اخبار عمومی
اعلام وصول 2
 
308216
تاریخ انتشار: 1402/01/11 17:39
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خوزستان اعلام کرد کودک اهوازی در کوی مدرس اهواز در یکی از حفاری های پروژه های آبفا سقوط کرده و جان خود را از دست داده است.

صادق جعفری چگنی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خوزستان ظهر امروز اظهار کرد: در پی اعلام مفقودی کودک اهوازی در کوی مدرس اهواز دستورات لازم به مراجع انتظامی و امدادی صادر کرد که پس از جستجو مشخص شد نامبرده در یکی از حفاری های پروژه های آبفا سقوط کرده و جان خود را از دست داده است.

وی ادامه داد: بلافاصله  معاون دادستان مرکز استان و بازپرس کشیک دادسرای اهواز با حضور در محل و حاضرکردن اکیپ ویژه بررسی صحنه جرم  با صدور دستورات  قضایی و اخذ نظریه کارشناس حوادث وجمع آوری ادله دستور جلب متهمین  مربوطه را جهت طی روند قضایی صادر کردند.

 

پیش از این دادستانی اهواز  کتبا از باب حقوق عامه و پیشگیری از هرگونه حادثه ای تذکرات لازم را داده بودند که هر دو موضوع برخورد با مقصران  حادثه و ترک فعل مسولان ذیربط پیگیری خواهد کرد.

 

جعفری چگنی در پایان با عرض تسلیت به خانواده کودک جان باخته گفت: در احقاق حقوق مردم ، حفظ حقوق عامه و اجرای قانون از هیچ اقدامی دریغ نخواهیم کرد  از ماه های گذشته اخطارها و تذکرات لازم قانونی به شرکت آبفا در خصوص این پروژه داده شده بود.

 

۶۳ نقطه حفاری رها شده

 

به گزارش فارس، اختصاص بودجه و پیگیری دولت برای حل معضل شبکه فاضلاب موجب شده تا شهر اهواز به یک کارگاه عمرانی بزرگ تبدیل شود اما روند کند عملیات اجرایی در برخی از محلات و رها شدن نوارهای حفاری با انتقاد شهروندان همراه شده است.

 

آسفالت نوارهای حفاری جزء تعهدات شرکت‌های پیمانکاری طرف قرارداد آبفا است و در قرارداد نیز وجود دارد که به علت عدم نظارت شرکت آبفا اجرا نمی‌شود.

 

طبق اعلام محمد رضا کرمی‌نژاد مدیرعامل آبفا خوزستان در مرداد ماه سال جاری، ۶۳ نقطه در سطح شهر اهواز وجود دارد که باید ترمیم نوارهای حفاری انجام شود.

 

او به مردم اهواز این نوید را داد که پایان شهریور ماه نوارهای حفاری این مناطق ترمیم و آسفالت خواهند شد؛ وعده‌ای که با بازدید مختصر از محلات مختلف، عدم تحقق آن مشخص می‌شود؛ همچنین طبق مشاهدات، ترمیم حفاری در چند نقطه با کیفیت پایینی اجرا شده است.

 

این حفاری‌ها علاوه بر جاری کردن گل‌و لای در فصل بارندگی، موجب ایجاد ترافیک و وقوع تصادفات خطرناکی نیز می‌شود.

 

شهرداری اهواز هم سهل انگاری می‌کند

 

 عضو دیگر شورای شهر اهواز با تذکر جدی به شهرداری مناطق برای اعلام فوری مطالبات شهرداری از آبفا ، گفت: علاوه بر شرکت آب و فاضلاب، شهرداری اهواز نیز در آسیب های مالی و جانی به مردم به دلیل نامناسب بودن آسفالت معابر و نوارهای حفاری دخیل است.

 

مهداوی با بیان اینکه نوارهای حفاری رها شده آبفا معضل جدی برای مردم اهواز تبدیل شده است گفت: مدیریت شهری برای اصلاح این نوارهای حفاری سهل انگاری می کند و مصوبات شورا در این زمینه توسط شهرداری پیگیری نمی شود.

منبع: فارسکانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*