اخبار عمومی
اعلام وصول 2
 
4745
تاریخ انتشار: 1394/02/11 22:24
استقلالی ها بعد از چند هفته ناکامی دوباره در قم با پیروزی آشتی کردند تا دو هفته پایانی لیگ‌برتر را با انگیزه های بیشتری ادامه بدهند.

به گزارش عصرجهان به نقل از ورزش سه، استقلال پس از چند هفته ناکامی، موفق شد با نتیجه 2-1 صبا را در قم شکست دهد.

هفته بیست و هشتم لیگ برتر فوتبال؛ ورزشگاه یادگار امام(ره) قم
داور: یدالله جهانبازی،کمک ها:محمدرضا منصوری،هادی طوسی
اخطار: حسین کوشکی (25) از صبا

صبای قم: میلاد فراهانی،مسعود حق جو،روزبه چشمی،هادی شکوری، محمد امین آرام طبع ،ابوالفضل ابراهیمی،حسین بادامکی ، ایوب کلانتری (84 اوسانی)، فرشید باقری (66 کرمی) ،وحید علی آبادی(55 جواد کاظمیان) وحسین کوشکی
سرمربی:مهدی تارتار

استقلال: محسن فروزان، امیرحسین صادقی، هرایر مگویان، میلاد فخرالدینی، هاشم بیک‌زاده، جاسم کرار (87 خرسندنیا)، امید ابراهیمی،‌خسرو حیدری، محسن کریمی (79 برهانی)، رضا عنایتی و سجاد شهباززاده
سرمربی : امیر قلعه نویی

شرح بازی:
امیدهای استقلال برای کسب سهمیه آسیایی اندکی قوت گرفت. آبی ها امروز با انجام یک نسبتا خوب با کسب سه امتیاز از خانه حریف به تهران بازگشتند تا به قول امیر قلعه‌نویی در دو بازی آینده دل هواداران تا آنجا که می‌ شود خوشحال کنند. استقلال امروز بازی را خوب شروع کرد و قبل از یک ساعت اول کار را تمام کرد، با این حال آنها این ریسک را به جان خریدند که در انتهای بازی صبا مسابقه را به تساوی بکشاند که به خیر گذشت و آبی ها حالا با 47 امتیاز در رده ششم قرار دارند. اگر آنها بتوانند دو بازی آینده را با کسب نتایج خوب تمام کنند، این فصل تلخ با شرایط خوبی به پایان می‌ رسد.

بهترین بازیکن:
محسن کریمی بازیکن جوان استقلال که قلعه‌نویی سرانجام او را به طور کامل و از ابتدای بازی به میدان فرستاد جواب اعتماد سرمربی تیم را داد و آبی ها به تولد یک بازیکن جوان دیگر امیدوار کرد.

اتفاق ویژه: سجاد شهباززاده مهاجم استقلال که مدت ها بود از گلزنی فاصله گرفته بود، امروز د�باره موفق شد گلی حساس را برای تیمش به ثمر برساند و با توجه به گلزنی پریرا در اهواز کماکان در رده دوم جدول گلزنان قرار بگیرد.

دقایق حساس:
دقیقه 8: شوت سجاد شهباززاده از داخل محوطه جریمه توسط فراهانی به کرنر فرستاده شد.
دقیقه 18: محسن کریمی بعد از دریبل دو بازیکن دروازه صبا را به خطر انداخت که این شوت را فراهانی دفع کرد.
دقیقه 26: ضربه ایستگاهی امید ابراهیمی با فاصله کم از کنار دروازه بیرون رفت.
دقیقه 41: شوت ایوب کلانتری از فاصله 35 متری با دفع محسن فروزان راهی به دروازه استقلال نیافت.
دقیقه 42: پاس به بیرون چشمی و ضربه سرضرب وحید علی آبادی توسط فروزان مهار شد.
دقیقه 90: پاس عمقی محسن کرمی را مدافعان استقلال به کرنر زدند.
دقیقه 90: سانتر حسین بادامکی پس از برخورد به زمین مقابل روزبه چشمی قرار گرفت که ضربه او از بالای دروازه به اوت رفت.

