1400/09/06 13:00


303613
تاریخ انتشار: 1400/06/28 18:46
علی لندی نوجوان ۱۵ ساله تا پیش از رسیدن نیروهای امداد رسان و آتش‌نشانی با فداکاری به دل آتش زد تا دو نفر نیازمند را نجات دهد.

"علی لندی" نوجوان فداکار ۱۵ ساله همچنان در وضعیت سخت در بیمارستان اصفهان است. این نوجوان ساکن ایذه خوزستان هنگام آتش سوزی جان خود را برای نجات ۲ نفر به خطر انداخت اما خود دچار سوختگی شدید شد.

جزییات حادثه این گونه اعلام شده: در پی وقوع آتش‌سوزی در یکی از محلات شهر ایذه که منجر به گرفتاری دو خانم میان‌سال و مسن در آن خانه شد، علی لندی نوجوان ۱۵ ساله تا پیش از رسیدن نیروهای امداد رسان و آتش‌نشانی به محل با فداکاری به دل آتش زد تا دو نفر نیازمند را نجات دهد. میزان سوختگی این نوجوان فداکار، با بیش از ۹۰ درصد، وی را راهی بیمارستان کرد.

علی لندی با بیش از ۹۰ درصد سوختگی در وضعیت نامساعدی قرار دارد و پس از اقدامات اولیه در بیمارستان طالقانی اهواز برای سیر مراحل درمان به بیمارستانی در اصفهان اعزام شد.

 

*پیگیری وزیر کشور*

 

وزیر کشور در تماس تلفنی با استانداران اصفهان و خوزستان، پیگیری عاجل درمان علی لندی نوجوان فداکار ایذه ای رسیدگی به خانواده وی برای تأمین هزینه های درمان این نوجوان ایثارگر را خواستار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، احمد وحیدی، در تماس با رضایی استاندار اصفهان به وی مأموریت داد تا با حضور مستقیم در بیمارستان، وضعیت درمانی نوجوان فداکار ایذه ای را پیگیری و نتیجه را به وزیر کشور گزارش نماید.

وزیر کشور همچنین در تماس، با خلیلیان استاندار خوزستان به وی مأموریت داد تا ضمن رسیدگی به وضعیت خانواده علی لندی تا حد امکان هزینه های درمان وی، از طرف استانداری تامین شود.
Copy Right 2013 Artmis.ORG