1400/05/09 09:49


300554
تاریخ انتشار: 1399/02/29 22:32
یاداشت│سید مجتبی بنی هاشمی
درباره لغزشهای مومنین تجسس نکنید ،چون که هر کس لغزشهای برادران مومن خود را پی جویی کند ،خداوند نیز لغزشهای خود او را پی جویی خواهد کرد و او را بی آبرو و رسوا خواهد کرد هرچند که در درون خانه اش باشد

پایگاه خبری عصرجهان؛ یاداشت دریافتی از سید مجتبی بنی هاشمی
متن یاداشت به شرح زیر است:
بسم الله رحمان الرحیم
امام جمعه محترم شهر لنده
فرمانده محترم سپاه شهرستان لنده
با سلام و تحیات الهی و آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما سروران
نیک مستحضر هستید که در سال های اخیر مقام معظم رهبری بارها به جذب حداکثری و دفع حداقلی تاکید داشتند و دیروز هم این حکیم فرزانه در ارتباط تصویری با نمایندگان تشکل های دانشجویی به این مورد اشاره داشتند و فرموند : جبهه‌ی انقلاب را گسترش بدهید؛ یارگیری کنید؛ حذف نکنید. بعضی‌ها که به اسلام و انقلاب معتقدند، در فلان مسئله با شما موافق نیستند؛ این موجب طرد نشود. البتّه منظور جذب منافق و آدم بی‌اعتقاد نیست.
به نظر بنده امروز یکی از حلقه های گمشده جریان انقلابی همین مورد هست و فرمایش مقام معظم رهبری در این مهم بر زمین مانده است
لذا من باب وظیفه ذاتی و کسی که دل در گرو این نظام و انقلاب دارم مطالبی را خطاب به شما و همه انقلابیون و نهاد های انقلابی داشته باشم :
1.همه کسانی که معتقد به نظام و انقلاب هستند در تحت چتر انقلاب باید جمع شوند . تفکیک افراد بر اساس سلیقه شخصی و این که اگر کسی مثل ما فکر نمیکند و مثل ما عمل نمیکند پس از ما نیست یک افت برای این انقلاب هست و اگر تفکیکی هم هست انقلابی و غیر انقلابی هست که میشود این افراد را هم جذب کرد.
2. استفاده و بها دادن به نیروی انسانی و ظرفیت های موجود در شهرستان اولین ها که دارای استعداد های شگرفی هست باعث ترغیب و جذب افراد میشود اما متاسفانه در بسیاری مواقع خلاف این ثابت شده است
3.موضع گیری انقلابی ، و فریاد برآوردن مطالبات و مشکلات شهرستان اولین ها خصوصا در نماز جمعه باعث جذب افراد به این سمت خواهد شد که به عقیده بنده در این مورد ضعیف عمل شده و انطور که شایسته این مردم هست عمل نشده.
4.خداوند باری تعالی در آیه 12 سوره حجرات می‌فرماید : یا ایها الذین امنوا اجتنبواکثیرامن الظن ان بعض الظن اثم ،و لا تجسسو ا
خداوند متعال تجسس و غیر جویی در زندگی شخصی افراد را جایز ندانسته و پیامبر اسلام نیز می فرمایند: درباره لغزشهای مومنین تجسس نکنید ،چون که هر کس لغزشهای برادران مومن خود را پی جویی کند ،خداوند نیز لغزشهای خود او را پی جویی خواهد کرد و او را بی آبرو و رسوا خواهد کرد هرچند که در درون خانه اش باشد . قانون اساسی بر عدم جواز تحقیق و تفحص در امور شخصی و مسائل پنهانی افراد جامعه است و حتی برای ماموران امنیتی نیز تفتیش در امور شخصی جایز نیست.
5.ضمن تقدیر و تشکر از شما سروران خودم بابت مجاهدت ها و تلاش های شبانه روزی شما برای رفع مشکلات این مردم ، یکی از راه های جذب حداکثری کار تشکیلاتی ، ریشه ای ، هدفمند و با برنامه دراز مدت که تاثیر بیشتری دارد که به نظر بنده بسیاری از فعالیت ها سطحی و گذرا هست.
6.گذشت و نادیده گرفتن برخی اشتباهات و خطاهای افراد باعث جذب میشود.
این که افرادی با تند روی و صفر و صد نگاه کردن به موضوعات بخواهند با مسائل برخورد کنند از اساس اشتباه هست چرا که ما چهارده معصوم بیشتر نداریم و از همه ما اشتباه و خطا سر میزند.
نباید سختگیری نمود ، و افرادی که دچار اشتباه و غفلت شده اند را باید مورد پذیرش قرار داد .
7.شهید بهشتی همیشه به مدیران تأکید داشت «جاذبه در حد اعلا و دافعه در اندازه ضرورت»؛ اما افسوس که امروزه برخی افراد با رفتار و گفتارشان از انقلابی که با خون شهید بهشتی، شهید رجایی و شهید باهنر و شهدای دیگر به ثمر رسیده، مردم را از انقلاب یک قدم دورتر می‌کنند و خلاف گفتار و رفتار شهید بهشتی عمل می‌کنند؛ پس ای مسئولان با رفتارتان مردم را دعوت کنید نه با سخنانتان ،اما متاسفانه برخورد و رفتار بعضی از افراد منتسب به شما عزیزانم باعث زدگی از انقلاب ، دفع ، و مجبور کردن به پیاده شدن از قطار انقلاب کرده است.
ان شاا...با تدبیر شما بزرگواران ، به فرمایش حکیم فرزانه انقلاب جامعه عمل بپوشانیم
تقدیم احترام
سید مجتبی بنی هاشمی
29اردیبهشت 1399
Copy Right 2013 Artmis.ORG