1400/09/13 14:17


303804
تاریخ انتشار: 1400/07/20 00:40
معاون سیاسی سپاه: برای اسلامی کردن دانشگاه ها، فرصت طلایی بوجود آمده است / واکنش مهاجرانی به گزارش «بی‌بی‌سی» درباره بنی صدر /اعتماد با بخشنامه و خواهش و تمنا بازسازی نمی‌شود/ انتقاد تند نعمت احمدی از رئیس سازمان زندان‌ها / عضو کارگزاران: کروبی هرگز برانداز نبود و نیست

*عصرجهان*- تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد

اعتراف عجیب فدراسیون فوتبال: خودمان خواستیم دیدار ایران و کره جنوبی بدون تماشاگر باشد

حسن کامرانی‌فر، سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال گفت: فدراسیون فوتبال تلاش کرد تماشاگران به ورزشگاه بیایند، همه ارگان‌ها مثل وزارت بهداشت و وزارت ورزش هم کنار ما بودند و به ما کمک کردند، اما خودمان به این نتیجه رسیدیم که دیدار ایران و کره جنوبی بدون تماشاگر باشد و برای دیدار بعدی زیرساخت‌ها و بعضی مسائل دیگر را رعایت کنیم. کامرانی خاطر نشان کرد: ما بایه به سمتی برویم که تماشاگران را با پروتکل‌های کامل به ورزشگاه بیاوریم. الان هر کسی که می‌خواهد به ورزشگاه بیاید باید تست PCR بیاورد و این هزینه زیادی را برای آنها در پی خواهد داشت. بحث سلامت باید راستی‌آزمایی شود، ولی اگر به این نتیجه برسیم حضور هواداران در این وضعیت می‌تواند منجر به افزایش تعداد بیماران شود باید از این کار جلوگیری و به کاهش کرونا کمک کنیم. برای بازی‌های آینده تلاش می‌کنیم این اتفاق رخ بدهد. فرصتی خوبی داریم تا زیرساخت‌ها را فراهم کنیم. مطمئن باشید فدراسیون فوتبال در این زمینه هیچ کوتاهی نکرده و همه نامه‌ها موجود است. یکی از دلایل عدم حضور تماشاگران در بازی این بود که باید زیرساخت‌ها برای حضور آنها بهتر آماده می‌شد.وی در واکنش به این سؤال که AFC به چه دلیلی حضور تماشاگران را نپذیرفته است، یادآور شد: فرم‌هایی برای ما ارسال کردند که ما همه آنها را پُر و برای‌شان ارسال کردیم. این اتفاق درباره این بازی هیچ ربطی به بیرون ندارد و ما در داخل به این نتیجه رسیدیم که این بازی به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی و بحث واکسیناسیون و زیرساخت‌ها، مثل دارا بودن و آپلود کارت واکسیناسیون و PCR تماشاگر نداشته باشد و از آن طرف هم باید به شرایط سلامت جامعه کمک کنیم.

واکنش خطیب‌زاده به خبر خودداری لبنان از سوخت رسانی به هواپیمای امیرعبداللهیان

«سعید خطیب‌زاده» سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به سؤالی درباره سفر امیرعبداللهیان به لبنان و آمادگی ایران برای کمک به لبنان گفت: ما و لبنان روابطمان را براساس خواست طرف ثالث تنظیم نکردیم. سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به شایعاتی مبنی بر اینکه هواپیمای امیرعبداللهیان در سوخت‌رسانی در لبنان دچار مشکل شد و لبنان به دلیل تحریم‌های علیه ایران به هواپیمای وزیر خارجه ایران سوخت رسانی نکرد، گفت: اظهار داشت: خبرسازی است و سفر امیرعبداللهیان به سوریه از قبل تنظیم شده بود. برخی دوست ندارند این سفرها موفقیت خود را داشته باشد و این حواشی درست می‌شود. هیچ درخواستی برای سوخت گیری در لبنان نداشته است. خطیب‌زاده درباره انتخابات در عراق ادامه داد: از برگزاری موفقیت آمیز انتخابات در عراق استقبال می‌کنیم.

