1397/09/22 19:02


191495
تاریخ انتشار: 1396/10/23 00:44
در بودجه ۹۷ کمیته امدادی ها روز به روز خارج می شوند و بی سرپرست در جامعه رها می‌شوند. ۲۸ درصد مردم بهمئی تحت حمایت کمیته امداد هستند که با رها شدن آنها کدام نهاد می‌تواند آنها را حمایت کند

به گزارش سیروس بزمی خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی عصر جهان، نماز جمعه این هفته شهر لیکک مرکز شهرستان بهمئی به امامت حجت الاسلام محمد یوسف افروغی در مسجد صاحب الزمان شهر لیکک برگزار گردید


حجت الاسلام افروغی در خطبه ی اول به رزق و روزی حلال اشاره کرد و گفت: یکی از مباحث مهم دین به دست آوردن رزق و روزی حلال و استفاده از لقمه ی حلال است.
 ایشان فرمود: چهار نوع رزق داریم که شامل ۱- رزق مضمون یا ضمانت شده که شامل خوردنی ها و آشامیدنی ها می شود۲- رزق مملوک که در اختیار و در تملک ما است.۳- رزق  مقسوم  که هیچ کسی نمی تواند آن را کم و زیاد کند ۴- ر زق  موعود که شامل وعده ی عذاب خداوند به کافران و کسب ثواب برای مومنان است.
 ایشان در ادامه فرمود: نکته ای که قابل توجه می باشد این است که برکت در رزق با فراوانی رزق، زمین تا آسمان متفاوت است. پس در رزق الهی دنبال فراوانی نعمت نباشیم بلکه دنبال برکت در مال باشیم که از  نکات اساسی و دقیق و مورد اهتمام قرآن و ائمه معصومین است.‌
وی در ابتدای خطبه ی دوم به سخنان رهبری در ۱۹ دی در دیدار با مردم قم به مناسبت قیام مردم قم اشاره کردند!!


اهم سخنان رهبری به این شرح است:رهبری فرمودند: نبرد و این اغتشاشات نبرد ملت با ضد ملت، نبرد ایرانی با ضد ایرانی و نبرد اسلام با ضد اسلام بود.
ایشان فرمودند: یک مثلث به صورت شبکه‌ای در بیرون آن را طراحی کرده اند و آن استکبار، ارتجاع منطقه به خصوص  عربستان پلید منافقان بود.
 طبق فرموده ی مقام معظم رهبری علت اینکه دشمنان خارجی از این اتفاقات ایران درس نگرفتند به خاطر این است که هنوز مردم ایران را نشناحته اند.
 رهبری فرمودند: مطالبات مردم چه صحیح و چه غیر صحیح همه باید بررسی شود و به مردم اطلاع رسانی شود. افروغی در این رابطه گفت : اما متاسفانه چرا دولت همه ی آنها را محرمانه می گوید.
 رهبری فرمودند: من به رای مردم احترام می گذارم و هر دولتی که روی کار بیاید از آنها حمایت میکنم.
 رهبری فرمودند: اگر مشکل داخلی نداشته باشیم نه این شبکه‌ها می‌توانند اثر بگذارند و نه آمریکا هم می تواند هیچ غلطی بکند. افروغی در این رابطه گفت: پس مشکل اصلی دولت مردان ما است و هیچ شکی در آن نیست.


افروغی در ادامه به بودجه ی سال ۹۷ اشاره کرد و گفت: در ابتدا بعضی از رسانه‌های مغرض هیاهویی راه انداختند که بعضی از موسسات مذهبی پول زیادی برای آنها مصوب شده است، در حالی که کل بودجه های که در بودجه ۹۷ برای موسسات مذهبی مصوب شد هفت دهم درصد است اما برکاتش چندین برابر بعضی از وزارتخانه‌ها است.کدام وزارت خانه در کشور توانسته است به اندازه ی بعضی از این موسسات کار بکند. این ها یک هیاهو بود که مردم نفهمند که در بودجه ۹۷ چه خبر است.
 در بودجه ۹۷ کمیته امدادی ها روز به روز خارج می شوند و بی سرپرست در جامعه رها می‌شوند. پرداخت وام‌هایی که هزاران مانع برای ان ایجاد کرده اند.
 ۲۸ درصد مردم بهمئی تحت حمایت کمیته امداد  هستند که با رها شدن آنها کدام نهاد می‌تواند آنها را حمایت کند؟؟؟!!!!!
 افزایش هزینه‌های جاری دولت در بودجه ی ۹۷، مگر قرار نیست دولت به خودش ریاضت بدهد؟؟؟!!!!  پیش بینی کرده اند که هر جلسه ی دولت که فقط هزینه ی خورد و خوراک آنها باشد ۳۷ میلیون تومان هزینه داشته باشد. این در شرایطی است که کارمندان ما با حقوق ۲ تا ۳ میلیون تومان زندگی می‌کنند.
در بودجه سال آینده آیا فکری به حال مسکن مردم شده است که نشده است.


وی در ادامه خبری خوش به مردم شهرستان داد و گفت: مشکل زمینهای مردم که منابع ملی،کشاورزی، منابع طبیعی و مسکن شهرسازی مشکلاتی وجود داشت در طول این ۳ سال خیلی کمتر شد و حداقل ۱۷ جلسه برای آنها برگزار گردید. خیلی از این مشکلات مقصر اصلی آنها مسئولین قبلی بودند. خیلی از مشکلات که مربوط به منابع طبیعی و جهاد بود حل شد و قطعا همه ی آنها حل می‌شود و مردم نگران نباشند. آنهایی که مربوط به مسکن و شهرسازی که بدون استعلام ،بدون خبررسانی و اطلاع مردم و منابع طبیعی و جهاد کشاورزی و بدون بررسی رفته اند و سند گرفته اند که کار خلاف و ظالمانه ای  بوده است، اما یک رویه ای درست شد که تعدادی از این نسق ها به مردم برگشت، هرچند که هزینه های مالی و زمانی برای مردم در بر داشت.
امام جمعه ی شهرستان در پایان گفت: از عجایب روزگار این است که الان نسق  کشاورزی دست عده ای از مردم است ولی باید همان نسق را بیایند از مسکن و شهرسازی برا زمین خودش پول واریز کند و آن را بخرد. در این زمینه در شهرستان مسئولان از جمله فرماندار واقعاً  نهایت تلاش و همکاری خود را کرده اند که از همه آنها تقدیر و تشکر میکنیم.    
Copy Right 2013 Artmis.ORG