1401/05/20 21:41


305123
تاریخ انتشار: 1401/02/06 14:50
.

به گزارش پایگاه خبری عصرجهان به نقل از گیل فام؛بخشی از زمینی که برای احداث کارخانجات دهکده صنعتی امیرآرین سازه خرم آباد در شهرک صنعتی شماره ی دو خرم آباد اختصاص یافته بود، دارای تعداد متعددی درخت چند ده ساله بلوط بود، با اینکه زمین اختصاص داده شده دارای کاربری تمام صنعتی‌ بود و از لحاظ قانونی، الزامی بر حفظ درختان بلوط نبود اما بر خود واجب دانستند حداقل وظیفه ی انسانی در قبال محیط طبیعی را ایفا کنند.

به همین منظور قبل از اجرای فاز اول گود برداری پروژه، ضمن مکاتبه با نهادهای ذیصلاح، تعداد ۵۳ اصله درخت بلوط درمحل گودبرداری با حضور کارشناس مرتبط با امکانات در اختیار و مقدورات، جابجاشده و طبق طراحی صورت گرفته در حاشیه ی یکی از خیابان های آتی دهکده مجددا کاشته و اسم آنجا از هم اکنون “خیابان بلوط نامیده شد.

تمامی اقدامات لازم‌ جهت آبیاری منظم و تقویت درختان نیز اندیشیده و محل مجهز به سیستم آبیاری و تانکر سیار جهت آبیاری فوری گردید. اما زیبایی این داستان، سرسختی باورنکردنی بلوط است چه آنجا که بعد از انتقال پنجاه و سه اصله در فاصله ی نیمه بهمن تا نیمه ی اسفندماه گذشته، درپایان فروردين ماه شاهد جوانه زدن اکثر درختان منتقل شده بودند.

برچسب ها:
گیل فام ؛

بیشتر بخوانید :Copy Right 2013 Artmis.ORG