سخنگوی کمیسیون طرح «صیانت از فضای مجازی»: در فضای مجازی بسیاری از خانواده ها از هم می پاشند

لطف‌الله سیاهکلی نماینده مردم قزوین در مجلس درباره اینکه چرا با وجود انتقادات و مخالفت‌های کارشناسان و افکار عمومی، نمایندگان مجلس بر تصویب طرح صیانت از فضای مجازی پا فشاری می‌کند، به «انتخاب» گفت: «ممکن است عده‌ای ناراحت و نگران باشند که قوانینی که گذاشته می‌شود، فضای مجازی را محدود کند. این نگرانی درست است، ما باید در مجلس به گونه‌ای قانون‌گذاری کنیم که نگرانی عامه مردم کم باشد.» وی ادامه داد: «اصل این است که فضای مجازی باید دارای قانون باشد. چرا که می‌بینیم در فضای مجازی بعضی به هم تهمت می‌زنند، توهین می‌کنند و بسیاری از خانواده‌ها از هم می‌پاشند. کسی با اینکه باید در همه صحنه‌ها با قانون زندگی کنیم، مخالف نیست اما اینکه قانون چه قدر تخصصی باشد مهم است. این کمیسیون هم برای همین است، برای اینکه تخصصی‌تر به موضوع نگاه کند، این طرح به کمیسیون مشترک آمده است.»

گشایشی درباره حصر صورت نگرفته است

سخنرانی سید محمد خاتمی در مراسم بزرگداشت علامه حکیمی و سخنان مهدی کروبی در روضه منزل کرباسچی با استقبال گسترده رسانه‌های اصلاح‌طلب همراه بود. چنانچه «اعتماد» تیتر زد «گشایش‌های نسبی سیاسی» و «دعای شیخ». جالب آنکه روزنامه‌های اصولگرا نیز امروز توجه ویژه‌ای به این موضوع نداشته و انتقاد و گلایه‌ای از این سخنرانی‌ها نداشتند. برای همین هم تصور شد که واقعا گشایشی در زمینه حصر ایجاد شده و تحولاتی در راه است. چهره‌های سیاسی اصلاح‌طلب اما انگار این موضوع را قبول نداشته و نمی‌خواهند که به این دو سخنرانی دل خوش شوند. شاهد آنکه جواد امام مدیرعامل بنیاد باران و از چهره‌های نزدیک به خاتمی می‌گوید اگر قرار به گشایش است باید در جلسات از پیش تعیین و اعلام شده سخنرانی شود.او در گفت‌وگو با «نامه‌نیوز» گفت: «به نظر من دو بحث سخنرانی آقای خاتمی و کروبی را باید مستقل از هم دید چون آقای خاتمی در حصر نیستند. درست است که برای او هم محدودیت‌هایی بوده اما به هرحال حصر نیستند و این دو سخنرانی هم جدای از هم بوده است».وی درباره سخنرانی مهدی کروبی هم گفت: «حتی جلسه‌ای که آقای کروبی در آن شرکت کردند هم یک جلسه محدود بود. مستعمین و مخاطلبان هم از قبل هماهنگ شده بودند. جلسه منزل آقای کرباسچی با توجه به مساله کرونا با محدودیت بود و حاشیه هم نیافت اما اگر جلسه مثل هر سال که آقای کرباسچی توفیق دارند و در سه روز آخر ماه صفر مراسم برگزاری می‌کنند، بود و آقای کروبی هم خودش انتخاب کرده بود و در جلسه حاضر شده بود می‌شد اینطور تلقی کرد که گشایشی ایجاد شده است». این فعال سیاسی اصلاح‌طلب خاطرنشان کرد: «اما اینکه یک جلسه از قبل هماهنگ شده و با حضور افراد انتخاب شده برگزار شود و او صحبت کند یعنی محدودیت‌ها به جای خود باقی است اما به نوعی مورد بهره‌برداری افراد دیگری قرار گرفته است.»

