اخبار عمومی
اعلام وصول 2
 
309295
تاریخ انتشار: 1402/07/18 21:51
دوازدهمین جشنواره تئاتر شهروند لاهیجان
.

 به گزارش پایگاه خبری به نقل از  گیل فام،  پیام رضا زنده دل دبیر دوازدهمین جشنواره تئاتر شهروند لاهیجان

بسمه تعالی
پیام رضا زنده دل دبیر دوازدهمین جشنواره  تئاتر شهروند لاهیجانهنر نمایش، فرصتی شد تا لاهیجان، پایتخت چای ایران و شهر نمونه گردشگری بار دیگر بتواند ویژگی های فرهنگی، تاریخی، مذهبی، طبیعی و اقتصادی خود را به ایرانیان عزیز و جهانیان معرفی نماید و با زبان هنر برای برجسته سازی نام این شهر قدیمی و پرآوازه برگ زرین دیگری بر صفحات پرافتخار لاهیجان افزوده شود.
جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان که با تلاش جمعی از دست اندرکاران هنر و مدیریت شهری از اواخر دهه هشتاد شمسی در این شهر متولد شده است، امروز به جایگاه ارزشمندی در هنر نمایش کشور دست یافته و این مهم وظیفه مدیریت شهری و دست اندرکاران این جشنواره را برای برگزاری هر چه باشکوهتر شدن این رویداد بیشتر کرده است.
با نمایش می توان حرف های بسیاری را با زبان هنر بیان کرد و برای فرهنگ سازی در مباحث شهروندی این نمایش هست که با مردم سخن می گوید.
اندیشورزان هنر نمایش بر این باورند که گونه های مختلف نمایش ، می‌تواند برای ترسیم چهره بهتر از فضیلت ها کارکردی متفاوت  و تاثیر گذار داشته باشد و تاتر خیابانی از گونه هایی است که در سال های اخیر کارکرد خود را در امر آموزش و نشاط اجتماعی  نشان داده است.
مدیریت شهری لاهیجان افتخار دارد در مهر ماه سال ۱۴۰۲ شاهد برگزاری دوازدهیمن جشنواره تئاتر خیابانی شهروند با حضور هنرمندان مطرح کشور باشد.
برگزاری جشنواره های مختلف در شهر لاهیجان ، این شهر را به عنوان شهری شاد و پرنشاط در سطح کشور مطرح نموده و لاهیجان با حمایت اعضای شورای اسلامی شهر و شهروندان به سوی توسعه روزافزون گام برمی دارد.
برای برگزاری این جشنواره همه مسولان ارشد استان، شهرستان، اعضای شورای تأمين و اعضای شورای اسلامی شهر، یاریگر شهرداری، مركز هنرهای نمايشی و اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی بودند تا جشنواره تئاتر خيابانی شهروند لاهيجان با بهترين شرايط و كيفيت برگزار شود و جای دارد از همه مسئولان محترم، شهروندان گرانقدر و هنرمندان عزیز برای برگزاری دوازدهمین دوره جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان سپاسگزاری نمایم.

برچسب ها:
گیل فام ؛

بیشتر بخوانید :


کانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*