اخبار عمومی
اعلام وصول 2
 
304643
تاریخ انتشار: 1400/12/06 12:03
رئیس اتاق کرمانشاه از بهبود پنج رتبه‌ای جایگاه کرمانشاه در شاخص فضای کسب و کار در آخرین ارزیابی انجام شده خبر داد

به گزارش پایگاه خبری عصرجهان به نقل از ایرسا آنلاین، کیوان کاشفی در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی که امروز (۵ اسفند) برگزار شد، با اشاره به آخرین ارزیابی انجام شده شاخص فضای کسب و کار توسط اتاق ایران در پاییز ۱۴۰۰، گفت: در این فصل کرمانشاه جایگاه ۲۴ کشور را داشت که نسبت به فصل قبل از آن پنج پله بهبود جایگاه داشتیم.

وی معتقد است، هم اکنون فضای کسب و کار کرمانشاه با شیب ملایمی در حال بهبود است.

رئیس اتاق کرمانشاه با بیان اینکه با وجود همه این موارد باز هم جایگاه کرمانشاه در زمینه فضای کسب و کار مناسب و پذیرفتنی نیست، تاکید کرد: هم اکنون مواردی مانند غیر قابل پیش‌بینی بودن قیمت مواد اولیه، دشواری تامین منابع مالی از بانک‌ها و خصوصا شرایط بیماری کرونا به عنوان عوامل مخل فضای کسب و کار کرمانشاه مطرح است.

کاشفی با بیان اینکه بهبود فضای کسب و کار دشوار نیست و با راهکارهای مناسب می‌توان این فضا را بهتر کرد، یادآور شد: بهبود این فضا نیازی به اعتبار و بودجه ندارد بلکه فقط از طریق کارهای نرم افزاری قابل انجام است.

عضو هیات رییسه اتاق ایران یکی از بهترین و سریع‌ترین روش‌های حذف قوانین مخل و بهبود فضای کسب و کار را استفاده از ظرفیت شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی دانست و عنوان کرد: هر موضوعی که در شورای گفت‌وگوی ملی مصوب شود باید ظرف یکماه در جلسه هیات وزیران برای اصلاح مطرح شود که تاثیر بسزایی در اصلاح قوانین دست و پاگیر دارد.

کاشفی از نقش مهم شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی و تاکید دولت سیزدهم بر برگزاری جلسات مستمر این شورا هم یاد کرد و ادامه داد: عمده مطالبی که وارد شورای گفت‌وگو می‌شود از مسیر تشکل‌های اقتصادی و فعالین بخش خصوصی است.

موضوع دیگری که رئیس اتاق کرمانشاه به آن اشاره کرد افزایش صد تا ۳۰۰ درصدی جرائم ماده صد در کرمانشاه بود که در بهمن ماه توسط شورای شهر مصوب شده است.

وی معتقد است اگرچه افزایش جرائم ماده صد از اختیارات قانونی شهرداری و شورای شهر و با هدف بازدارندگی از تخلفات ساختمانی است اما این کار باید با پشتوانه کارشناسی صورت بگیرد.

رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه تاکید کرد: موضوع نگران کننده آنجاست که این افزایش جرائم برای تمام سال ۱۴۰۰ عطف به ما سبق شده و باعث دغدغه فعالین صنعت ساختمان می‌باشد.

کاشفی این رویه را زمینه‌ساز رکود و افزایش قیمت مسکن در کرمانشاه اعلام کرد.

وی افزود: به علاوه اگر قرار است افزایش جرائم با دید کاهش تخلفات صورت بگیرد باید در کنار آن ضوابط ساخت و ساز شهری هم اصلاح شود نه اینکه قوانین سال‌ها ثابت بماند و فقط جرایم افزایش یابد.

برچسب ها:
ایرسا آنلاین ؛

بیشتر بخوانید :


کانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*