. آبی‌ها دو گل خود را در دقایق انتهایی بازی به ثمر رساندند تا در سومین بازی متوالی پیروز باشند. این 9 امتیاز به علیرضا منصوریان کمک خواهد کرد تا تیمش را پیش از تعطیلات در رده مناسب در جدول قرار بدهد و دیگر نگران شایعات ناراحت‌کننده اطراف نباشد. استقلال اگرچه بازی را خوب آغاز نکرد اما با گذشت زمان و تقسیم توپ از جناحین و وسط به بازی مسلط شد و با دو گل کریمی و انصاری بازی را به سود خود تمام کرد. در نیمه دوم استقلال در فاز حمله پیشرفت محسوسی نسبت به نیمه اول داشت و با حرکات خوب محسن کریمی، جابر انصاری و کاوه رضایی چندین موقعیت گل خلق کرد و می‌توانست بیش از 2 گل هم به ثمر برساند.

بهترین بازیکن:

محسن کریمی هافبک راست‌پای استقلال یکی از زیباترین گل‌های هفته را با پای چپ به ثمر رساند و منصوریان امیدوار است که دیگر کریمی مصدوم نشود تا در بازی‌های آینده نیز از این وینگر سرعتی استفاده کند.
اتفاق ویژه:

تیمی که تا چند هفته پیش قعرنشینی‌اش سوژه شوخی‌های هواداران تیم رقیب بود حالا در حالی در رده پنجم قرار گرفته که می‌تواند در پایان بازی‌های هفته دهم تا رده سوم جدول بالا بیاید و پیش از تعطیلات یک ماهه لیگ تیم سوم جدول باشد. البته این اتفاق در صورتی رخ می‌دهد که نفت تهران و صنعت نفت آبادان در هفته دهم مقابل حریفان خود پیروز نشوند و استقلال فولادخوزستان را شکست دهد.

دقایق حساس:
دقیقه 2: سانتر کاوه رضایی به روی دروازه تنها یک ضربه آرام نیاز داشت تا وارد دروازه شود اما بختیار رحمانی با بی دقتی توپ را به دستان حامد فلاح زاده کوبید.
دقیقه 4: اشتباه رابسون در دفع توپ، موقعیت عالی نصیب مسعود حسن زاده کرد اما ضربه او را مهدی رحمتی به زیبایی دفع کرد.
دقیقه 5: شوت فرشید اسماعیلی را فلاح زاده به اشتباه دفع کرد اما مدافعان سایپا توپ را از محوطه جریمه دور کردند.
دقیقه 8: روزبه شاه عالیدوست مدافعان استقلاال را به هم ریخت اما ضربه اش با واکنش مناسب از  سوی مهدی رحمتی همراه شد و سایپا فرصت خوب گلزنی را از دست داد.
دقیقه 10: شوت دیدنی کاوه رضایی از راست خط دفاعی سایپا با اختلاف کم به بیرون رفت تا رضایی فرصت به ثمر رساندن چهارمین گل فصل خود را از دست بدهد.

دقیقه 15: سانتر خسرو حیدری را جابر انصاری با ضربه سر بی دقت به بالای دروازه زد.
دقیقه 16: سانتر بی نقص خسرو حیدری به روی دوازه را بختیار رحمانی به ضربه سر بسیار بی دقت به بیرون زد تا او همچنان در ثبت اولین گلش برای استقلال در لیگ برتر ناکام بماند.

دقیقه 23: سانتر ترابی به روی دروازه را غلامرضا رضایی به ضربه ای بی دقت با اختلاف زیاد به بیرون زد.
دقیقه 27 : شوت سنگین ترابی را رحمتی دفع کرد و توپ برگشتی با ضربه حسن زاده همراه شد که این تیم توپ را هم مهدی رحمتی با یک عکس العمل زیبا و با پا دفع کرد.

دقیقه 31 : سانتر خسرو حیدری به سر مدافعان سایپا برخورد و می رفت که وارد دروازه شود اما فلاح زاده با عکس العمل مناسب توپ را دفع کرد.
دقیقه 33 : شوت فنی امید ابراهیمی را فلاح زاده به راحتی مهار کرد.

دقیقه 36 : سانتر خسرو حیدری در یک رفت و برگشت به کاوه رضایی رسید و ضربه چکشی او را فلاح زده از زیر طاق دروازه بیرون کشید.

دقیقه 38 : سانتر دقیق وریا غفوری به روی دروازه را بازهم کاوه رضایی با ضربه ای بی دقت به بیرون زد.

دقیقه 41 :: پاس کاوه رضایی به بختیار رحمانی رسید و ضربه او در دستان فلاح زاده آارم گرفت.

دقیقه 56 : سانتر فرشید اسماعیلی را جابر انصاری با ضربه سر بی دقت به بیرون زد.

دقیقه 58 : یعقوب کریمی مدافعان سایپا را به هم ریخت و یک پاس عرضی به بختیار رحمانی داد، سانتر او در دهانه دروازه به کاوه رضایی نرسید تا بهترین موقعیت استقلال در نیمه دوم از دست برود.

دقیقه 64 : سانتر عالی یعقوب کریمی به روی دروازه را فلاح زاده با عکس العملی زیبا به بیرون از محوطه جریمه فرستاد.

دقیقه 68 : شوت آرام محسن کریمی به راحتی در دستان فلاح زاده آرام گرفت.

دقیقه 72 : ضربه ایستگاهی حامد شیری با اختلاف بسیار زیاد از کنار دروازه بیرون رفت.

دقیقه 88 : سانتر محسن کریمی را جابر انصاری وارد دروازه سایپا کرد ولی این صحنه از نظر داور آفساید اعلام شد.


در حاشیه:
*بختیار رحمانی هافبک معترض آبی ها که امروز در ترکیب استقلال قرار گرفته است، پیش از بازی به شدت از سوی تماشاگران حاضر در زمین تشویق شد.
*سید حسین حسینی پیش از بازی حاضر نشد در کنار سایر بازیکنان بدن خود را گرم کند تا شائبه هایی در مورد جدایی او در نیم فصل به وجود بیاید.
*منصوریان امروز بدون تغییر نسبت به بازی با سیاه جامگان تیمش را به زمین فرستاده است که این تیم موضوع نشان می دهد او ترکیب ثابت تیم خود را پیدا کرده است.
*هواداران حاضر در استادیوم آزادی پیش از آغاز بازی به شدت علیرضا منصوریان سرمربی تیم شان را تشویق کردند.
*پیش از شروع بازی هواداران حاضر در استادیوم به شدت اصغر حاجیلو سرپرست فعلی سایپا و سابق استقلال را تشویق کردند.
*پیش از شروع بازی مهدی رحمتی، کاوه رضایی، بختیار رحمانی و یعقوب کریمی سمت فرکی رفتند و از او برای حضور در زمین بازی رخصت گرفتند. همچنین منصوریان هم چتد دقیقه ای با سرمربی موفق سایپا خوش و بش کرد.
*تماشاگران استقلال در دقیقه 11 بازی به سبک ایسلندی ها تیمشان را تشویق کردند که این موضوع صحنه جالبی را در استادیوم آزادی رقم زد.
* در صحنه ای که داور روی بازیکنان استقلال خطا اعلام کرد، حامد فلاح زاده به شدت سر مهدی بدرلو فریاد می کشید و همین مساله باعث شد داور به او تذکر جدی بدهد.منبع/ورزش سه

برچسب ها:
استقلال ؛ سایپا ؛

بیشتر بخوانید :


کانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*