این مجلس عصاره فضائل ملت نیست

محمدصادق کوشکی فعال سیاسی اصولگرا میزان نارضایتی مردم از مجلس یازدهم را وابسته به عوامل مختلفی از جمله ضعف نیروهای راه یافته به مجلس می‌داند.وی افزود: «نکته دیگر آنکه مجلس به تعبیر حضرت امام باید عصاره فضائل ملت باشد. اگر همین الان به مجلس نگاه کنیم متوجه می‌شویم که چنین است یا خیر. وقتی نماینده‌ای با عنوان لیست سی نفره اصولگرایی وارد مجلس می‌شود و هم و غم او این است که وام بگیرد و دلار بخرد و منتظر گران شدن دلار باشد، معلوم می‌شود که عصاره فضلیت جامعه نیست. یا وقتی برخی نمایندگان در چاپلوسی رئیس مجلس مسابقه می‌دهند و می‌خواهند که فقط مورد توجه او قرار بگیرند مشخص می‌شود که واقعا نماینده مردم هستند یا خیر».

عضو کارگزاران: کروبی هرگز برانداز نبود و نیست

سید افضل موسوی، عضو شورای مرکزی کارگزاران سازندگی ایران، در گفت‌و‌گو با اعتمادآنلاین درباره این موضوع گفت: قبول داشتن اصل نظام غیر از انتقاد داشتن است و زمانی که به حرفی توجه می‌کنیم نباید به گوینده آن نگاه کنیم کمااینکه حضرت امیر (ع) می‌فرمایند: باید به اصل یک حرف توجه و دقت کنیم نه به گوینده.او ادامه داد: اصل حرف آقای کروبی درست است؛ آقای کروبی دانشمند سیاسی است که از ابتدای نوجوانی و جوانی در کار سیاسی بوده، زندان کشیده و در رژیم سابق با برخورد مواجه شده و در جمهوری اسلامی تا ریاست مجلس بالا رفته، بنابراین ایشان نمی‌خواهد و نمی‌تواند از نظام جدا باشد.موسوی در این‌ باره تاکید کرد: آقای کروبی هرگز خود را از نظام جدا ندانسته و مثل همه ما در پیشرفت‌ها و نواقص نظام خود را شریک می‌داند.او با رد ادعاهایی درباره تاثیرگذاری کرباسچی بر کروبی توضیح داد: عده‌ای به دنبال براندازی نظام هستند و داستان دیگری را دنبال می‌کنند چراکه آقایان کروبی و کرباسچی هرگز برانداز نبوده و نیستند و به همین دلیل از مواضع ایشان انتقاد می‌کنند.موسوی با تاکید بر این نکته که «کسانی که امروز منتقد گفته‌های کروبی هستند به دنبال براندازی هستند» افزود: مگر آقای کروبی تازه گفته است که اصل نظام با اعمال مواردی باید اصلاح شود، سال‌هاست که این حرف‌ها را می‌زند و حرف تازه‌ای در منزل کرباسچی نبوده و نیست که بگوییم با القا و تلقین کرباسچی بوده است.عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی در پایان گفت: آقای کروبی با ۸۰ سال سن و بالغ بر ۴۰ سال فعالیت سیاسی تحت تاثیر کسی صحبت نمی‌کند.

