1403/04/29 01:25


309551
تاریخ انتشار: 1402/08/24 10:42
دیدبان حقوق بشر می‌گوید هیچ شواهدی وجود ندارد که این خودرو و سرنشینان آن را بسان یک هدف نظامی جلوه داده باشد و به همین علت حمله اسرائیل غیرقانونی بوده و به گفته رمزی قیاس، از محققان دیدبان حقوق بشر، این حمله حاصل «بی‌تفاوتی نسبت به ارزش جان انسان‌ها» بوده است

ارتش اسرائیل در ۴۰ روز گذشته تصاویری از حملات خود به آنچه تاسیسات و پایگاه‌های حزب‌الله خوانده منتشر کرده. حالا یکی از این حملات گروه‌های حقوق بشری را برآشفته, طوری که می‌گویند در جریان این حمله ارتش اسرائیل «آشکارا مرتکب جنایت» جنگی شده است.

در جریان این حمله نیروهای اسرائیلی حدود یک هفته پیش به یک خودرو در مرز جنوب لبنان شلیک کردند که در آن یک مادربزرگ و سه نوه او حضور داشتند که همگی کشته شدند.

رسانه‌های دولتی لبنان می‌گویند این خانواده در روز پنجم نوامبر - هفته گذشته - در حال تردد و سفر بودند که هدف قرار گرفتند.

دیدبان حقوق بشر می‌گوید هیچ شواهدی وجود ندارد که این خودرو و سرنشینان آن را بسان یک هدف نظامی جلوه داده باشد و به همین علت حمله اسرائیل غیرقانونی بوده و به گفته رمزی قیاس، از محققان دیدبان حقوق بشر، این حمله حاصل «بی‌تفاوتی نسبت به ارزش جان انسان‌ها» بوده است/بی بی سی
Copy Right 2013 Artmis.ORG