1399/08/03 23:46


84949
تاریخ انتشار: 1395/09/06 22:05
بسته خبری/
مطهری: لازم نمی‌بینم نظرم را با رهبر تطبیق دهم/ارائه گوشت الاغ به گردشگران در جاده هراز!/جزئیات شکایت یک نماینده از نماینده دیگر

عصرجهان-در رصدخانه تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد.

توضیحات دادستان تهران درباره حساب‌های بانکی قوه‌قضائیه

جعفری دولت آبادی، در ن نشست دادستان‌های شهرستان‌های استان تهران در خصوص ماجرای حساب‌های بانکی قوه‌قضائیه گفت: نخستین بار در سال 1373 و در زمان ریاست حجت‌الاسلام رازینی رئیس کل وقت دادگستری استان تهران، در دوران ریاست آیت‌الله یزدی و آیت الله شاهرودی روسای سابق و اسبق قوه قضاییه حساب‌های مورد نظر با رعایت موازین شرعی و قانونی و اخذ مجوزهای لازم به نام قوه قضاییه افتتاح شد. دادستان تهران با اشاره به بازتاب این موضوع در روزنامه‌ها در زمان محاکمه کرباسچی شهردار وقت تهران اظهار داشت: در آن زمان موضوع این حساب‌ها علیه برخی مسئولان قوه قضاییه مطرح شد و طرح مجدد آن در این دوره نیز قابل تأمل است. جعفری دولت‌آبادی خاطر نشان کرد: مدیران و مسوولان ارشد نظام از موضوع حساب ها به خوبی آگاه بوده و می‌دانند اصل سپرده‌ها در بانک محفوظ بوده و قابل تصرف نمی‌باشد.ایسنا این خبر را منتشر کرد.

اعتراض به جانبداری سیاسی در ماجرای مطهری

حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری، دادستان کل کشور با اشاره به حواشی ایجاد شده در رابطه با لغو یک سخنرانی در مشهد افزود: در جریان مشهد ریاست محترم قوه قضاییه دستور بررسی داده‌اند و هنوز به نتیجه نرسیده‌ایم و باید ابعاد قضیه بررسی شود. این مسئول عالی قضایی تأکید کرد: یک جریانی اتفاق افتاد و ناگهان برخی مقامات از رئیس جمهور تا رئیس مجلس و برخی بدون انجام تحقیق لازم و بدون اینکه مشخص شود سرمنشا قضیه چه بوده موضع‌گیری‌هایی داشتند و یکی از نمایندگان نامه نوشت. دادستان کل کشور ادامه داد: سئوال ما این است که چطور شد اگر چنانچه جلوی سخنرانی طرف مقابل را بگیرند و مانع سخنرانی آن جناح در دانشگاهی شوند آقایان فریاد نمی زنند که آزادی از بین رفت! چرا صدای این آقای نماینده مجلس که نائب رئیس مجلس است و ادعای آزادی بیان می‌کند برای مواردی که سخنرانی طرف مقابل لغو شده بلند نمی‌شود و فریاد رئیس جمهور، رئیس مجلس و نماینده مجلس بلند نمی‌شود.انتخاب این خبر را منتشر کرد.

وزیرکشور خواستار برخورد با ولنگاران فضای مجازی شد

عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه هشتاد و پنجمین جلسه شورای اجتماعی کشور ضمن انتقاد از آنچه که در فضای مجازی کشور در حال رخ دادن است، گفت: متاسفانه بی‌بند و باری و ولنگاری در فضای مجازی بسیار افزایش یافته و حتما باید با این موضوع برخورد شود. متاسفانه آبرو، سوابق و... افراد در این فضا به بازی گرفته شده، لذا در این خصوص نیاز به تذکر نیست و باید حتما برخورد مناسب انجام شود. در این راستا نیز هرجا مشکلی ایجاد شد، بنده به عنوان وزیر کشور برای بستن صفحاتی که چنین رویه‌ای را دارند، حمایت جدی خواهم کرد. رحمانی‌فضلی تاکید کرد: این مناسب نیست حرفی توسط شخصیتی زده شود و پس از آن صدها مسخره‌بازی برای آن در این صفحات نوشته شود. این شیوه یعنی هزینه شخصیت‌ها. نباید به اعتماد عمومی لطمه وارد شود، قطعا حریم‌های اخلاقی و آبروی افراد خط قرمز است. ایسنا این خبر را منتشر کرد.