اعلام آمادگی ایران برای از سرگیری صادرات به عربستان

معاون توسعه صادرات سازمان توسعه تجارت می‌گوید در صورت کاهش تنش‌ها میان ایران و عربستان سعودی، صادرکنندگان ایرانی می‌توانند سهمی قابل قبول از بازار این کشور در اختیار بگیرند.فرهاد نوری اظهار کرد: در زمانی که روابط سیاسی میان ایران و عربستان سعودی حسنه بود، صادرکنندگان ایرانی در بازار این کشور فعالیت داشتند و امروز نیز در صورتی که مذاکرات میان دو کشور به نتایج مثبت برسد، قطعا تجار ایرانی توان آن را خواهند داشت که در این بازار بزرگ فعال شوند و می‌توان برای آن برنامه‌ای ویژه تدارک دید.وی با اشاره به درآمد نفتی بالای عربستان سعودی گفت: بازار این کشور از نظر کالاهای مصرفی بسیار گسترده است و با توجه به نزدیکی فرهنگی، موضوع حج و بقاع متبرکه و حضور قدیمی تجار ایرانی در بازار این کشور، صادرکنندگان ما ذائقه این بازار را می‌شناسند و قطعا در صورت نتیجه بخش شدن مذاکرات، می‌توان انتظار داشت که در این بخش تحولی ویژه به وجود آید.معاون سازمان توسعه تجارت با بیان اینکه توسعه صادرات به کشورهای همسایه، یکی از اولویت‌های اصلی این سازمان در دوره جدید خواهد بود، بیان کرد: یکی از بازارهایی که می‌تواند برای ما ظرفیتی بسیار گسترده را فعال کند، بازار کشورهای حاشیه خلیج فارس است و ما به طور ویژه بحث گسترش حضور در این بازار را پیگیری می‌کنیم.

موضوعی که مطهری با احمدی نژاد هم نظر است

نایب‌رییس مجلس دهم و نماینده چند دوره مردم تهران در خانه ملت، در خصوص تفویض اختیار وزارت کشور درباره انتخاب استانداران به نمایندگان مجلس گفت: «نمایندگان حق دخالت در امور اجرایی کشور را ندارند. این امر خلاف اصل ۵۷ قانون اساسی و خلاف تاکید بر تفکیک قوا است. اقدامی که با قانون منافات دارد و اساسا به نفع کشور نیست.»مطهری دخالت نمایندگان در تعیین استانداران را دارای تبعات منفی زیادی دانست و افزود: «از جمله تبعات منفی این امر، پاسخگو نبودن وزارت کشور و دولت درباره عملکرد و تخلفات احتمالی استانداران است. یعنی مجلس نمی‌تواند در این باره وزیر کشور را مورد سوال و تذکر یا استیضاح قرار دهد چرا که آنها انتخاب خود مجلسند و دیگر کسی به آنها جوابگو نخواهد بود.»او ادامه داد: «البته جای سوال و تعجب است که چرا وزیر کشور چنین حقی را از خود سلب کرده و آن را به مجلس بخشیده و چنین رویه‌ای را جاری و ساری کرده که یک بدعت ناهنجار و غیرقانونی درکشور است.»نایب‌رییس مجلس دهم همچنین به بخشنامه زمان احمدی‌نژاد در این باره اشاره کرد و افزود: «آقای احمدی‌نژاد در زمان ریاست‌جمهوری خود، خطاب به وزیر کشورش بخشنامه‌ای را ابلاغ کرد که به هیچ وجه به نظر نمایندگان مجلس در انتخاب استانداران توجه نکند. بخشنامه‌ای که به نظرم درست بود و باید اکنون هم طبق همان بخشنامه عمل شود.»مطهری به جهان صنعت گفت: «معنی ندارد نمایندگان، استانداران دولت را منصوب کنند. البته ممکن است در جایی نمایندگان به وزیر کشور پیشنهاد بدهند که فلان شخص مناسب استانداری است، یعنی صرفا پیشنهاد مطرح شود، نه اینکه گزینه مورد پیگیری قرار بگیرد. وزیر کشور هم بر اساس بررسی‌های خود می‌تواند از آن شخص استفاده بکند یا نکند اما اجبار به هیچ وجه شایسته و قانونی نیست.»

