1396/12/28 04:19


181223
تاریخ انتشار: 1396/10/05 00:27
وجود ۲۲۳۰ بی سواد در شهرستان بهمئی/حمایت موسسه طاها از سواد آموزی/رشد شهرستان بهمئی ۹۱/۲ باسوادی در شهرستان بهمئی/

به گزارش سیروس بزمی خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی عصر جهان، نشست خبری مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بهمئی به مناسبت هفته سوادآموزی برگزار شد
بنا به همین گزارش صادق جریده مدیر آموزش و پرورش شهرستان بهمئی در این نشست ضمن تبریک هفته سواد آموزی به همه ی مردم، مسئولین و سواد آموزان گفت: از یکم تا ۷ دیماه به نام هفته سواد آموزی نامگذاری شده است که در این هفته برنامه های مختلفی برگزار شد و برگزار خواهیم گردید.
وی افزود: دیدار با فرماندار و امام جمعه شهرستان و جلسه توجیهی برای سواد آموزان برگزار گردید و در آینده دیدار با خانواده های شهدای سوادآموزان شهرستان و سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه را هم خواهیم داشت.


دبیر شورای آموزش و پرورش در ادامه آماری از سواد آموزان شهرستان داد و گفت: جامعه هدف سواد آموزی افراد بین ۱۰ تا ۴۹ سال هستند که در سه گروه سوادآموزی با ۱۷۴ نفر، تحکیم با ۱۰۰ نفر و انتقال هم با ۱۰۰ نفر دارد انجام می‌شود. تعداد آموزش دهندگان ۸۳ نفر و معلمینی که با حوزه سواد آموزی همکاری دارند هم۳ نفر هستند، طرح خواندن با خانواده ۶۰ نفر و حلقه ی کتابخوانی هم صد نفر تحت پوشش سواد آموزی قرار گرفتند.
جریده در ادامه گفت: تمام سهمیه هایی که از طرف اداره کل برای اداره آموزش و پرورش شهرستان در نظر گرفته شد به طور صددرصد تحت پوشش قرار گرفته است.
وی ادامه داد: موسسه طاها با مدیریت جناب آقای باقریان از سواد آموزی حمایت می‌کند.
رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان در ادامه گفت: وظیفه خود می‌دانیم به عنوان آموزش و پرورش با حوزه سواد آموزی نهایت تلاش و فعالیت را داشته باشیم تا بتوانیم با همت و اتحاد با همدیگر بی‌سوادی در سطح شهرستان را ریشه کن کنیم.
جریده در پایان از حوزه ی رسانه‌ تقدیر و تشکر کرد و گفت: انشاالله با تلاش شما بتوانیم کارهایمان را رسانه‌ای کنیم و مشکلات و سختیها و پیشرفت را به سمع و نظر مردم برسانیم.


ولی الله جاوید مسئول سوادآموزی شهرستان در ادامه این جلسه ضمن تبریک هفته سوادآموزی گفت: با توجه به سرشماری سال ۱۳۹۵ شهرستان بهمئی ۹۱/۲، استان کهگیلویه و بویراحمد ۹۲/۷ کشور هم ۹۴/۷ رشد باسوادی را داشته است.
وی گفت: بی سوادان شهرستان بهمئی ۲۲۳۰ نفر هستند که از این تعداد ۳۷۴ نفر در گروههای انتقال، تحکیم و سواد آموزی قرار گرفتند.
مسئول سوادآموزی شهرستان در ادامه گفت: جلساتی که برگزار کردیم شامل برگزاری شورای پشتیبانی سوادآموزی به ریاست فرماندار محترم که هر ماه یکبار این جلسه برگزار می‌شود، برگزاری جلسه بهبود کیفیت سوادآموزی به ریاست مدیر آموزش و پرورش شهرستان که ماهی یک بار هم این جلسه برگزار می شود و همچنین جلسه ی پرسش مهر ریاست جمهوری را داشتیم که در سطح شهرستان بین کلاس های انتقال با حضور صدا و سیما آن را برگزار می‌کنیم و به کلاس‌ها سرکشی و دست نوشته ها را جمع‌آوری می‌کنیم و به استان می‌فرستیم و افراد ممتاز را معرفی می‌کنیم.
جاوید در پایان سخنان خود از حوزه رسانه هم تقدیر و تشکر کرد.
Copy Right 2013 Artmis.ORG