اخبار عمومی
اعلام وصول 2
 
309234
تاریخ انتشار: 1402/07/06 11:51
غرب باز مثل همیشه به شعار دادن بسنده کرد و هم پیمانش نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان را در لحظه نیاز تنها گذاشت چرا که نمی خواست خود را با ترکیه و اتحاد عبری-تورانی درگیر کند

پایگاه خبری عصرجهان_غرب به رهبری آمریکا و فرانسه در موضوع جنگ بین اذربایجان و ارمنستان و در قضیه اخیر قرباغ کوهستانی باز پشت یکی از هم پیمانان خود را خالی کرد.

آذربایجان علاوه بر اتحاد با ترکیه از پشتیبانی اتحاد عبری تورانی سود می جُست و روسیه را هم وادار به انفعال کرد

اما غرب باز مثل همیشه به شعار دادن بسنده کرد و هم پیمانش نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان را در لحظه نیاز تنها گذاشت چرا که نمی خواست خود را با ترکیه و  اتحاد عبری-تورانی درگیر کند.

درست است که روسیه با توجه به اینکه در شرایط جنگ با اوکراین است و الزامات خاص خود را دارد و همانند گذشته قدرت مانور موثر منطقه ای ندارد اما می خواست از نیکول پاشینیان هم زهر چشم بگیرد و بگوید گرایش به غرب نه تنها سودی ندارد بلکه آسیب زاست لذا انفعالش عملا به نفع آذربایجان و اتحاد عبری_تورانی تمام شد.

سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه روز چهارشنبه در واکنش به انتقادات نیکول پاشینیان، نخست‌وزیر ارمنستان از مسکو مبنی بر اینکه نتوانسته است به تعهداتش در تضمین امنیت ارمنستان عمل کند همچنین تاکید او بر اینکه ضروری است ایروان به شرکای جدیدی روی بیاورد، توصیه کرد که بهتر است ارمنستان سرنوشت کشورهایی که به ایالات متحده متکی هستند را نیز به یاد بیاورد.

غرب که سابقه طولانی در تنها گذاشتن هم پیمانانش دارد شاه مخلوع ایران را تنها گذاشتند و حتی آمریکا برای درمان وی هم اقدام نکرد

آمریکا و نظام های غربی مردم افغانستان را تنها گذاشتند غربی ها علیرغم سردادن شعارهای پر زرق و برق اما براساس اعترافات زلمی خلیل زاد کاشف بعمل آمد به قدرت رسیدن طالبان براساس توافقنامه دُوحه و در راستای منافع پنهان آمریکا بود.

روز روشن ارامکو عربستان و بنادر امارات به اتش کشیده شد اما امریکا و غرب اقدامی عملی جز شعار دادن در حمایت از هم پیمانان خود انجام ندادند لذا امارات و عربستان به سمت چین و روسیه رفتند و روابطشان را با ایران ترمیم کردندکانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*