پاسخ رئیسی به انتقادی درباره عدم سخنرانی نمایندگان تشکل‌های دانشجویی

رئیس‌جمهور اعلام آمادگی کرد که در آینده نزدیک سخنان نمایندگان تشکل‌های دانشجویی را بشنود و در این زمینه هیچ منعی وجود ندارد.آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور امروز در دانشگاه تهران در پاسخ به انتقادی در خصوص عدم سخنرانی نمایندگان تشکل‌های دانشجویی گفت: من حتما مایل هستم که سخنان تشکل‌ها را بشنوم؛ خرداد همین امسال بود که در مسجد دانشگاه تهران حضور یافتم و سخنان نمایندگان تشکل‌ها را شنیدم و باز هم مایل هستیم سخنانشان را بشنویم.وی افزود: حتما از نکات و دغدغه‌هایی که دانشجویان و نمایندگان تشکل‌ها مطرح می‌کنند، استقبال می‌کنیم. من همین سه ماه پیش اینجا بودم و شنیدم و بازهم اگر عمری باقی بماند می‌آیم و سخنان دانشجویان را می‌شنوم.

ری شهری: جمهوری اسلامی در دوران سختی است

حجت الاسلام محمد محمدی ری شهری در دیدار جمعی از پیشکسوتان و یادگاران هشت سال دفاع مقدس سپاه استان قزوین اظهار داشت: رزمندگان دوران هشت سال دفاع مقدس که در خدمت آرمان‌های انقلاب و ولایت فقیه بودند، زمینه ساز حکومت جهانی اسلام محسوب می‌شوند و باید همواره در این مسیر محکم‌تر و ثابت قدم باقی بمانند.تولیت آستان مقدس عبدالعظیم (ع) گفت: دوران کنونی سخت ترین برهه ای است که تاکنون بر جمهوری اسلامی ایران گذشته و با تدابیر امام گونه رهبر معظم انقلاب و بصیرت مردمی از این آزمون‌های سخت سربلند بیرون می‌آییم.حجت الاسلام محمد محمدی ری شهری در دیدار جمعی از پیشکسوتان و یادگاران هشت سال دفاع مقدس سپاه استان قزوین اظهار داشت: رزمندگان دوران هشت سال دفاع مقدس که در خدمت آرمان‌های انقلاب و ولایت فقیه بودند، زمینه ساز حکومت جهانی اسلام محسوب می‌شوند و باید همواره در این مسیر محکم‌تر و ثابت قدم باقی بمانند.وی تصریح کرد: آزمون الهی از سنت هایی است که برای انسان سازی در نظام آفرینش خلق شده و انسان های مومن برای آمادگی روز موعود با آن مواجه می شوند و انسان هایی که ادعای معیت با قرآن و پیامبر(ص) را می کنند، رها نخواهند شد و مورد آزمایش قرار خواهند گرفت.رییس موسسه علمی فرهنگی دارالحدیث بیان کرد: فلسفه مرگ و زندگی به تعبیری پرورش انسان های شایسته و انجام احسن عمل است و در تعبیر دیگر نیز فلسفه جهان آفرینش انسان سازی بیان شده به این مفهوم که جهان در حقیقت کارخانه انسان سازی است.

انتقاد تند نعمت احمدی از رئیس سازمان زندان‌ها

یک وکیل دادگستری درباره حوادث اخیر که در زندان تهران بزرگ رخ داده است گفت: آقای حاج محمدی اگر آیین‌نامه سازمان زندان‌ها را نگاه کنند متوجه خواهند شد که در این آیین‌نامه تفکیک جرائم زندانی‌ها در آن قید شده و ایشان باید این کار را انجام می‌دادند که آنطور که پیداست انجام نداده‌اند. اما اگر دست ایشان نیست که این روند را تغییر دهند این سوال مطرح می‌شود که آقای زندان‌بان حداقل مجرم خطرناک را داخل بندهای عمومی نبرید.«زندان محل فرهیختگان نیست» این اولین واکنش رئیس سازمان امور زندان‌ها در خصوص ضرب و شتم زندانیان سیاسی زندان تهران بزرگ توسط اشرار است. مرگ و آزار و اذیت زندانیان به خصوص زندانیان سیاسی به بزرگ‌ترین معضل و مشکل این روزهای زندانیان تبدیل شده است. نعمت احمدی، حقوقدان در گفت‌وگویی خطاب به محمدمهدی حاجی‌محمدی گفت که آقای حاجی‌محمدی جای فرهیختگان در زندان نیست اما چرا الان فرهیختگان ما در بند هستند؟

