اخبار عمومی
اعلام وصول 2
 
305131
تاریخ انتشار: 1401/02/07 01:20
به دلیل همه گیری بیماری سرخک در کشورهای همسایه و احتمال بروز مواردی از بیماری در کشورمان، در صورت مشاهده تب و بثورات جلدی یا همان دانه های قرمز پوستی به نزدیک ترین خانه بهداشت، پایگاه سلامت یا مرکز خدمات جامع سلامت مراجعه کنید.

به گزارش پایگاه خبری عصرجهان، دانشگاه علوم پزشکی اهواز از مردم خوزستان خواست به دلیل همه گیری بیماری سرخک در کشورهای همسایه و احتمال بروز مواردی از بیماری در کشورمان، در صورت مشاهده تب و بثورات جلدی یا همان دانه های قرمز پوستی، در افراد به ویژه در کودکان، از انجام درمان‌های خانگی خودداری کرده و بدون از دست دادن فرصت، به نزدیک ترین خانه بهداشت، پایگاه سلامت یا مرکز خدمات جامع سلامت مراجعه کنند.

همچنین با توجه به این که واکسن سرخک کودکان در 12 و 18 ماهگی کودک تزریق می شود، در صورتی که در تاریخ های مقرر، برای انجام واکسیناسیون فرزندتان مراجعه نکرده‌اید، در اولین فرصت با پایگاه سلامت یا خانه بهداشت تماس بگیرید. 

سرخک، بسیار مسری است و ابتلای کودکان به آن می تواند برای آنها خطرآفرین باشد؛ اما با همراهی شما والدین گرامی و تکمیل واکسیناسیون کودکان، قابل پیشگیری و کنترل است.

 کانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*