1403/03/25 03:59


1853
تاریخ انتشار: 1393/05/28 18:25
پایگاه اطلاع رسانی عصر جهان
روز گذشته شورای جوانان احزاب اصلاح طلب خوزستان طی بیانیه ای به نماینده امیدیه ، اهواز و خرمشهر از اقدام آنها نسبت به امضای استیضاح وزیر علوم واکنش نشان دادند.


به نام خدا
جناب آقایان دکتر سودانی، سامری، آقاجری
نمایندگان محترم مردم اهواز، خرمشهر، ماهشهر امیدیه و بندرامام در مجلس شورای اسلامی
با سلام
در شرایطی که دولت تدبیر و امید با پشتوانه رای مردم عزم خود را برای حل مشکلات عدیده کشور بویژه در حوزه های اقتصادی، سیاست خارجی و عرصه های اجتماعی،علمی و فرهنگی آغاز نموده و در همین مدت کوتاه به موفقیت هایی نایل آمده است و بارقه های امید در دل مردم عزیز کشورمان زنده شده طرح استیضاح یکی از وزرای خدوم، نجیب، فرهیخته و پرتلاش دولت، باعث ایجاد نگرانی در اذهان عمومی از عملکرد مجلس محترم شده است و مشاهده نام آن جنابان در میان امضا کنندگان طرح استیضاح باعث گلایه و تاسف بسیاری از شهروندان خوزستانی شده است.

شما خوب می دانید که دولت یازدهم نگاهی ویژه به استان ما داشته و اولین سفر استانی این دولت به خوزستان قهرمان بوده که برکات خوبی را بهمراه داشته است و اخیرا نیز تصمیمات خوبی در خصوص توقف طرح های غیرکارشناسی انتقال آب کارون اتخاذ نموده است. در چنین فضایی تقویت تعامل و ارتباط سازنده نمایندگان عزیز استان در مجلس برای دفاع و پیگیری مطالبات و خواسته های مردم استان ضروری به نظر می رسد.

ضمن آنکه انتظار شهروندان خوزستانی از شما، حساسیت نشان دادن در خصوص مسایل و مشکلات انباشته و به ارث رسیده استان خوزستان است. شما خوب می دانید که وزارت علوم در دوره جدید بسیاری از فسادها و تخلفاتی که عرصه علمی کشور را با مشکلات جدی مواجه کرده و بذل و بخشش انواع و اقسام رانتها را پایان داده است و فضای علمی کشور و دانشگاهها را از انواع رانتخواری ها که دون جایگاه سیستم آموزش عالیست نجات داده است.

شما خوب می دانید که با اعطای بورسیه های غیرقانونی چه سوءاستفاده هایی از بیت المال و فرصت ها و ظرفیت های علمی کشور شد. بی شک وضعیت حساس کشور در شرایط کنونی خصوصا در حوزه اقتصاد و صدماتی که در طی سالیان گذشته بر اثر سو مدیریتها و اتخاذ سیاستهای غلط در زمینه های مختلف به بدنه سیاسی اجتماعی و فرهنگی کشور وارد شده، لزوم شناخت مشکلات اصلی جامعه را بیش از پیش حایز اهمیت میکند.لذا طرح استیضاح وزیر علوم جز به حاشیه راندن نگاه ها از مسایل اصلی جامعه و درگیر کردن دولت به اموری که در مقابل مشکلات عدیده اقتصادی کم اهمیت است از هیچ شخصی پذیرفته نیست.

امروز مهمترین افراد برای قضاوت در مورد عملکرد دکتر فرجی دانا بدنه دانشگاهیان اعم از استاد و دانشجو میباشد که حمایتهای گسترده دانشگاهیان از ایشان خصوصا پس از مطرح شدن بحث استیضاح خود گواه دیگری بر عملکرد مطلوب وزارت علوم در دولت یازدهم است.

مشاهده نام شما در پای طرح استیضاح که جز دامن زدن به فضای سیاست زدگی و فشار روزافزون بر دولت که خواست اقلیتی تندرو میباشد و همچنین دور شدن از مسایل اصلی و مهم کشور سودی ندارد برایمان تعجب آور بود. بدینوسیله ضمن احترام به حقوق و اختیارات قانونی مجلس محترم، بعنوان جمعی از موکلانتان در استان خوزستان از شما می خواهیم امضای خود را پس بگیرید و کمک کنید فضای تعامل و همدلی برای حل مشکلات کشور ایجاد شود و انشالله با همت شما و تعامل و همفکری و همراهی دولت محترم فضای مناسبی برای پیگیری و حل مشکلات مردم استان فراهم گردد.
شورای هماهنگی جوانان احزاب اصلاح طلب خوزستان

منبع: امید نیوز
Copy Right 2013 Artmis.ORG