توصیه ترقی به رئیسی درباره نیروهای انقلاب

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه گفت: «امروز اقای رئیسی می‌دانند که پیدا کردن افراد واجد شرایط برای واگذاری مسئولیت‌های مدیریتی در سطح کشور بدون تشکیلات چقدر کار سخت و دشواری است و اهمیت این مساله به تجربه‌ای برای ایشان محرز شده است.»حمیدرضا ترقی، فعال سیاسی اصولگرا درخصوص «اهمیت فعالیت حزبی و همچنین نگاه و رویکرد وزارت کشور دولت آقای رئیسی به جایگاه حزب و فعالیت احزاب به ویژه در حوزه کادرسازی برای آینده کشور»، گفت: «به عقیده من با توجه به اینکه آقای رئیس‌جمهور طی چند ماه اخیر مشغول تشکیل کابینه بودند و هنوز هم روند انتخاب و انتصاب مدیران دولت ایشان ادامه دارد؛ اکنون آقای رئیسی کاملا متوجه آثار و تبعات فقدان حزب برای کادرسازی و نیروسازی در جامعه شده‌اند.»وی اضافه کرد: «امروز ایشان می‌دانند که پیدا کردن افراد واجد شرایط برای واگذاری مسئولیت‌های مدیریتی در سطح کشور بدون تشکیلات چقدر کار سخت و دشواری است و اهمیت این مساله به تجربه‌ای برای ایشان محرز شده است.»عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در ادامه بیان کرد: «در نتیجه به‌نظر می‌رسد که ایشان در دولت خود به ویژه توسط وزارت کشور باید به سمت تقویت «تحزب مفید» در کشور حرکت کنند؛ منتها با همان آهنگی که مقام معظم رهبری مدنظر دارند یعنی وفاق را در جامعه گسترش دهند و این تغایر‌های موهومی که در بین جریان‌های سیاسی وجود دارد و البته مبنای درستی ندارد و بیشتر جنبه‌های شخصی و گروهی و باندی دارد را بتوانند کنار بگذارند و زمینه یک وفاق عمومی را بین نیروهای انقلاب فراهم کنند.»

حمله نماینده عضو جبهه پایداری به مخالفان طرح «حمایت از کاربران فضای مجازی»

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: کسانی که نسبت به «طرح حمایت از کاربران فضای مجازی» هجمه‌هایی را وارد می‌کنند به ضرس قاطع یا اصلاً طرح را نخوانده اند و اطلاعی از آن ندارند و یا کسانی هستند که در پازل دشمن بازی می‌کنند و به دنبال این نیستند که قانونی برای اینترنت شکل بگیرد زیرا می‌خواهند ضد قانون عمل کنند.«بیژن نوباوه وطن»،پ نماینده مردم تهران در رابطه با «طرح حمایت از کاربران فضای مجازی» گفت: پس از آن که در روز گذشته، هیات رئیسه کمیسیون حمایت از کاربران فضای مجازی مشخص شد، کار عملیاتی کمیسیون در هفته جاری کلید می خورد و جلسات آن آغاز خواهد شد.او ادامه داد: کسانی که نسبت به این طرح هجمه‌هایی را وارد می‌کنند به ضرس قاطع یا اصلاً طرح را نخوانده اند و اطلاعی از آن ندارند و یا کسانی هستند که در پازل دشمن بازی می‌کنند و به دنبال این نیستند که قانونی برای اینترنت شکل بگیرد زیرا می‌خواهند ضد قانون عمل کنند و افراد آزادی هستند که فساد و فحشا ایجاد می کنند به همین دلیل، با این طرح مخالفت می کنند.نوباوه مطرح کرد: افراد نگران این طرح بدانند که اینترنت ربطی به این قانون ندارد. این حمایت از حقوق کاربران است اصلاً بحث زیرساختی ندارد و در راستای این است که اگر اهانت و هتک حرمتی صورت گرفت و حیثیت کسی ریخته شد، حق کسی ضایع نشود درست است که پلیس فتا در این موارد پیگیری هایی را انجام می دهد اما در بسیاری مواقع هم به بی قانونی برمی‌خورد.

