اخبار عمومی
اعلام وصول 2
 
307415
تاریخ انتشار: 1401/09/04 16:14
در آیین بهره برداری از ۲ پروژه برقرسانی در دزفول عنوان شد:
برنامه ریزی و تدابیر تخصصی لازم برای تامین برق پایدارتر مشترکین برق در تابستان پیش روی صورت گرفته و با سرعت قابل قبولی از سوی کارگروه های تخصصی این شرکت در حال انجام است.

به گزارش پایگاه خبری عصرجهان و به نقل از هنر قلم و به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق خوزستان، علی خدری همزمان با بهره برداری از فیدر اختصاصی تقویت شبکه برق میانرود دزفول گفت: برای رفع یکی از چالش های منطقه میان رود در زمینه افت ولتاژ ، یک فیدر اختصاصی با نصب ۹۵ پایه ۱۵ متری و احداث ۶ کیلومتر شبکه طراحی و هم اکنون به بهره برداری رسیده است.

شرکت توزیع برق خوزستان برای تابستان ۱۴۰۲ برنامه های ویژه ای دارد

خدری اظهار کرد: با این طرح که برای انجام آن بیش از ۵۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است، بار شبکه مناطق روستایی از شهری جدا شده و به این ترتیب یکی از مشکلات چندین سال اخیر که باعث افت ولتاژ خصوصاً در تابستان می شد مرتفع خواهد شد و مردم منطقه میان رود و روستاهای تابعه آن شاهد برق پایدارتری خواهند بود.

وی افزود: با نظر به اینکه وزارت نیرو و توانیر اهتمام و توجه جدی در خصوص پایداری برق در تابستان ۱۴۰۲ برای استان خوزستان دارند، این شرکت نیز با تشکیل کمیته ها و کارگروه های تخصصی برنامه مدونی را تهیه نموده تا در سریعترین زمان ممکن نقاط آسیب پذیر شبکه شناسایی و برای بهبود و تقویت آن ها اقدامات لازم صورت پذیرد.

رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان تصریح کرد، طرح ها و پروژه های متعددی در همین رابطه در حال اجراست که مراحل نهایی خود را طی می کنند و تا پیش از تابستان آینده در شهرهای مختلف استان به بهره برداری خواهند رسید و از این نظر شاهد تحولات مهمی در خصوص پایدارتر شدن شبکه برق به ویژه با استفاده از منابع و ظرفیت های موجود خواهیم بود.

گفتنی است با بهره برداری از فیدر اختصاصی میان رود در دزفول، بار شبکه از روی خط قدیمی این شهرستان که ۵۰ سال قدمت داشته با ۱۸۶۰ اشتراک شهری و ۱۳۲۰ اشتراک روستایی جداسازی شده و علاوه بر پایدارتر شدن برق، قدرت مانور شبکه نیز به میزان قابل توجهی ارتقا خواهد یافت .

برچسب ها:
هنر قلم ؛

بیشتر بخوانید :


کانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*