1403/03/25 03:15


310235
تاریخ انتشار: 1403/01/29 01:07
یک مطالعه اخیر نشان داد که وقتی اجزای فعال دارچین به موش‌ها داده شد، رشد سلول‌های سرطان پروستات در مراحل اولیه در آنها کاهش یافت.

دارچین یکی از اصلی ترین و محبوب ترین ادویه های هر خانواده ایست. حتی در بسیاری از غذاهای غربی به عنوان بخشی ضروری از بسیاری از دسرها مانند رول دارچین یا کلوچه دارچینی استفاده می شود.

فواید دارچین برای سلامتی شناخته شده است؛ با این حال، آیا می دانستید که اضافه کردن این ماده محبوب به رژیم غذایی، حتی می تواند از شما در برابر سرطان محافظت کند؟

به گزارش سرگزمی روز، مطالعه‌ای که اخیراً توسط مؤسسه ملی تغذیه ICMR انجام شد، نشان داد که وقتی اجزای فعال دارچین به موش‌ها داده می‌شود، رشد سلول‌های سرطان پروستات در مراحل اولیه را در آنها کاهش می‌دهد.

یافته های این مطالعه چه بود؟

سرطان پروستات یکی از شایع ترین سرطان هایی است که در بین مردان یافت می شود. ICMR-NIN در طول تحقیقات خود دریافت که برخی از اجزای دارچین ممکن است از رشد سلول های سرطانی جلوگیری کرده و حتی باعث مرگ آنها از طریق آپوپتوز شود.

مطالعه منتشر شده در مجله بین المللی «Cancer Prevention Research» اثرات ضد سرطانی دارچین را در موش های صحرایی نر ارزیابی کرد. سرطان به طور مصنوعی در موش‌ها ایجاد شد؛ سپس برای چهار ماه آینده، بخشی از این موش‌های سرطانی با دارچین یا ترکیبات زیست فعال آن تغذیه شدند.

پس از چهار ماه، موش هایی که با دارچین تغذیه شده بودند، فعالیت سرطانی در آنها نسبتاً کاهش یافته بود. این موش‌ها همچنین فعالیت کمتر گیرنده آندروژن را نشان دادند که رشد پروستات را تنظیم می‌کند.

این مطالعه به این نتیجه رسید که تغذیه موش های سرطانی با دارچین باعث شد 60 تا 70 درصد موش ها فعالیت طبیعی پروستات را نشان دهند.

محقق ارشد این مطالعه گفت که محققان در حین تلاش برای درک مکانیسمی هستند که از طریق آن دارچین از رشد سلول های سرطانی جلوگیری می کند؛ آنها دریافتند که احتمالاً با توانایی دارچین در کاهش استرس اکسیداتیو، کاهش استرس و آسیب سلولی مرتبط است؛ که این موارد همگی عوامل مهمی هستند که بر رشد سرطان تأثیر می گذارند.

این مطالعه همچنین رشد مثبت محتوای مواد معدنی استخوان و کاهش تحلیل استخوان را در موش‌هایی که با دارچین تغذیه کردند، نشان داد.

ممکن است نتایج ICMR در مورد این ادویه معروف امیدوارکننده به نظر برسد، اما محققان نیاز به انجام مطالعات بیشتر برای درک کامل بهترین راه استفاده از دارچین برای مقابله با سرطان دارند.

کارشناسان همچنین هشدار دادند که این نتایج ممکن است به طور کلی برای همه افراد یکسان نباشد، زیرا عواملی مانند دوز، ژن‌های منحصر به فرد، سبک زندگی و بسیاری از عوامل دیگر نیز بر سرطان تأثیر می‌گذارند.

سرطان پروستات یک بیماری پیچیده است و هیچ ماده غذایی یا ادویه ای را به طور خاص نمی توان برای پیشگیری از آن تضمین و توصیه کرد. از این رو برای همه مردان مهم است که از علائم سرطان پروستات آگاه باشند تا قبل از اینکه خیلی دیر شود، بتوانند درمان لازم را دریافت کنند. نشانه های مشکلات پروستات عبارتند از:

  •     مشکل در ادرار کردن
  •     کاهش فشار ادرار
  •     وجود خون در ادرار
  •     وجود خون در منی
  •     درد استخوان
  •     کاهش وزن بدون دلیل
  •     اختلال در نعوظCopy Right 2013 Artmis.ORG