مطهری: لازم نمی‌بینم نظرم را با رهبر تطبیق دهم

علی مطهری در گفت‌وگو با سایت رویداد 24 در پاسخ به سوال «آیا لازم است که نظرات خود را با مقام معظم رهبری تطبیق دهید؟ اساسا معظم‌له خود چنین خواسته‌ای دارند؟» گفت: لازم نیست نظرات خود را با نظرات رهبری تطبیق دهیم زیرا هیچ دو انسانی نیستند که نظرات کاملا یکسان داشته باشند. البته بحث تقلید در احکام دین که تقلید جاهل از عالم است، مطلب دیگری است. بحث اطاعت از ولی‌فقیه در مقام عمل است، نه نظر. مقام رهبری هم چنین خواسته‌ای ندارند و چند بار گفتهاند که ممکن است کسی نظری مخالف نظر من داشته باشد، او آزاد است که حرفش را بزند. نباید ولایت فقیه را مخالف آزادی بیان یا دموکراسی جلوه بدهیم؛ کاری که متاسفانه برخی دوستان نادان انقلاب انجام میدهند.

خط و نشان برای پایداری‌ها

حسن غفوری‌فرد در پاسخ به این سوال که آیا حامیان احمدی نژاد از کاندیدای اجماعی اصولگرایان حمایت خواهند کرد، گفت: ما تلاش خودمان را می کنیم که تمام اصولگرایان از جمله دوستان آقای احمدی‌نژاد با لیست واحد وارد انتخابات شوند. در انتخابات قبل هم آقای مصباح یزدی و پایداری ها در جمع اصولگرایان نیامدند و نتیجه آن را هم در انتخابات مجلس دهم در تهران دیدیم. این فعال سیاسی اصولگرا خاطرنشان کرد: امیدواریم انتخابات مجلس دهم زنگ خطری برای این دوستان باشد که بتوانند به بقیه اصولگرایان بپیوندند و به کاندیدای واحد برسند. در انتخابات شوراها هم حتما به لیست واحد خواهیم رسید. ایلنا این خبر را منتشر کرد.

مراقب باشیم «زبان بیمار» اصولگرا و اصلاح‌طلب مصباح را حاشیه‌نشین نکند

رجانیوز در یادداشتی با هشدار به نیروهای وفادار انقلاب اسلامی در خصوص آیت‌الله مصباح یزدی نوشت: اصول‌گرایی تمام نشده، مشروط به این‌که اصول‌گرایان به «اصول» بازگردند و به «بازخوانی ارزش‌ها» بپردازند و «روش‌های تازه»‌ای را به کار گیرند. اگر چنین نکنند، اصول‌گرایی چه به مثابه یک تفکر و چه به مثابه یک جریان اجتماعی، رقیق و بی‌رمق خواهد شد و جز در صفحات تاریخ، اثری از آن نخواهد ماند. و این کار مهم و سترگ، حاجت به «مغز اندیشنده» و «عقل راهبر»ی دارد که بیش از دیگران، اصول اسلامی و انقلابی را بشناسد و به آنها پایبند باشد. او کسی نیست جز مصباح. و البته هم‌اکنون نیز بی‌آن‌که اسم و رسمی در میان باشد، مصباح نقش «قوه‌ی عاقله‌ی نیروهای انقلابی» را بازی می‌کند، با این ملاحظه که در حُکم «عقل منفصل» آنهاست. در ادامه این یادداشت هشدار داده شده که مراقب باشیم «زبان بیمار» اصولگرا و اصلاح‌طلب مصباح را حاشیه‌نشین نکند

