1403/04/29 01:24


309047
تاریخ انتشار: 1402/05/15 14:19
رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز گفت: چهار کارگر شاغل در کارگاه جمع آوری ضایعات در روستای گچی که یکی پس از دیگری برای نجات جان همکاران خود وارد چاه حاوی گازهای سمی شدند، دچار گازگرفتگی شده و جان باختند.

هادی عیدی پور یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: ساعت ۹:۱۵ امروز یک مورد حادثه گازگرفتگی درون چاه در روستای گچی شیراز به سامانه آتش نشانی اعلام شد.وی ادامه داد: بلافاصله تیم های عملیاتی به محل حادثه اعزام و مشاهده می کنند که پنج نفر در چاه سپتیک تولید گازهای سمی در کارگاهی حضور دارند که سریع تیم عملیاتی اقدام به خارج کردن این افراد از چاه می‌کنند.
رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز با بیان اینکه این حادثه در کارگاه جمع آوری ضایعات رخ داده است، گفت: این چاه سپتیک برای جمع آوری پساب حاصل از ضایعات استفاده شده که در این محل به دلیل عدم وجود تهویه مناسب گاز متان و دی اکسید کربن تولید شده که بسیار سمی و کشنده است.
عیدی پور اظهار کرد: هر پنج نفر از این چاه خارج اما تنها یک نفر زنده مانده و چهار نفر فوت شدند که هر چهار نفر نیز تبعه کشور افغانستان هستند.

وی عنوان کرد: گاز این چاه بسیار سمی و کشنده است و نفر اول که وارد شده از حال رفته و نفر دوم برای خارج کردن این فرد وارد چاه می شود که او نیز دچار حادثه شده و فوت می کند و همینطور پنج نفر برای نجات یکدیگر وارد این چاه شده و همگی دچار مسمویت و گازگرفتگی شده اند.
رییس اورژانس فارس نیز در این زمینه بیان کرد: چهار فرد فوت شده شامل پدر ۶۴ ساله و سه پسر ۲۵ ساله، ۲۷ ساله و ۳۴ ساله بودند.

منبع:ایرنا
Copy Right 2013 Artmis.ORG