اخبار عمومی
اعلام وصول 2
 
4947
تاریخ انتشار: 1394/02/28 09:19
خبر تبرئه محیط بان ماشاالله مهنایی پس از پنج سال زندان مایه خوشحالی شده است.

به گزارش عصرجهان، معصومه ابتکار، رییس سازمان محیط زیست ایران با انتشار عکسی، خبر تبرئه محیط‌ بان ماشاالله مهنایی (محیط‌ بان بهبهانی) پس از پنج سال زندان را در صفحه شخصی خود منتشر کرد. ایشان با ابراز خوشحالی از اعلام این خبر، اظهار امیدواری کرد که انشالله دیگر شاهد اینگونه مشکلات برای محیط بانان و حافظان محیط زیست نباشیم و طبیعت ایران گزفتار شکارچیان متخلف نشود. در ادامه متن کامل این یادداشت آمده است:

» خبر تبرئه محیط‌بان ماشاالله مهنایی پس از پنج سال زندان مایه خوشحالی شده است. محیط‌بان منطقه حفاظت شده خاییز که با پیگیری‌های مستمر دفتر حقوقی سازمان حفاظت محیط زیست و اداره کل استان خوزستان در دادگاه از اتهام قتل شکارچی غیرمجاز تبرئه شده بود، پس از پنج سال از زندان آزاد شد و به آغوش خانواده خود بازگشت.
محیط‌بان ماشاالله مهنایی در جریان درگیری مسلحانه با شکارچیان متخلف در فروردین ۱۳۸۹ دو نفر از آنان را از ناحیه پا هدف گلوله قرار داده بود که شدت جراحات وارده منجر به فوت یکی از شکارچیان شد. پس از آن حادثه، مهنایی طبق کیفرخواست صادره از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بهبهان به اتهام قتل عمد یکی از شکارچیان و ایجاد جرح عمدی شکارچی دیگر به زندان منتقل شده و تحت محاکمه قرار گرفت.
ماشالله مهنایی، محیط‌بان بهبهانی
خوشبختانه اقدامات حقوقی سازمان از تهیه لوایح دفاعیه، تهیه نظر کمیسیون سلاح و مهمات، حضور درمراحل مختلف بازپرسی و دادرسی و پیگیری‌های وکلای نامبرده در ‌‌نهایت به صدور رای برائت قضات منجر شد. در این روند کار‌شناسان رسمی دادگستری رعایت کامل قانون به کارگیری سلاح از سوی ماشاالله مهنایی تایید کردند و وی هفته گذشته از زندان کارون اهواز آزاد شد.
این خبر خوب باعث خوشحالی بسیاری از همکاران شده است. امیدوارم طبیعت ایران و حافظان آنکه محیط بانان هستند گرفتار شر شکارچیان متخلف نشوند.»

 


بیشتر بخوانید :


کانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*