اخبار عمومی
اعلام وصول 2
 
308589
تاریخ انتشار: 1402/03/01 11:22
رئیس جمهور در حکمی ضمن قدردانی از زحمات و تلاش‌های ۱۰ ساله امیر دریابان «علی شمخانی» در زمان تصدی‌ دبیری شورای‌عالی امنیت ملی، «علی اکبر احمدیان» را به این سمت منصوب کرد.

روز گذشته «نور نیوز» رسانه نزدیک به شورای عالی امنیت ملی از کنار رفتن قطعی شمخانی خبر داده و نوشته بود:

این رسانه نوشت: در حالی که طی هفته‌های اخیر در محافل مختلف، شایعات زیادی در خصوص قصد دریابان شمخانی برای کناره‌گیری از دبیری شورای عالی امنیت ملی بر سر زبان‌ها بود، انتشار شعری معنادار از محتشم کاشانی در صفحه شخصی او در توییتر، نشان می‌دهد که کناره‌گیری شمخانی از این سمت پس از ده سال، قطعی است.

امروز رئیس جمهور در حکمی ضمن قدردانی از زحمات و تلاش‌های ۱۰ ساله امیر دریابان «علی شمخانی» در زمان تصدی‌ دبیری شورای‌عالی امنیت ملی، «علی اکبر احمدیان» را به این سمت منصوب کرد.

علی اکبر احمدیان دبیر جدید شورای عالی امنیت ملی متولد  سال ۱۳۴۰ در استان کرمان و از همرزمان سردار سلیمانی در لشکر ۴۱ ثارالله است. او دانشجوی دندانپزشکی بود که در سال ۵۹ تحصیل در دانشگاه تهران را به صورت موقت رها کرد و به جبهه‌های جنگ رفت.

احمدیان در سال‌های پایانی  جنگ یکی از معماران تحول در نیروی دریایی سپاه شد. در دوران حضور احمدیان به عنوان جانشین و فرماندهی در نیروی دریایی سپاه ایده دفاع نامتقارن در نیروی دریایی کاملا عملیاتی شد. حضور مستمر ۱۵ ساله در نیروی دریایی سپاه سبب شده که وی به عنوان یک چهره صاحب‌نظر در حوزه شناوری و موشکی نیز شناخته شود.

احمدیان سال ۷۹ نیروی دریایی سپاه را به مقصد ریاست ستاد مشترک سپاه ترک کرد. او هفت سال در این سمت بود.



کانال تلگرام عصر جهان


حسین
|
Iran
|
1402/03/01 18:22
  +0

  -0
پاسخ
مهم تغییر مدیران میانی اجرایی و دستور پذیر دولت اصلاحات است.
تصور کنید مدیر کل حوزه ریاست سازمان تحقیقات کشاورزی آقای ابیانه هستند که مدیرکل سابق خانم معصومه ابتکار و محمود حجتی بودند و در حال حاضر عنصر نفوذي در دولت رئيسي می باشد و با دستور پذیری از مدیران اصلاحات نسبت به ابقائ و مهره چینی مدیران دولت روحانی در دولت رئیسی ادامه و کارشکنی های دولتي جهت اضمحلال دولت رئیسی می کنند. به فرض مثال مانع تغییر رئیس تحقیقات برخی استان ها از جمله استان تهران به نام آقای صلاحی که آدم تاجگردون مافیایی از دوران روحانی است می شود

ثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*