«دُر تی‌وی» عامل انتشار اخبار حساب‌های قوه قضائیه

خبرگزاری میزان در گزارشی شبکه تلویزیونی «در تی‌وی» را عامل دامن زدن به اخبار حول حساب‌های بانکی قوه قضائیه دانست و نوشت: فائزه هاشمی اخیرا با شرکت در برنامه تلویزیونی معاندان نظام، تلویحا از پخش شایعات هدفمند علیه قوه قضائیه، حمایت کرد. لویزیونی که نقش سخنگویی گروهک منافقین و عناصر فرقه ضاله بهائیت را دارد با انتشار گزارشی دروغین، اتهاماتی را به دستگاه قضایی جمهوری اسلامی منتسب می کند... این گزارش قرار است آغاز هجمه همه جانبه ی دیگری به ارکان نظام جمهوری اسلامی شود. فائزه هاشمی در مصاحبه با همین تلویزیون حمایت خود را از انتشار این گزارش و روند دروغ پردازی علیه ارکان نظام جمهوری اسلامی اعلام می کند. دشمنان نظام اسلامی برای تاثیرگذاری بر افکار عمومی ایران و هدایت آنها به سمت اهداف خود روزی نیست که تلاش جدیدی در عرصه های مختلف انجام ندهند، از "در تی وی" هم می توان به یکی از آخرین تلاش ها و دست و پا زدن دشمنان برای انحراف افکار عمومی ایرانیان یاد کرد، خاستگاه فکری این شبکه تلویزیونی اینترنتی فرقه ضاله بهاییت است.

موضوع اعجاب انگیز از نظر سردار نقدی

رئیس سازمان بسیج مستضعفین: بسیاری می‌گویند که نباید فسادها را بازگو کرد چون مردم مایوس می‌شوند و آبروی نظام خدشه‌دار می‌شود.باید در پاسخ گفت وقوع فساد بد است اما بیان و برخورد با آنها نه تنها بد نیست بلکه بسیار خوب است.تا زمانی که مبارزه جدی با فساد وجود دارد بیان آن لطمه‌ای به حیثیت نظام نمی‌زند.بسیاری سعی کردند زندگی امام راحل و امام حاضر را آلوده به فساد کنند اما زندگی آن‌ها قابل مشاهده است.بسیار اعجاب انگیز است که در خانواده رهبر انقلاب هیچ لغزشی دیده نمی‌شود.

روایت‌های جدید دو نماینده پایداری از دلیل لغو سخنرانی مطهری

محمد جواد کریمی قدوسی گفت: قوه قضائیه هر گاه تشخیص داد که جرم فردی و یا جرم عمومی درحال رخ دادن است می‌تواند وارد عمل شود. قضیه سخنرانی علی مطهری در مشهد از نطفه جرم بود. یک جریان غیر قانونی به نام مجمع اصلاح طلبان که نه مجوزی داشته و نه اجازه ای با یک سازماندهی مشخص قصد داشته است یک مراسمی هنجار شکنانه را در روز اربعین برگزار کند . حجت الاسلام پژمانفر گفت: یکی از سوالات اساسی این است که چرا استاندار، جلسه شورای تامین را تشکیل نداده است، و اگر جلسه شورای تامین تشکل می شد، طبیعتا این موضوع بررسی می شد. اگرچه مجوز را فرمانداری صادر می کند، اما با توجه به نگرانیهایی که وجود داشته شورای تامین باید تشکیل جلسه می داد، و با توجه به خروجی آن جلسه فرمانداری تصمیم می گرفت. خبرآنلاین این خبر را منتشر کرد.

ما دهقان فداکار داریم اما آقایان نتوانستند جلوی قطار را بگیرند!