اعتماد با بخشنامه و خواهش و تمنا بازسازی نمی‌شود

این فعال سیاسی با تاکید بر اینکه اعتماد با بخشنامه و خواهش و تمنا بازسازی نمی‌شود کما اینکه بی‌اعتمادی هم با یک جمله و دو جمله به وجود نیامده است، اضافه کرد: «بی‌اعتمادی ساختاری است که طی ده‌ها سال به وجود آمده و باید تلاش شود و دست به دست هم داد تا این قضیه را از بین ببرند.»رسول منتجب‌نیا گفت: «بهترین راه برای جلب اعتماد به آقای رئیسی و دولت ایشان، این است که شعارهایی که ایشان بیان کرده است، کاملا عملی و اجرایی کند و در اختیار مردم قرار دهد. اگر به شعارها جامه عمل پوشانده شود و به مردم گزارش بدهد، نه صددرصد بلکه حداقل اعتماد بازخواهد گشت و مردم خواهند فهمید که بالاخره کسانی هم هستند که راست می‌گویند. اگر این کار انجام شود نه فقط دولت بلکه همه دستگاه‌ها و نهادها هم به همین ترتیب عمل کنند، رفته رفته اعتمادها بازسازی خواهد شد.»

واکنش مهاجرانی به گزارش «بی‌بی‌سی» درباره بنی صدر

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت اصلاحات به یک گزارش منتشره در بی بی سی فارسی، درباره رأی عدم کفایت سیاسی مجلس اول به سید ابوالحسن بنی صدر توضیحاتی را ارالئه کرده است.عطاالله مهاجرانی در این باره گفت: در گزارش بی بی سی فارسی، از رأی عدم کفایت سیاسی مجلس اول به سید ابوالحسن بنی صدر، به عنوان کودتا علیه بنی صدر، تعبیر شد! تعبیر و تفسیری باطل و بی اعتبار، مجلس اول در حقیقت مجلسی ملی و مردمی و انقلابی بود. مطابق قانون اساسی، مجلس چنین اختیاری داشت و استفاده کرد. قضیه کاملا برعکس بود!بنی صدر گمان می کرد با سازماندهی تظاهرات میلیونی و دو قطبی سازی جامعه، به اتکای برخی گروه های ملی و مذهبی، به ویژه مجاهدین خلق می تواند، مرکزیت قدرت را در اختیار بگیرد. توهم بود، در یک خط امام او را از فرماندهی کل قوا برکنار کرد و کودتا شکست خورد. ‏بنی صدر در گفتگوی مفصل با علی لیمونادی به این نکات توجه کرده است. می گوید: اشتباه استراتژیک او، عدم محاسبه واکنش امام خمینی بود. در یک کلام او که قدرتمندترین رئیس جمهور تاریخ ایران بود، باز هم بیشتر خواست و قربانی توهم شد.

معاون سیاسی سپاه: الان برای اسلامی کردن دانشگاه ها، فرصت طلایی بوجود آمده است

معاون سیاسی سپاه پاسداران با اشاره به اینکه اگر دانشگاه‌های ما اسلامی شود خروجی آن مثبت خواهد بود، ادامه داد: با توجه به شکل‌گیری مجلس و دولت انقلابی فرصت طلایی برای اسلامی کردن دانشگاه‌ها ایجاد شده است. البته باید تعریف درستی از اسلامی کردن داشته باشیم. باید شاخص های دانشگاه اسلامی را درست تبیین کنیم. اگر ما امروز در کشور ناهنجاریها و مشکلاتی را در حوزه‌های مختلف داریم قطعاً به خاطر این است که دانشگاه‌ها اصلاح نشده و باید این کار انجام شود و ظرفیت بسیج اساتید ظرفیت بالایی برای این کار است.

منبع:تابناک
Copy Right 2013 Artmis.ORG