اخبار عمومی

 

 

 

 

 

64252
تاریخ انتشار: 1395/08/05 12:30
رئیس کمیته انضباطی:محرومیت تماشاگر از دیدن مسابقه تیم محبوبش یک تنبیه سنگین است و ما بارها تلاش کردیم که این اتفاق رخ ندهد. اگر چه محرومیتی که ما برایشان در نظر گرفته ایم از دید آنها تلخ است اما تجربه ای خواهد بود که آمادگی میزبانی در مسابقات آسیایی را داشته باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی عصرجهان و به نقل از سایت رسمی فدراسیون،دیدار دو تیم استقلال خوزستان و پرسپولیس تهران در حالی 29 مهر ماه برگزار شد که از سوی تماشاگران تیم استقلال خوزستان تخلفاتی مبنی بر فحاشی به داور بازی رخ داد. این تیم به پرداخت 100 میلیون ریال جریمه نقدی با توجه به سوابق در هفته های دوم و سوم لیگ برتر، محکوم شد.


تیم استقلال خوزستان به خاطر پرتاب اشیاء ممنوعه شامل سنگ، نارنجک به داخل زمین مسابقه و به سمت تماشاگران تیم حریف که منجر به مصدومیت شدید آنها شد، طبق ماده 87 و 79 آیین نامه انضباطی ایران و طبق بند 2 ماده 58 آیین نامه انضباطی فیفا به سه جلسه محرومیت از همراهی تماشاگران این تیم در لیگ برتر که میزبان هستند و پرداخت 200 میلیون ریال جریمه نقدی با توجه سوابق قبلی محکوم است.(این رای قابل تجدید نظر است).
همچنین تیم استقلال خوزستان به خاطر داشتن 5 بازیکن اخطاری باید 40 میلیون ریال جریمه نقدی پرداخت کند.
تیم پرسپولیس تهران نیز به دلیل درگیری تماشاگرانش با تماشاگران تیم حریف به جریمه نقدی 50 میلیون ریالی محکوم شد.
کلیه آرای فوق از سوی کمیته انضباطی قعطی اعلام شده است.
حسن زاده: اعتقاد داریم که تماشاگر نباید محروم شود/امیدوارم مجازاتی که برای تماشاگران در نظر گرفته می شود، بازدارنده باشد.
اسماعیل حسن زاده- رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در خصوص دیدار استقلال خوزستان و پرسپولیس گفت: با توجه به گزارشاتی که از مقامات مسئول و اطلاعاتی که از هوداران مسابقه جمع آوری کردیم، به این نتیجه رسیدیم که باید مجازاتی را برای تماشاگران متخلف تعیین کنیم که بازدارنده باشد. محرومیت تماشاگر از دیدن مسابقه تیم محبوبش یک تنبیه سنگین است و ما بارها تلاش کردیم که این اتفاق رخ ندهد. اعتقاد داریم که تماشاگر نباید محروم شود چرا که همه تماشاگران رفتار متخلفانه ندارند و بسیاری از آنها از تماشای فوتبال لذت می برند.
وی ادامه داد: وقتی تیمی مانند استقلال خوزستان در یک فصل به خاطر تخلف تماشاگرانش با تنبهات خفیف جریمه نقدی مواجه شده و این امر بازدارنده نبوده، باید سراغ تنبیهات شدید تر می رفتیم. البته رایی که صادر کرده ایم؛ قابل اعتراض در کمیته استیناف بوده و پس از بررسی این کمیته وفق مقررات تصمیم گیری می شود و در نهایت رای نهایی به مرحله اجرا می رسد.
رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال گفت: باشگاه استقلال خوزستان در آینده ای نزدیک می خواهد میزبان مسابقات آسیایی شود و افراد برگزار کننده مسابقات از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا و از کشورهای دیگر خواهند بود. وقتی باشگاهی در آستانه مسابقات مهم جام باشگاههای آسیا است باید بسیار دقیق تر و بدون حاشیه مسابقه را برگزار کنند. اگر چه محرومیتی که ما برایشان در نظر گرفته ایم از دید آنها تلخ  است اما تجربه ای خواهد بود که آمادگی میزبانی در مسابقات آسیایی را داشته باشند. چرا که  نه تنها، اگر رفتاری که منتهی به رفتار خونین شد، بلکه رفتارهایی مانند سنگ پرانی  صورت بگیرد، صدمات جبران ناپذیری برای ما رقم خواهد زد و به ضرر باشگاه خوزستان خواهد شد. امروز محرومیت تماشاگران خوزستان یک تلنگر برای آگاهی و هشدار به کسانی است که تیمشان را دوست دارند. ما طبق قوانین داخلی خودمان و فیفا و متناسب با رفتارهایی که رخ داد، رای به محرومیت سه جلسه ای از هواداران این تیم داده ایم.
حسن زاده در ادامه خاطر نشان کرد: امیدواریم با اعمال این تنبیهات، تاثیر بازدارندگی آن را در آینده ببینیم. از بزرگترهای باشگاهها(هیات مدیره، مدیرعامل، سرمربی، لیدرها، کاپیتان و بازیکنان) از همه می خواهیم به قانون احترام بگذارند و رفتاری را انجام ندهند که در ورزشگاهها موجب نگرانی شود و سلامت تماشاگر را به خطر بیاندازد. گاهی اوقات به عینه دیده شده که رفتار ناپسند تماشاگران به دنبال حرکت یک بازیکن یا مربی و مسئول بوده و حتی یک مصاحبه قبل از بازی باعث شده تا تماشاگر ذهنیت پیدا کند و در ورزشگاه عکس العمل نشان دهد.
وی در پایان گفت: درخواست ما از همه آنهایی که در ورزشگاه حضور پیدا می کنند و یا در انجام یک مسابقه رسمی به نحوی مسئولیت دارند، این است که با احترام به قوانین و مجریان مسابقات، مخصوصا داوران، فقط به دنبال بازی و تماشای فوتبال جوانمردانه و بی درد سر باشند.بیشتر بخوانید :


کانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*