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از نوع واکنش وزیر راه و شهرسازی به حادثه قطار سمنان از امضای طرح استیضاح آخوندی از سوی نمایندگان خبرداد. نادر قاضی پور با اشاره به حادثه قطار تبریز مشهد در محور (هفت خوان) استان سمنان گفت:امروز وزیر راه گفته است که مسافران بیمه هستند و بیمه خسارت را آن ها را پرداخت می کند؛اما به آقای آخوندی می گویم که این مردم پول پرست و پول دوست نیستند؛بلکه زمانی زنان و دختران آذربایجان ما برای نجات دادن کشور از دست روس ها ،طلاهای خود را به آن ها دادند و در تاریخ ثبت شده که ما پول پرست نیستیم و ایران را دوست داریم. قاضی پور تصریح کرد:ما هم ریزعلی خواجوی و دهقان فداکار داریم و هم پیراهن اضافه؛ ولی آقایان همین را هم نداشتند که جلوی قطارها را بگیرند که آن ها به یکدیگر اصابت نکنند. وی افزود:ما نمایندگان آذربایجان،فراکسیون مناطق ترک نشین و فراکسیون کارگری مجلس واکنش وزیرراه به این حادثه دردناک را شدیدا محکوم کرده و استیضاح وی را در 9 بند تنظیم کرده و امضاء می کنیم تا بدانند که ما نمی گذاریم،خون زوار امام رضا(ع) به این آسانی از دست برود. خانه ملت این خبر را منتشر کرد.

دستور داريم كه دزدان دريايی را دنبال نكنيم

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: دستور داريم كه دزدان دريايي را دنبال نكنيم و همان چندباری كه آنها را دستگير کرديم با مشكلاتی همرا بود اما آنها را دور می‌كنيم. دریادار سياری گفت: فرمانده پنتاگون گفته بود ايرانی‌ها نمی‌توانند عرض اطلس را طی كنند و به سواحل قاره امريكا برسند اما بدانيد ما بدنبال اين هستيم. با تغييراتی كه در ناو خارك ايجاد كرديم قطعا عرض اقيانوس اطلس را هم طی خواهيم كرد. قطعا ناوگروه بعدی را می‌فرستيم تا عرض اقيانوس اطلس را طی كند تا ببينيد شوخی نمی‌كنيم. فارس این خبر را منتشر کرد.

تشکیل پرونده‌ برای متهمان منسوب به داعش

آرم قضایی دادستان دماوند از تشکیل پرونده‌ای برای برخی متهمان منسوب به گروه داعش در این حوزه قضایی خبر داد. دادستان دماوند از تشکیل پرونده‌ای برای برخی متهمان منسوب به گروه داعش در این حوزه قضایی خبر داد. وی پیشنهاد داد که در مسیر جاده‌های شرق استان تهران ایستگاه‌های بازرسی برای جلوگیری از ورود مواد مخدر به استان ایجاد شود. ایسنا این خبر را منتشر کرد.

احتمال استفاده دوباره روسیه از پایگاه همدان

مسکو اعلام کرد درصورتی‌که ناو هواپیمابر «ادمیران کوزنتسوف» این کشور مرز سوریه را ترک کند، روسیه احتمالاً از پایگاه هوایی همدان برای هدف قرار دادن تروریست‌ها استفاده خواهد کرد. وزیر دفاع کشورمان نیز امروز گفت که تهران احتمالاً به روسیه اجازه استفاده از پایگاه هوایی همدان را خواهد داد. فارس این خبر را منتشر کرد.

ارائه گوشت الاغ به گردشگران در جاده هراز!

مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری نسبت به ارائه گوشت الاغ به گردشگران جاده هراز توضیحاتی را ارائه کرد.ولی تیموری درباره ارائه گوشت نامتعارف (الاغ) و نیز مواد غذایی نامطلوب به گردشگران در واحدهای پذیرایی بین‌راهی کشور از جمله جاده هراز اظهار داشت: 50 تا 60 درصد واحدهای پذیرایی جاده هراز مجور ندارند، بنابراین رقابت‌های ناسالم نیز بین آنها مطرح است و اخباری از این دست را برای تخریب همدیگر استفاده می‌کنند.مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری ادامه داد: البته یک تعدادی از واحدهای پذیرایی در این جاده مجوز دارند ولی 70 درصد غیرمجوز فعالیت می‌کنند، یعنی برخی‌ها در این محور یک دکه‌ای زده‌اند و کار می‌کنند و این وظیفه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای است که طبق ﻗﺎﻧﻮﻥ ﺍیمنی ﺭاهﻫﺎ با این واحدها برخورد کند. تسنیم این خبر را منتشر کرد.

امضاهای طرح استیضاح آخوندی به ۵۰ رسید

شمار امضاهای نمایندگان متقاضی استیضاح عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی به علت سوء مدیریت که موجب حادثه مرگبار ریلی در خط آهن تبریز ـ مشهد شد به ۵۰ رسید.

تذکر هیات نظارت بر رفتار نمایندگان به ۲ نماینده

محمدجواد جمالی نوبندگانی نماینده مردم فسا و عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، اظهار داشت: در جلسه اخیر این هیات که چهارشنبه گذشته برگزار شد پیرامون چند نامه‌ای که به هیات ارسال شده بود بحث و تصمیم‌‌گیری‌های لازم اتخاذ شد. وی افزود: یکی از مباحث مطرح شده بررسی نامه شکایت از دو نماینده مجلس بود که به سبب مصاحبه یا سخنرانی مصادیق توهین یا افترا به کار گرفته شده بود که به این دو نماینده در پی این شکایت تذکرات شفاهی داده شد.

واکنش عارف به تصادف قطار در سمنان

محمدرضا عارف نماینده مردم تهران و رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی امروز در دیدار با جمعی از ورزشکاران و هنرمندان به حادثه تروریستی در حله عراق و شهادت جمعی از هموطنان اشاره کرد و اظهار داشت:: مایه تأسف است که هنوز سیستم حمل و نقل کشورمان از آنچنان ایمنی برخوردار نیست که هموطنان با خیال آسوده به مسافرت بروند و مسئولین هم دائماً در حال توجیه نواقص موجود هستند.

اعلام نظر درباره حکم زنجانی

وکیل‌مدافع بابک زنجانی گفت: احتمالا رای پرونده موکلم تا پایان هفته جاری صادر خواهد شد.با وجود اعلام برخی رسانه‌ها مبنی بر لغو حکم اعدام بابک زنجانی، معاون دیوان عالی کشور گفت که تا هفته گذشته این پرونده به صدور حکم نرسیده بود و وکیل وی نیز از صدور حکم در پرونده این متهم تا پایان هفته جاری خبر داد.

روزی که صادق خلخالی رقصید و امام خندید!

روزنامه «شرق» با اشاره به بخش‌هایی از زندگی و فعالیت صادق خلخالی، نوشته است:خلخالی به‌خاطر ارتباطاتش با گروه فداییان اسلام در زمان پهلوی زندان و حبس و تبعید شده بود. قبل از آنکه امام بخواهد به کشور برگردد، راهی پاریس شد و امام را در نوفل‌لوشاتو ملاقات کرد و البته پیش از بازگشت امام، به ایران بازگشت. او از جمله چهره‌هایی است که روز دوازدهم بهمن چشم‌انتظار دیدن امام در مدرسه رفاه هستند. مرحوم مرتضایی‌فر، وزیر شعار، روایت جالبی از بی‌قراری و شعف خلخالی دارد. ظاهرا در گزارشی که دهه فجر در سال ٨٦ از تلویزیون پخش شده، مرحوم مرتضایی‌فر در آن برنامه چنین گفته است: «...ساعت از هشت شب گذشته بود که حضرت امام تشریف آوردند و همه ما از خوشحالی اشک شوق می‌ریختیم و صلوات می‌فرستادیم؛ اما آیت‌الله خلخالی که بیش از همه از دیدن امام و سلامت کامل ایشان خوشحال شده و به وجد آمده بود، ناخودآگاه با همان عبا و عمامه شروع کرد به رقصیدن در جلوی امام! و امام هم از کار ایشان به‌شدت خنده‌شان گرفت و همین موضوع، فضای کل مدرسه رفاه را عوض و شاد کرد».