شرح گل:
1 ـ 0 (استقلال): جاسم کرار محمد از میانه میدان صاحب توپ شد و با جا گذاشتن مدافع روبه‌رو با شوتی تماشایی از فاصله 25 متری طاق دروازه صبا را مورد هدف قرار داد تا تیمش در قم با یک گل از حریف پیش بیافتد.
2 ـ 0 (استقلال): سجاد شهباززاده با مهاجم گلزن استقلال با گلزنی آشتی کرد. محسن کریمی در دقیقه 58 با یک استارت خوب از میانه زمین به داخل محوطه جریمه رسید و با شوتی محکم فراهانی را به زحمت انداخت که شهباززاده در ریباند گل دوم استقلال را به ثمر رساند.
2 ـ 1 (صبا): ابوالفضل ابراهیمی از جناح راست بادامکی را راه انداخت و این بازیکن سابق پرسپولیس با یک ضربه چیپ اولین گل صبا را وارد دروازه محسن فروزان کرد. این گل در دقیقه 71 به ثبت رسید.

حواشی:
*امروز تولد حنیف عمران زاده مدافع استقلال است و به همین خاطر قبل از بازی هادی شکوری بازیکن سابق استقلال و فعلی صبا تولد او را تبریک گفت و حنیف هم برای حریف کری خواند که در روز تولدش گل می زند.
*تعداد هواداران استقلال در ورزشگاه قم خیلی بیشتر از هواداران صباست و تقریبا صندلی های ورزشگاه را پر کرده اند.
*رضا عنایتی مهاجم استقلال سابقه بازی در صبا را هم دارد و به همین خاطر پیش از آغاز بازی به سمت نیمکت حریف رفت و با بازیکنان و کادر فنی این تیم خوش و بش کرد.
*زمانی که بازیکنان استقلال وارد زمین شدند هواداران حاضر در ورزشگاه فرهاد مجیدی را تشویق کردند و سپس به تشویق بازیکنان استقلال پرداختند. امیر قلعه نویی، رضا عنایتی و وحید طالب لو بیشتز از بقیه تشویق شدند.
*زمانی که محسن فروزان برای گرم کردن وارد زمین شد هواداران استقلال او را تشویق کردند و ترقه ای هم جلوی پای او انداختند.
* در حالی که نزدیک به 1500 هوادار صبای میزبان در ورزشگاه حاضرند، استقلالی ها با 5000 تماشاچی اکثریت حاضرین ورزشگاه یادگار امام را تشکیل می‌ دهند.
* استوک قرمز محسن فروزان دروازه‌بان استقلال در این بازی به شدت جلب نظر می‌ کرد. هواداران به محض حضور در زمین فریاد زدند:«فروزان یادت باشه استوک قرمز باشه
* پیش از شروع بازی همه بازیکنان و کادرفنی صبا به جز دو بازیکن به سمت نیمکت آبی‌پوشان رفتند.
* از بین بازیکنان استقلال غلامرضا عنایتی، میلاد سلیمان فلاح و میلاد فخرالدینی به سمت نیمکت حریف رفتند.
* جاسم کرار پس از گلزنی مقابل نیمکت صبا سجده شکر بجای آورد. این بازیکن بعد از مدت ها محرومیت دوباره درخشید.
* مهدی تارتار سرمربی صبا پس از گلزنی کرار به کنار خط آمد و با اعتراض از بازی شاگردانش انتقاد کرد.
* با پایان نیمه اول استقلالی ها اقدام به تشویق جاسم کرارمحمد گلزن عراقی این تیم کردند.
* محسن فروزان با جانبازانی که در کنار زمین حضور داشتند، عکس یادگاری گرفت.
* شهر قم هم صاحب یک جیمی جامپ شد. این بار در دقیقه 80 بازی یک هوادار قمی به داخل زمین دوید که پس از دخالت کاظمیان و اوسانی توسط ماموران انتظامی به بیرون هدایت شد.


بیشتر بخوانید :


کانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*