1397/11/29 18:21


213598
تاریخ انتشار: 1397/04/19 01:20
ساعتی پیش توده بسیار غلیظ دود وارد شهر اهواز شده است این دود به رنگ سفید و دارای بوی خاصی است

عصرجهان-از ساعتی پیش توده غلیظ دود سفید ناشی از سوختن نیزارهای هور العظیم بخش های وسیعی از آسمان و فضای غرب اهواز را فراگرفت و نفس شهروندان را به شماره انداخت

آتش سوزی در نیزارهای هور العظیم از حدود دو روز پیش رخداد است و مسئولان محلی علت آنرا حریق در بخش عراقی تالاب اعلام کرده اند 

انتظار می رود مسئولان استان در راستای حفظ سلامت شهروندان و پاسداشت محیط زیست در تماس و رایزنی با استانداران استان های میسان و بصره عراق پیگیر موضوع و با تشکیل ستاد بحران امکانات استان را برای اطفای حریق بسیج کنند

 


پی نوشت خبر:

منشاء آتش‌سوزی هورالعظیم خارجی است
ناظم ثبوتی فرماندار هویزه، در رابطه با آتش‌سوزی هورالعظیم اظهار کرد: با برخی از اعضای ستاد مدیریت شهرستان در نقطه صفر مرزی هم در قسمت خشکی و  هم آبی هور از محل آتش سوزی دیدن کردیم.
وی با بیان اینکه منشاء آتش‌سوزی هور العظیم خارجی است، افزود: چیزی حدود 13 هزار هکتار و شاید بیشتر از قسمت هور العظیم واقع در عمق خاک عراق به دلیل شرایط جوی دچار حریق شده است.
فرماندار هویزه گفت: از آنجایی که حدود 70 تا 80 درصد هورالعظیم در خاک کشور ما دارای آب است در بخش مقابل خاک عراق کاملاً فاقد آب است و همین عامل سبب توسعه حریق در نیزارهای آن شد.
ثبوتی بیان کرد: اگر وزش باد از سمت غرب به شرق باشد برای ما مشکل خاصی به لحاظ پراکند شدن دود ناشی از حریق نداریم اما از شرق به غرب باشد دود غلیظی تمام شهرستان هویز، رفیع و بخشی از دشت آزادگان را فرا می‌گیرد.
وی بابیان اینکه اکنون در جلسه ستاد مدیریت بحران سازوکارهای لازم جهت داشتن آمادگی لازم برای مقابله با دود احتمالی ناشی از حریق هور اندیشیده شد، عنوان کرد: مراکز درمانی، کلینک‌ها و درمانگاه‌ها و اتوبوس سیار پزشکی در منطقه خاصی که پر جمعیت است مستقر شدند که چنانچه امشب دچار این پدیده شدیم آمادگی لازم را برای مشکلات تنفسی کودکان و سال خوردگان داشته باشیم.
Copy Right 2013 Artmis.ORG