تصمیم جدید دولت برای واردات خودرو

در تصمیم جدید دولت برای تغییر در شیوه واردات خودرو، چنانچه واردکننده VIN (شماره شناسایی)خودروی وارداتی را در سامانه ثبت‌سفارش وارد نکند، با عدم ترخیص خودرو مواجه خواهد شد.به گزارش مهر، دولت به تازگی تصمیم گرفته تا شرایط ثبت سفارش خودروهای وارداتی را تغییر دهد، بر این اساس در شرایط جدیدی که به گمرکات ابلاغ شده و در سیستم ثبت‌سفارش سازمان توسعه تجارت ایران هم اعمال می‌شود، تمامی متقاضیان ثبت‌سفارش واردات خودرو باید نسبت به ثبت VIN یا همان شماره شناسایی خودرو در زمان اظهار در ثبتارش اقدام کنند.دولت البته به واردکنندگان هم هشدار داده که در صورت عدم ثبت VIN خودرو، مشکلات عدم ترخیص آن به عهده خودشان است و هیچ مسئولیتی از سوی دولت پذیرفته شده نیست.

مامور ارائه گزارش درباره دلایل وقوع حادثه قطار کیست؟!

در پی نامه رئیس‌جمهور به معاون اول رئیس‌جمهور برای بررسی و اعلام دلایل وقوع سانحه دردناک برخورد دو قطار مسافربری در استان سمنان و معرفی مقصران این حاثه تلخ، جهانگیری کمیته‌ای برای رسیدگی به این سانحه تشکیل داد.معاون اول رئیس‌جمهور طی حکمی به مهندس ترکان، مشاور رییس جمهور ماموریت داد تا با تشکیل کمیته ای متشکل از رییس دفتر بازرسی ویژه رییس‌جمهور، مشاور معاون اول رییس‌جمهور و استانداران آذربایجان شرقی و سمنان حداکثر تا پایان هفته جاری گزارشی از دلایل وقوع حادثه تلخ قطار مسیر تبریز ـ مشهد و معرفی مقصران این سانحه دردناک را ارایه کند.

جزئیات شکایت یک نماینده از نماینده دیگر

سیدجواد ساداتی‌نژاد نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در گفت و گو با میزان با اشاره به شکایت خود از محمود صادقی نماینده تهران در ماه گذشته، گفت: وی در مصاحبه با یکی از خبرگزاری ها، به من اتهام زده بود که زمانی که آقای ساداتی نژاد رئیس دانشگاه کاشان بوده دو میلیارد تومان برای بحث بورسیه ها به آنجا داده شد و معلوم نشد سرنوشت آن چه شد.ساداتی‌نژاد افزود: من به سبب نشر اکاذیب و اتهامی که وی زده بود، از او شکایت کردم چون هر فردی باید پاسخگوی صحبتهایش باشد.وی خاطر نشان کرد: با توجه به بورسیه 40 میلیون تومانی هر نفر، اگر سال 89 دومیلیارد تومان برای بحث بورسیه ها به دانشگاه کاشان داده شده باشد یعنی دانشگاه کاشان باید حدود 50 دانشجوی بورسیه داشته باشد؛ درحالیکه در طول تاریخ 40 ساله دانشگاه کاشان، این تعداد دانشجوی بورسیه وجود نداشته و در سال 89، دانشگاه کاشان تنها یک دانشجوی بورسیه داشت.
Copy Right 2013 Artmis.ORG