اخبار عمومی
اعلام وصول 2
 
74327
تاریخ انتشار: 1395/08/08 10:26
براساس گزارش‌های منتشره، یک وکیل زن کلارنس تامس، قاضی دیوان عالی امریکا، را به تعرض جنسی به وی در سال 1999 متهم کرده‌است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی عصرجهان به نقل از پرس تی وی، براساس گزارش‌های منتشره، یک وکیل زن کلارنس تامس، قاضی دیوان عالی امریکا، را به تعرض جنسی به وی در سال 1999 متهم کرده‌است.

نشریۀ «نشنال لاو ژورنال» روز پنج‌شنبه گزارش داد، مویرا اسمیت، که به عنوان وکیل یک شرکت فعال در بخش انرژی در آلاسکا فعالیت می‌کرد، گفت حین یک مهمانی شام و زمانی که 23 ساله بوده، این قاضی از وی سوءاستفاده جنسی کرده‌است.

وی گفت قاضی تامس در آن مهمانی بارها بدن وی را «به صورت نامناسب و بدون رضایت» لمس کرده‌است. اسمیت گفت تامس وی را مورد آزار جنسی قرار داده و از او خواسته‌است تا در کنارش بنشیند.

اسمیت که هم اکنون معاون و وکیل ارشد شرکت «انستار نشنال گَس» در آلاسکا است، گفت پس از شنیدن صحبت‌های زشت دونالد ترامپ، نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست‌جمهوری امریکا، دربارۀ زنان، قصد دارد در مورد این موضوع صحبت کند.

واشنگتن پست پیشتر فایلی ویدئویی منتشر کرد که در آن شنیده می‌شود ترامپ صحبت‌های زشتی دربارۀ زنان و ارتباط با آن‌ها مطرح می‌کند. پس از آن چندین زن مدعی شده‌اند که ترامپ آن‌ها را از نظر جنسی مورد آزار و اذیت قرار داده‌است.در همین حال ترامپ با رد این اتهامات، آن را «دسیسه‌چینی رسانه‌ای» خوانده‌است.

ترامپ روز 24 مهر مدعی شد وی قربانی بزرگ‌ترین تخریب وجهۀ سیاسی در تاریخ امریکاست و این اتهامات بخشی از برنامه‌ای است که با هدف تخریب او صورت می‌گیرد.
اسمیت که هم اکنون 41 سال دارد، به نشنال لاو ژورنال گفت: «تمایل مردانِ در قدرت برای سوءاستفاده از زنان آسیب‌‍پذیر بر یک باور نانوشته استوار است که زنان دربارۀ آن صحبت نخواهند کرد.»

وی افزود: «چرا؟ زیرا آن‌ها (زنان) آسیب‌پذیرند ... زیرا آن‌ها شکایت نخواهند کرد. زیرا آن‌ها در صورت اعتراض، نگران شغل خود خواهند بود. اما سکوت دیگر قابل دفاع نیست.»

گفتنی است، تامس در سال 1991 از سوی جورج بوش، رئیس‌جمهور وقت امریکا، نامزد قضاوت در دیوان عالی امریکا شد.


بیشتر بخوانید :


کانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*