1400/09/06 12:24


303757
تاریخ انتشار: 1400/07/11 23:42
رییس کمیسیون آموزش مجلس /
هرچه به معلم حقوق بدهیم کم است چرا که جایگاه معلمی فراتر از بقیه جایگاه هاست به هرحال تورم زیاد است و انتظار می رود دولت برای معلمان عزیز شرایط معیشتی مناسبی در نظر بگیرد.

به گزارش روزپلاس، رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی از جمع‌آوری ۲۰۰ امضا برای بررسی اولویت‌دار لایحه مهم رتبه‌بندی معلمان در صحن علنی مجلس خبر داد و گفت: ظرف امروز و فردا حقوق عقب افتاده معلمان نیز پرداخت می شود‌.


علیرضا منادی سفیدان در گفت وگو با روزپلاس در رابطه با حقوق معلمان گفت: امروز مشکل تعویق حقوق معلمان حل شد و ظرف دو روز آینده حقوق باقی مانده معلمان و خدماتی ها پرداخت می شود. طبق گفته رییس کمیسیون‌آموزش این خبر قطعی با پیگیری از خزانه و وزارت اقتصاد حاصل شده است.
وی به طرح رتبه بندی معلمان نیز اشاره کرد و گفت: این طرح نسبت به لایحه دولت بهتر است. ما در کمیسیون آموزش آن را مورد بررسی دقیق قرار دادیم و به تصویب رساندیم.
منادی سفیدان از جمع‌آوری نزدیک به دویست امضا برای بررسی اولویت‌دار لایحه مهم رتبه‌بندی معلمان در صحن علنی مجلس نیز خبر داد. و گفت: قرار است فردا این طرح در صحن علنی مجلس مطرح شود.
این نماینده مجلس ادامه داد: مصوبه رتبه بندی فراتر از آن است که معلمان تصور می کنند ضمن اینکه هشتاد درصد حقوق فرهنگیان در آموزش عالی کمتر از چیزی که هست نمی شود و معلمان صرفا نسبت به رتبه بندی افزایش حقوق خواهند داشت.
 وی افزود:برای گروه های پایین حداقل سه میلیون تومان افزایش حقوق خواهیم داشت و معلمانی که فوق لیسانی هستند حقوقشان به هفت میلیون تومان می رسد.
منادی سفیدان در ادامه افزود: ما این قانون را جلو انداختیم تا سریع تر رتبه بندی شود و بلافاصله بعد ابلاغ قانون حقوق ها و بحث افزایش آن اعمال شود.
رییس کمیسیون آموزش نسبت به اعتراض امروز معلمان در شهرهای مختلف و درخواستشان‌برای افزایش حقوق بدون پیش شرط گفت: واقعا هرچه به معلم حقوق بدهیم کم است چرا که جایگاه معلمی فراتر از بقیه جایگاه هاست به هرحال تورم زیاد است و انتظار می رود دولت برای معلمان عزیز شرایط معیشتی مناسبی در نظر بگیرد.
 وی به دغدغه و مشکلات اقتصادی معلمان اشاره کرد و گفت: باید توجه داشت که مشکلات اقتصادی کیفیت آموزش را از جانب معلم پایین می آورد لذا نباید این مشکلات برای معلم وجود  داشته باشد تا بیشتر به فکر آموزش فرزندان جامعه باشند.
منادی سفیدان در پایان خاطر نشان کرد: پیشاپیش باید بگویم که طرح رتبه بندی درمجلس رای می آورد و به قانون تبدیل می شود
Copy Right 2013 Artmis.ORG